Bu Leptop Render’da İş Görürmü?

Bu konuyu okuyanlar

ugurtc42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar şu leptobu almayı düşünüyorum.Kullanacağım Program Adobe premier proda render almak.Genelde uzun videolar.Zaten çok yüksek bir performans beklemiyorum.Bütçe maks 2500 önerilere açığım.İyi akşamlar.
EBF692B4-3F54-4939-8838-92B8F05484AB.png

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Hocam iyidirde bütçemi aşıyor maalesef.max 2500₺.Benim söylediğim idare edermi veya biraz daha uygunu varmı?
300TL daha vermez iseniz pişman olacaksınız benden size söylemesi.
8. ve 7. nesil dışında sonunda U yazan işlemcilerden uzak durun.

ugurtc42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 nesil U işlemcili bir laptop. Utku'nun attığı ürün gayet iyi. Aradaki alacağınız performans farkı 300 TL'ye çok rahat değer.
Renderda video önizlemesinde falan sıkıntı çıkmaz değilmi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

8 nesil U işlemcili bir laptop. Utku'nun attığı ürün gayet iyi. Aradaki alacağınız performans farkı 300 TL'ye çok rahat değer.
Birde o ürünü vatanda bulamadım internet sayfasında.Ben gidip kendi mağazasından almak istiyorum vatanın.yada intermette hangi site güvenlidir ucuzdur.

Son düzenleme:

Sloshed Rabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Render performans gerektiren bir işlemdir. U serisi işlemciler laptopların performansından kısarak şarjlarının daha yavaş azalmasını yani prizden bağımsız halde daha uzun süre çalışabilmesini sağlamaya yatkın işlemcilerdir. Render için maalesef 2500tl civarında, hele ki bu devirde yeterince güçlü bir laptop bulmanız çok zor.
Merak edenler için yazayım; render konusunda Macbooklar en iyi laptoplardır. İşletim sistemi MacOS olmayan bir bilgisayar alacaksanız render için mutlaka H veya HQ serisi bir işlemciye ihtiyaç duyarsınız. Aksi takdirde her bir render alma işleminiz günler hatta haftalar sürebilir.
Üçüncü cümlemde de bahsettiğim gibi bu bütçeye render için rahat edeceğiniz bir bilgisayar almanız piyasa bu haldeyken çok zor. Ama sabırlı bir insansanız attığınız tarzdaki laptopları kullanabilirsiniz. İşin bu yanı da size kalmış. İyi forumlar :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Renderda hepsi iyi kötü iş görür çünkü uzun da olsa kısa da olsa biter de o render kısmını tasarlarken sonuçta daha düşük kaliteli de olsa realtime bir environment olacak önünde, işte asıl orada sıkıntı çekersin.

ugurtc42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Renderda hepsi iyi kötü iş görür çünkü uzun da olsa kısa da olsa biter de o render kısmını tasarlarken sonuçta daha düşük kaliteli de olsa realtime bir environment olacak önünde, işte asıl orada sıkıntı çekersin.
Selamlar.Zaten renderin kaydetme süresi önemli değil.Önizleme ekranında videoyu kasmadan izlemem önemli.Bu işlevi yerine getirebilecek bir leptop atarmısımız.Uygun bütçeli.İyi günler.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
o işlev için 2500 bütçeli laptop yok dostum. 1050 ekran kartı kullanan ve işlemci tipi u olmayan minimum laptop 4400 civarı, 1050ti ise minimum 4600 civarı.
senin seçtiğin dizüstü 4 gb ramli, değil render yapmak firefox'da veya chrome'da birkaç sekmeyi ard arda açınca kasmaya başlayabilir.
istersen masaüstüne yönel, orada daha uygun fiyata daha yüksek performans bulabilirsin ama yine minimum 3500 civarı gerekir diye tahmin ediyorum.

Son mesajlar