Bu laptop nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

cenazeyolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HP PAVILION DV6700

İşlemci türü: Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, • Intel® Core™ 2 Duo işlemci T8300, • 2,40 GHz , Düzey 2 önbellek 3 MB
Yüklü işletim sistemi: Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
Standart bellek: 2048 MB
Maksimum bellek: 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
Video adaptörü: NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
Ekran boyutu: 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
Ekran çözünürlüğü: 1280 x 800
Hoparlörler ve mikrofon: Altec Lansing® hoparlörler
Dahili ses: 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
Video RAM: 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
Dahili sabit disk sürücüsü: 250 GB
Sabit disk denetleyicisi: SATA Sabit Disk Sürücüsü
Sabit disk sürücüsü hızı: 5400 rpm
Optik sürücü türü: Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
Bellek kartı aygıtı: Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
Modem: Yüksek hızlı 56K modem
Ağ arabirimi: Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
Kablosuz teknolojileri: Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
Kablosuz yeteneği: Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
Harici G/Ç bağlantı noktaları: 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
Video yakalama arabirimi: IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
Genişletme yuvaları: 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
Kontrol paneli: HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
Web kamerası: Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
Klavye: 101 tuşlu, uyumlu klavye
İşaret aygıtı: Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
Ağırlık: 3,10 kg (6,87 lbs)
Boyutlar (G x D x Y): 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)

Ayriyeten sormak istediğim, bu dv serisinde ısınma sorunu yaşanıyormuş, doğru mu? Bu ürünün fiyatı ise 320 tl.

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşlemci bana göre i5 veya i7 olsaydı , ram de 6gb falan olsaydı iyiydi.

cenazeyolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hocam o kadara gerek yok, ben 2.bilgisayar olarak kullanacağım. Yani fazla yüklenmeyeceğim cihaza. Benim için birkaç çizim programını kullanayım yeter. Günlük hayatta ki işlerimi halledeceğim.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
300TL ye alabiliyorsan ve fiziksel durumu iyi ise yani vuruğu kırığı yoksa al.
300TL eder. Ancak oyun oynamayı bekleme. Zamanının vasat günümüze göre ise gayet eski bir ekran kartı var.

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam o kadara gerek yok, ben 2.bilgisayar olarak kullanacağım. Yani fazla yüklenmeyeceğim cihaza. Benim için birkaç çizim programını kullanayım yeter. Günlük hayatta ki işlerimi halledeceğim.

O Zaman Al derim. hem ucuz hem işini görür. @sebastiantr dediği gibi oyun oynamayı bekleme :) onun dışında al bence

cenazeyolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
300TL ye alabiliyorsan ve fiziksel durumu iyi ise yani vuruğu kırığı yoksa al.
300TL eder. Ancak oyun oynamayı bekleme. Zamanının vasat günümüze göre ise gayet eski bir ekran kartı var.

Hocam fiziksel olarak tek sorun batarya. Bataryası ölmüş denebilir, ama duruma göre sıfır batarya alabilirim. Arkadaşa 320'ye kadar indi, batarya alırsam yine aşağı yukarı 370-380 e gelecektir :)
Oyun derken de, böyle eski oyunları oynatmaz mı? gta3 vs

Edit: Normal satış fiyatı 370 TL idi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
felaket ısınır 6000 serisi kullandım, bence alma

seoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi verim alırsın özellikleri hiç de fena değil. En azından idare edebilirsin.

cenazeyolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
felaket ısınır 6000 serisi kullandım, bence alma

Evet benim tek endişem o. Isınma sorunu. Gerektiği zaman programlama için kullanacağım, o kadar kod yazdıktan sonra tak diye kapanırsa hiçbir işime yaramaz.

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çizim programından kastın nedir ? Bence bayağı düşük bir sistem.

cenazeyolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çizim programından kastın nedir ? Bence bayağı düşük bir sistem.

Hocam corel draw 11 filan ancak o o kadar önemli değil, programı kullanamasamda olur, başka bir laptop daha var asus. Benim tek sorunum ısınma sorunu. Epey ısınır diyolar yorumlarda. Soğutucu filan fayda eder mi? Yoksa başka cihaza bakacağım

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Aha buraya yazıyorum en az fazla 3 ay kullanım ömrü var bu cihazın :) Aldıysan geçmiş olsun almadıysan uzak dur dv serisinden

cenazeyolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aha buraya yazıyorum en az fazla 3 ay kullanım ömrü var bu cihazın :) Aldıysan geçmiş olsun almadıysan uzak dur dv serisinden

Almadım hocam henüz. Zaten ısınma sorunu çıkınca pek sıcak bakmıyorum. İki kere direkten döndüm diyebilirim, böyle 300-350 fiyat aralığında güzel bir cihaz önerseniz, veya bu forumda alışveriş bölümü varsa oraya bakayım bir :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
O fiyata satılıyosa chipset tamiri görmüştür yani; max 3 ayın var :) aylık 100 liraya notebook kirası gibi düşün.. :) uzak dur kardeş uzakkk :)

cenazeyolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir laptop buldum Sony'nin. Tam alışverişi yapacaktım. Satıcı şunu dedi. "Ürün yerinden oynayınca kapanıyor, buna göre alınız." dediği lafa bakın, 6 saat konuşuyoruz bişey yok. Tam alacağım yok hdd değişti, yok bilmem ne. Bu nedir yahu :)

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Laptop tercih etmeyin. Çabuk kırılıyor vs. Ardından garantide kabul etmiyor. Sizde kalıyor pc. Artık kırılmış aleti ne yaparsanız..

Bu arada Özellikler çok düşük.

cenazeyolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop tercih etmeyin. Çabuk kırılıyor vs. Ardından garantide kabul etmiyor. Sizde kalıyor pc. Artık kırılmış aleti ne yaparsanız..

Bu arada Özellikler çok düşük.

Zaten sağlam bişey bulamadım hocam 2 gündür. İşin garip yanı en başta demiyorlar da, tam ticareti yapacağız o zaman söylüyor. Sanki son anda söyleyince alet düzelecek. Yarın sınavım var uğraştığım şeylere bakın ya :)

sonicar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

arkadaş şu huydan vazgeçin yahu. ille de en son model laptop almak zorunda değil insanlar. adam 320 TL lik laptop paylaşmış sen 2000 TL lik öneriyosun.

ben de hangi teknoloji sitesine 1000 TL civarı bir laptop önerisi rica etsem, senin gibi tipler üşüşüyo. hemen ihaleyi i7 den açıyonuz, 8 gb ram, full hd bilmemne....

oyun oynamıcam sadece internete gircem, belki gizli obje bulma gibi dandik facebook oyunları oynayabilirim diyorum, adamlar "ama o laptopla call of duty, assasins creed falan oynayamazsın sen en iyisi i7 al" diyo.

bir sakin olun abi.

Mr.ßahadır®

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bahadır hocam biraz alttan almış bu fiyat çok düşük kalmış bence bu laptop güzel hatta sen bunda most wanted 1 oynaya bilrisin sıkıntı olmaz hafife almayın

Hocam biraz yanlış anlamışsın.Madem öyle derken laptopa fazla yüklenmeyeceği için o fiyata gayet güzel bir laptop manasında söylemiştim...

cenazeyolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konu kapanabilir, toshiba bir laptop aldım. Bu fiyatın 3 katı civarı oldu ama derler ya, babam sağolsun :)

Hicr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaş şu huydan vazgeçin yahu. ille de en son model laptop almak zorunda değil insanlar. adam 320 TL lik laptop paylaşmış sen 2000 TL lik öneriyosun.

ben de hangi teknoloji sitesine 1000 TL civarı bir laptop önerisi rica etsem, senin gibi tipler üşüşüyo. hemen ihaleyi i7 den açıyonuz, 8 gb ram, full hd bilmemne....

oyun oynamıcam sadece internete gircem, belki gizli obje bulma gibi dandik facebook oyunları oynayabilirim diyorum, adamlar "ama o laptopla call of duty, assasins creed falan oynayamazsın sen en iyisi i7 al" diyo.

bir sakin olun abi.

1.000,2,000 lira dediğini 875 Liraya veriyorum.
Ayrıca Bu laptop ile Cod Tüm serisini , Assasin Creed 3 ve Tom Raider'i bitirdim.

http://forum.shiftdelete.net/bilgis...1660-satilik-lg-r590-laptop-aksesuarlari.html