Bu kabloları nasıl kullanabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Corsair SP120 RGB fanlarım var ve bunları anakrtıma bağlayıp pc den kontrol etmek istiyorum fakat takacak yer bulamadım yardımcı olabilir misniz? (fanları şuan kontolcüden kontrol ediyorum fakat ısıtlı renkler ve modlar var)
9628033613874.jpg
bqnTBZs3_QlelX8EsJlaojBSp5KaZoG6v2oanMWkBp3kFsOoReA-fcMRsDN0HTWLsSQDXbg5SZLE6-ysJc1t0wsRKm6DvKasGIRmDd-ewfNC7QRPo9xHnMFbguV65BdWgLY3Oy4FVLFjqxBUVMeTRdo
c8162c2c-7cf7-40d6-91bc-2f65732bfbae-jpeg.79167

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Youtube da ürünün videosunu araştırın en temiz.

caner00

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Corsair SP120 RGB fanlarım var ve bunları anakrtıma bağlayıp pc den kontrol etmek istiyorum fakat takacak yer bulamadım yardımcı olabilir misniz? (fanları şuan kontolcüden kontrol ediyorum fakat ısıtlı renkler ve modlar var)
9628033613874.jpg
bqnTBZs3_QlelX8EsJlaojBSp5KaZoG6v2oanMWkBp3kFsOoReA-fcMRsDN0HTWLsSQDXbg5SZLE6-ysJc1t0wsRKm6DvKasGIRmDd-ewfNC7QRPo9xHnMFbguV65BdWgLY3Oy4FVLFjqxBUVMeTRdo
c8162c2c-7cf7-40d6-91bc-2f65732bfbae-jpeg.79167
Bu fanların mutlaka bir kitapçığı vardır.Anakart üzerinden kontrol edeceksen mutlaka anakartının bunu desteklemesi gerek.Bunun için özel bir portu vardı diye anımsıyorum.Bencede biraz araştırırsanız detaylı bilgi elde edersiniz

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Youtube da ürünün videosunu araştırın en temiz.
hiçbir videoda bununla ilgili nasıl yapılacağına dair bilgi yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu fanların mutlaka bir kitapçığı vardır.Anakart üzerinden kontrol edeceksen mutlaka anakartının bunu desteklemesi gerek.Bunun için özel bir portu vardı diye anımsıyorum.Bencede biraz araştırırsanız detaylı bilgi elde edersiniz
kitapçıkta maalesef göstermiyor tam olarak

msi nin bunun için bir videosu var ama o çok farklı ve bende olmayan biryere takıyor

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
O zaman anakartın kitapçığına bak. Belki kontrolcünü bağlayacak yer vardır.

caner00

Asistan
Reaksiyon puanı
81
hiçbir videoda bununla ilgili nasıl yapılacağına dair bilgi yok

kitapçıkta maalesef göstermiyor tam olarak

msi nin bunun için bir videosu var ama o çok farklı ve bende olmayan biryere takıyor
Dediğim gibi anakartta bu girişin olması şart.Olmaması durumunda sadece fan üzerinden kontrol edebilirsin.O bahsettiğim özel giriş ya ön panel bağlantı portlarının ya da pc exspress portunun oralardadır.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Son düzenleme:

caner00

Asistan
Reaksiyon puanı
81
orda da buna dair bişey yok

9628033613874.jpg

bunları takabileceğim hiçbir yer yok

Bak şimdi.Bu fanların bağladığı küçük bir kutu var fanlarla birlikte gelen kutu.Buna fiziksel kontrol butonlarını bağlıyorsun fanları bağliyorsun bu kutuyuda psu dan gelen güç kablosunda bağliyorsun.Bu siyah kutu fan hızını rengini v.b ayarliyor.Daha sonra bu kutu(fan kontrolcüsünü)kasaya bağlıyorsun.bağlantı noktası 3 ya da 4 pinli olması gerekiyordu orada emin değilim.ben anakartında o portu buldum ama o da olmayabilir ona garanti veremem

Ekli dosyalar

• 502FBDDF-0B41-4769-A882-3DA353344259.jpeg
    502FBDDF-0B41-4769-A882-3DA353344259.jpeg
    55.7 KB · Görüntüleme: 45

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bak şimdi.Bu fanların bağladığı küçük bir kutu var fanlarla birlikte gelen kutu.Buna fiziksel kontrol butonlarını bağlıyorsun fanları bağliyorsun bu kutuyuda psu dan gelen güç kablosunda bağliyorsun.Bu siyah kutu fan hızını rengini v.b ayarliyor.Daha sonra bu kutu(fan kontrolcüsünü)kasaya bağlıyorsun.bağlantı noktası 3 ya da 4 pinli olması gerekiyordu orada emin değilim.ben anakartında o portu buldum ama o da olmayabilir ona garanti veremem
demek istediğin şeyi çok iyi anlayabiliyorum ben sıvı soğutmamı o şekilde bağladım anakarta fakat bu biraz daha farklı

cooler master senin dediğin gibi çalışyor ama corsair çok farklı

bu arada o 2pinli 3 kablonun diğer ucu fanların toplantığı (hub) a takılabiliyor ve sonra yapılması gereken şey de o 3 kabloyu anakarta takmak
ama yeri bulamıyorum işte

caner00

Asistan
Reaksiyon puanı
81
demek istediğin şeyi çok iyi anlayabiliyorum ben sıvı soğutmamı o şekilde bağladım anakarta fakat bu biraz daha farklı

cooler master senin dediğin gibi çalışyor ama corsair çok farklı

bu arada o 2pinli 3 kablonun diğer ucu fanların toplantığı (hub) a takılabiliyor ve sonra yapılması gereken şey de o 3 kabloyu anakarta takmak
ama yeri bulamıyorum işte
Hani sıvı soğutmayı bağladım dediniz ya.Acaba o portla uyuşuyorsa sıvı soğutmayı çıkarıp o porta takar mısınız?

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hani sıvı soğutmayı bağladım dediniz ya.Acaba o portla uyuşuyorsa sıvı soğutmayı çıkarıp o porta takar mısınız?
zaten rgb header 2 tane portu var anakartta fakat kablolar onlarla uyuşmuyor

buna bakarsan ne demek istediğim daha net anlayabilirsin

caner00

Asistan
Reaksiyon puanı
81
zaten rgb header 2 tane portu var anakartta fakat kablolar onlarla uyuşmuyor

buna bakarsan ne demek istediğim daha net anlayabilirsin
Anladım ben seni.Açıkcası dahada yorum yapamiyorum.Anakartı alıp kendim uğraşmam grk burdan yazarak hem senide yanlış yönlendirebilirim.Biraz daha araştır.O port sende olmayadabilir umarım vardır.Bence donanım arşivi forumuna mutlaka bak orası çözer.Youtube kanallarıda var.Hadi kolay gelsin sana

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Anladım ben seni.Açıkcası dahada yorum yapamiyorum.Anakartı alıp kendim uğraşmam grk burdan yazarak hem senide yanlış yönlendirebilirim.Biraz daha araştır.O port sende olmayadabilir umarım vardır.Bence donanım arşivi forumuna mutlaka bak orası çözer.Youtube kanallarıda var.Hadi kolay gelsin sana
teşekkürler ama şu an buldum nedenini bunun için corsair lightning node gerekiyormuş sanırım

Son mesajlar