Bu laptop kaça gider?

Bu konuyu okuyanlar

Castaft

Doçent
Tamamda bunun satana faydası ne ? Alan kişi 500TL az fiyata alıp kendi de takabilir. Ne fark eder ?
Azıcık bilgisi olan bir kişi SSD'si olmayan laptopa yaklaşmaz çünkü(Alsa bile fazladan para ödeyip uğraşacağını bilir). Ayrıca SSD ile beraber 3.3-3.5k'ya bile satabilir. +300TL daha ekleyip daha hızlı ve daha yüksek fiyata satabilir.

Castaft

Doçent
MX ile GTX arasında nasıl bir ilişki var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu kadar MX şu kadar GTX eder diyebilir miyiz
MX serisi şu anda laptoplarda kullanılıyor. GTX serisi çok daha üst seviye. Herhangi bir laptopta bulunan MX serisi ekran kartının GTX 1050 seviyesine bile ulaşacağını sanmam.

Castaft

Doçent
Peki 930 MX nerede bir değer alır?
GTA 5 Valorant CS:GO gibi oyunları oynamak için yeterli.

Pardon MX serisi derken MX-XXX serisi olarak anlamıştım. 930MX çok güçsüz bir kart sayılmaz. GTX ekran kartlarına yaklaşamaz fakat güçsüz de değil yani.

Castaft

Doçent
Yaa öylesine cyber punk sistem gereksinimleri ne baktım diğer ayarları karşılıyor ama ekran kartında emin değilim (saçmalamış olabilirim sadece öğrenmek istedim ) o oyununda açarmı bilgisayar, herşey en düşükte
Çok çok zor hocam. Açsa bile 15-20FPS alırsınız en fazla. GTA 5 gibi oyunları oynayabilirsiniz rahatlıkla.

Çok çok zor hocam. Açsa bile 15-20FPS alırsınız en fazla. GTA 5 gibi oyunları oynayabilirsiniz rahatlıkla.
Hocam ben istediğim şeyi direk anlatayım bunları performanslarına göre sıralayan bir internet sitesi falan var mı?

Ayrıca teşekkür ederim, ardarda sorularıma cevap verdiniz.

Castaft

Doçent
Hocam ben istediğim şeyi direk anlatayım bunları performanslarına göre sıralayan bir internet sitesi falan var mı?
Siteler güvenilir değil. Direkt olarak karşılaştıran Youtube kanalları var. Siz direkt olarak kıyaslamak isterseniz Youtube'a girip iki ekran kartının FPS testlerine bakınız.
Mesela 930MX GTA 5
GTX 1050Ti GTA 5
gibi.
Tabii sadece bir oyundan yapmayınız birkaç farklı oyundan sonra anlaşılacaktır.

Siteler güvenilir değil. Direkt olarak karşılaştıran Youtube kanalları var. Siz direkt olarak kıyaslamak isterseniz Youtube'a girip iki ekran kartının FPS testlerine bakınız.
Mesela 930MX GTA 5
GTX 1050Ti GTA 5
gibi.
Tabii sadece bir oyundan yapmayınız birkaç farklı oyundan sonra anlaşılacaktır
Teşekkürler

MustiRG07

Profesör
Beyler bir şey söylicemde cihaz 1024 gb yani şuan herkesin evinde 240 veya 480 gb var 1 terabaytı adamlar napsın ?

Knk laptopun kötü bir pc değil o kadar ucuza koyma