Bu İki Bilgisayardan Hangisini Tercih Etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Tekno78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar, dizüstü bilgisayar alacağım ama kafamda deli sorular.
Gönlümden Apple almak geçiyor. Çünkü işletim sisteminin pratikliğini, kullanışını, uygulamalarda ki stabilliğini seviyorum. Bunların yanında Apple'ı diğer bilgisayarlardan kasa sağlamlığı anlamında da beğeniyorum. Bende şuan Casper'ın bir modeli var daha 2 yılını doldurmadan kendi ısısından kavruldu ve kırılmayan, çatlamayan yeri kalmadı.

Diğer yandan Photoshop, illustrator gibi programların yanı sıra video düzenleme programlarını da kullanıyorum ve Air modelinin bu programları çalıştırırken zorlanacağı düşüncesindeyim.

Asus R510VX-DM508T: Asus R510VX-DM508T Intel Core i7 6700HQ 8GB 1TB GTX950M Fiyatı

Apple MacBook Air: Apple MacBook Air Intel Core i5 8GB 128GB SSD Macos 13.3" Fiyatı

Siz olsanız bu iki modelden hangisini tercih edersiniz?
v2-82105-2_medium.jpg

9601910079538.jpg

Son düzenleme:

Berkay AKSOY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tercihinizde olan iki PC'ye bakıldığında yapacağınız işin biçilmiş kaftanı Apple tarafında MacBook Air değil maalesef. Genelleme yaptığımızda evet, düşük donanımla çok daha yüksek donanımlı PC'lere kafa tutan, yeri geldiğinde doğru tabir olarak "ağlatan" bir platformdur Mac'ler.

Bütçe yoksa Asus tercih edilmeli, eğer bütçe daha da çıkabiliyorsa MacBook Pro tercih edilmeli kendi fikrimce. Artıları ve eksilerini şöyle yazabiliriz detaylı cevaplamak gerekirse.

Asus tarafında bulunan özelliklerde yapacağınız işin ana yükünü kaldıracak olan Grafik Kartı GTX 950M. Çok güçlü bir kart değil doğrusunu söylemek gerekirse. Monster ABRA A7 V5.2.1'de kullandığım kartın aynısı. Şuan GTX 970'li bir makine mevcut elimde bir de MacBook Pro 2015 Retina.

GTX 970 ile aldığım aynı 4K Render'ı yaklaşık 2 dakika 35 saniye civarlarında tamamlarken Intel Irıs Pro ile (Macbook Pro & macOS Sierra) 3 dakika 20 saniye civarlarında alıyorum. Evet biri çok güçlü bir kart, diğeri ise dahili kart olmasına rağmen Render sürelerinde ciddi bir fark yok. Windows tarafına geçirdiğimde cihazı ise Render yaklaşık 16 dakika sürüyor.

Kafanızı karıştırmak gibi olmasın ancak yapacağınız iş için Asus R510VX daha uygun.

yevtasarx105m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz daha bekle biraz daha bütçeni arttır Macbook Pro al. Belki photoshop illustratorde air yine işini görebilir ancak video düzenleme falanda işin içine girince air yetmeyebilir. Bende 1 ay kadar önce aynı kararsızlıktaydım Air & Pro arasında ama. Bi süre bekleyip Pro aldım.

TunaDrsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bence biraz daha bekle 6 ay daha ... Çünkü şimdilik 950m ekran kartını sunuyorlar,bu fiyata 960m,gtx 970 ekran kartı 16gb ram gibi özellikler sunabilir,firmalar yüksek derecede kar payı elde ediyorlar, 2016 yılında bu fiyata,uygun ve iyi sistem satın alınıyordu... Laptopların fiyatıda arttı bence 1 yıla kalmaz fiyatlarda iniş yapar... O zmn Asus,apple cihazlarını karşılaştırır ve bütçenide arttırmış olursun... Daha iyi karar vermiş olursun.
Acele etmeye gelmez teknoloji.

-NeC-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Video ve render gibi işlemler söz konusuysa Air biraz geri kalacaktır. Diğer tarafta Asus'tan ziyade 7. nesil i7 ve GTX1050 ekran kartına sahip Monster Abra A5 V11.1 almanız akıllıca olacaktır.
Abra A5 V11.1 15.6" Oyun Bilgisayarı