Bu internet Türkiye’ye yakışmıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Jack Reacher

Profesör
Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye internetin dünyada en hızlı olduğu 120'inci ülke oldu. Özellikle adil kullanım kotası kaldırıldıktan sonra vatandaşlar her ay internete hatırı sayılır bir ücret ödüyor.

Daily Mail'ın Website Tool Tester araştırmasının sonuçlarını derlediği habere göre Türkiye dünyada internetin en hızlı olduğu 102'inci ülke oldu. Türkiye’de internet hızı Belize, Endonezya, Bahreyn ve Katar gibi ülkelerden daha kötü durumda.
207 ülkenin yer aldığı araştırmaya göre Türkiye'nin en iyi çıkış anında internet hızı 5.27 mbps.
Türkiye'de sabit internet hizmetinden yüzde 7.5 Özel İletişim Vergisi alınıyor.

1 Ocak 2019 itibariyle internette adil kullanım kotası kaldırıldı. Artık kota aşımlarında internette hız düşümü yaşanmıyor. Fakat internet fiyatları ciddi bir şekilde yükseldi.
MBPS NEDİR?
Mbps (Megabits per second) veri hızını anlayabilmemiz için kullanılan hız ölçüm değerlerinden biridir. Teknik olarak bir megabitlik veri bir milyon bit'lik veri değerindedir. Mbps kavramı çoğunlukla internet hızını hesaplama işlemlerinde kullanılıyor.

bilexsamet

Doçent
Turkcell CEO'su açıklama yapmıştı. BTK deprem sonrası Turkcell'e de ceza kesince; paramız var, altyapı yapmak (fiber) istiyoruz ama çoğu yerde izin verilmiyor, diye yakınmıştı.

kmurat

Dekan
Hızlı olacak ta ne olacak? Viedeoları daha hızlı mı izleyeceğiz? ben 8 Mbhz'dem memnunum. Fiyatı uygun olsun yeter. (Ben de Videolar normal hızda oynuyor)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de "Jersey" hangi ülke?

Constantin87

Profesör
Benim de 16mb ama asla yavaşlık sorunu yaşamıyorum pc de tv de 3 tane cep bağlı modem uzun süre açık kaldığında dönemsel oluyor kapatıp açınca sorun yok

OzkanK.

Profesör
Bende 100 Mbps internet kullanıyom ve gayet memnununm üstüne kablolu TV ile birlikte modem ve uydu alıcı dahil ödediğim 89 TL. Daha önce 69 TL verip 25 Mpbs Süperonline fiber kullanıyordum ondanda çok memnundum.

Bu arada gördüğün haberi bile yanlış yazıyon Türkiye'yi sırf daha yerin dibine sokmak için haberde koskocaman 102. sırada yazıyor resmim bile koymuşun. Sen 120 diyon. Şu kopyaladığın haberleri az oku ve irdele.

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Doğal olarak Türkiye'nin ana hattı Turk Telekom olupta zamanında hisse satışlarıyla ilgili borca batmalarından dolayı yüksek hız için çalışmalar yapılamıyor. Böylelikle her sene borçlarını kapatmaya çalışıp, kar elde etmek için tarife ve anlaştıkları firmalar ile kira fiyatlarını yüksek tutuyorlar.

Sardaukar

Profesör
Yasaklı
Doğal olarak Türkiye'nin ana hattı Turk Telekom olupta zamanında hisse satışlarıyla ilgili borca batmalarından dolayı yüksek hız için çalışmalar yapılamıyor. Böylelikle her sene borçlarını kapatmaya çalışıp, kar elde etmek için tarife ve anlaştıkları firmalar ile kira fiyatlarını yüksek tutuyorlar.
Yanlış yaptılar, zamanında yani 2000 öncesi dönemde satsalardı bizim faydamıza olurdu çünkü adam akıllı ranta bulaşmadan gerçekten fayda getirecek bir iş olurdu.

Ama akp döneminde hem yanlış yere satıldı hemde bi ton borç alındı biz verdik bizim paramızla bizi batırıp kaçtılar hesap soran yok

Kısaca ranta kurban gitti

OzkanK.

Profesör
Yanlış yaptılar, zamanında yani 2000 öncesi dönemde satsalardı bizim faydamıza olurdu çünkü adam akıllı ranta bulaşmadan gerçekten fayda getirecek bir iş olurdu.

Ama akp döneminde hem yanlış yere satıldı hemde bi ton borç alındı biz verdik bizim paramızla bizi batırıp kaçtılar hesap soran yok

Kısaca ranta kurban gitti
Gene hem alakasız hemde bilmeden saçma sapan konuşuyon. Turktelekom 2005 yılında ( Sen pek hatırlamazsın o zamanları )satılmadı özelleştirildi 21 yıllığına şurada 5-6 yılı kaldı bitmesine.

stat counter