Bu ikisinden hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

BenjaminF

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Bu ikisi arasından hangisi daha iyi. En yüksek oyunum gta 5 onun haricinde ets2 falan oynarım. 4-5 yıl götürsün istiyorum hangisi daha iyi olur. Fhd olmassa olmazımdır. Ryzen 7 li olan hepsiburada satıcısında 3900tl idi tekrar gelir mi bilmiyorum.

Latiroz Kaipa

Müdavim
Reaksiyon puanı
636
Bu ikisi arasından hangisi daha iyi. En yüksek oyunum gta 5 onun haricinde ets2 falan oynarım. 4-5 yıl götürsün istiyorum hangisi daha iyi olur. Fhd olmassa olmazımdır. Ryzen 7 li olan hepsiburada satıcısında 3900tl idi tekrar gelir mi bilmiyorum.
Oyunları düşük ayarlarda kasmadan ancak oynayabilirsin neden masaüstü almıyorsun?

BenjaminF

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Oyunları düşük ayarlarda kasmadan ancak oynayabilirsin neden masaüstü almıyorsun?
Bilgisayar almamın en bğyğk sebeplerinden birisi şuan ki masaüstü bilgisayarı kaldırıp evde yer açmak o yüzden alamam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hp de ısınma sorunu olduğunu görmüştüm. Ve full hd değil ancak diğeri olabilir onun da fiyatı yüksek

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,662
Lenovo'dan uzak durun.
Tercihen bütçeniz varsa Asus tercih edin; ancak ne seçerseniz seçin Lenovo bunlar arasında olmasın dost tavsiyesi

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,662
Sebebini çözemediğin mavi ekran hatalarını en çok Lenovo'da alırsın
Teknik servis konusunda en çok Lenovo teknik servislerinde sıkıntı yaşarsın
Sistemlerine entegre ettikleri casus yazılımlarla sana can sıkacak kadar fazla reklam musallat oluyor
Elbette bu casus yazılımların bilgilerinizi çalmadığının garantisi de yok
Bunların her biri tecrübeyle sabit ve uzun uzun anlatılacak şeylerdir. Kısacası o markayı almamanı tavsiye ederim

BenjaminF

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Sebebini çözemediğin mavi ekran hatalarını en çok Lenovo'da alırsın
Teknik servis konusunda en çok Lenovo teknik servislerinde sıkıntı yaşarsın
Sistemlerine entegre ettikleri casus yazılımlarla sana can sıkacak kadar fazla reklam musallat oluyor
Elbette bu casus yazılımların bilgilerinizi çalmadığının garantisi de yok
Bunların her biri tecrübeyle sabit ve uzun uzun anlatılacak şeylerdir. Kısacası o markayı almamanı tavsiye ederim
Her markayı kötülüyorlar kararsız kalıyorum. Bu tür sorunlar büyük sorunlar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bilgisayar almamın en bğyğk sebeplerinden birisi şuan ki masaüstü bilgisayarı kaldırıp evde yer açmak o yüzden alamam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hp de ısınma sorunu olduğunu görmüştüm. Ve full hd değil ancak diğeri olabilir onun da fiyatı yüksek
HP'de ısınma sorunu genel bir yargı ve böyle bir şey geçerli değil. Bir markanın bütün ürünlerinin ısınması imkansız. Yani halk arasında bilinen HP ısınıyor geçin yargısı doğru değil. Eskiden ısınan modelleri vardı tabi. Ancak 5-6 yıl önceki dizüstü bilgisayar teknolojisi ile şimdiki bir değil. Onun haricinde bu ürünü tavsiye ederim o zaman.

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,662
Her markanın avantaj ve dezavantajları vardır.
Dell markanın malzeme kalitesi düşüktür.
Monster markası toplama bir laptoptur.
Asus markasında üretimsel anakart problemleri ortaya çıkabiliyor. Ürünü aldıktan bir hafta sonra teknik servise gönderip ondan sonra sıkıntısızca uzun yıllar kullanabiliyorsun.
Hp markasının tasarımsal sıkıntıları ergonomik zayıflıkları var.
MSI markası çok pahalı.
vs

BenjaminF

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Asus markasında üretimsel anakart problemleri ortaya çıkabiliyor. Ürünü aldıktan bir hafta sonra teknik servise gönderip ondan sonra sıkıntısızca uzun yıllar kullanabiliyorsun.
MSI markası çok pahalı.
vs
Anladım teşekkürler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
MSI markası çok pahalı.
vs
Bunları markanın tüm ürünlerine mal etmek çok yanlış. Laptop piyasasındaki en iyi malzeme kalitesini Alienware sunar, Dell markasıdır. HP'nin Omen serileri tasarımsal açıdan epey iyi. MSI bizim ülkemizde orantısız pahalı yoksa yurt dışında bu kadar değil. Asus'da bu tarz sorunlara pek rastlamadım. Alt seviye ürünlerde sıkıntı çıkması gayet normal. Ancak bizim burada 4K-5K'ya satılan laptoplar Amerika'da 500-600 dolar çerez parası. Bunları göz önünde bulundurup, beklentiyi düşürmekte fayda var.

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,662
Ya ben genelleme yaptım. Asus marka anakartlarda sorun çıkması her üründe değil ancak kimi serilerde mevcut.
Yine de Lenovo'nun casus yazılımları bizzat tecrübe ettiğim bir durum. Yine de eski bir haberi paylaşayım: