Bu kasa bana sıkıntı çıkarır mı

Bu konuyu okuyanlar

Lyouki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar ben oem sistem almıştım ve aldığım sistemin kasası FRISBY 4x120mm DUAL RING RGB FANLI 600W 80 PLUS BRONZE MidT ATX GAMING KASA - Vatan Bilgisayar
Sistemi almadan önce çoğunlukla iç bileşenlere baktım ve kasanın markasına bakmamak gibi bir hataya düştüm. Sonradan frisby markasının kasa ve psularının kalitesiz olduğunu öğrendim . Ben bu kasayı alalı 1 ay oldu herhangi bir sıkıntı yaşamadım sadece psu su oyunlarda yüksek ayarda oynadığda kapanıyor o yüzden psu değiştirmeye karar verdim. Sorum daha önce kullanmış ve ya bilen birine bu kasa iyi mi yoksa psu ile değiştirmek ZORUNDA mıyım ?

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Kasanın kalitesiz olmasına çok takılma en son takılacağın şey kasa olsun psu olarak da 600w güçlü bir psu ama frisby nin güç kaynağı hakkında çok olumsuz yorum görmedim açıkçası o yüzden değiştirmene gerek yok diye düşünüyorum.

Lyouki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Kasanın kalitesiz olmasına çok takılma en son takılacağın şey kasa olsun psu olarak da 600w güçlü bir psu ama frisby nin güç kaynağı hakkında çok olumsuz yorum görmedim açıkçası o yüzden değiştirmene gerek yok diye düşünüyorum.
Bazı oyunlarda yüksek çözünürlükte pc kapanmaya başlamıştı bende araştırmaya başladım ve frisby markasının psularında bu sorun çok yaşanmış

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bazı oyunlarda yüksek çözünürlükte pc kapanmaya başlamıştı bende araştırmaya başladım ve frisby markasının psularında bu sorun çok yaşanmış
İşlemcinin sıcaklığından kaynaklanan bir sorun olduğu düşünüyorum çünkü bildiğim kadarıyla kötü bir psu değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıyeten ekleyeyim çözünürlüğü yükselttiğini zaman işlemcinin ve ekran kartının sıcaklığı ciddi ölçüde artar.

İşlemcinin sıcaklığından kaynaklanan bir sorun olduğu düşünüyorum çünkü bildiğim kadarıyla kötü bir psu değil

Ayrıyeten ekleyeyim çözünürlüğü yükselttiğin zaman işlemcinin ve ekran kartının sıcaklığı ciddi ölçüde artar.

Lyouki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

Ayrıyeten ekleyeyim çözünürlüğü yükselttiğini zaman işlemcinin ve ekran kartının sıcaklığı ciddi ölçüde artar.
Daha önce bu psuyu kullandın mı ve ya inceledin mi ?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
çok yüksek oyunlarda kapanıyorsa, oyun oynuyorsan, bütçen de varsa al.

aida64 ile ısı değerlerini kontrol et. ısıyla alakalı bir durum da olabilir. malum havalar çok sıcak ve nemli.. (yaşadığın yere göre değişir tabii)

içine sinmiyorsa yeni bir psu al. eskisini letgoya koy. illa ki alan olacaktır.. satarsın yani.

Lyouki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
çok yüksek oyunlarda kapanıyorsa, oyun oynuyorsan, bütçen de varsa al.

aida64 ile ısı değerlerini kontrol et. ısıyla alakalı bir durum da olabilir. malum havalar çok sıcak ve nemli.. (yaşadığın yere göre değişir tabii)

içine sinmiyorsa yeni bir psu al. eskisini letgoya koy. illa ki alan olacaktır.. satarsın yani.
Cevabın için teşekkürler . Öncelikle wraith prism gibi bir soğutucu almak istiyorum-evet hava da sıcak 40 derece civarı-ondan sonra psuyu garantiye vermeye karar verdim devam ederse yenisini alırım.