Bu Hız Değerleri Normal midir?

Bu konuyu okuyanlar

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yeni zyxel 150 mbs kablosuz modem aldım ve tp-link 150 Mbs adaptör ancak internet hızım çok düşük gibi yani çünkü videolar yüklenimyor sitelere geç giriyor hele ONLİNE OYUN hiç ama hiç oynanmıyor eskiden oynayabiliyordum internet hızım 4 mbs TTNET ve işte değerleri bu değerler normal midir ve nasıl hızlandırabilirim ?

j2mwm.png

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
İnternet tarifendeki hızın 4 mbps mi yoksa 4 mbps'e kadar mı ? Bence 2 türlüde normal değil ttnet'i ara ve uzun zamandır böyle olduğunu düzelmediği taktirde hizmeti kestireceğini söyle.Sorunun kısa zamanda çözülür.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İnternet tarifendeki hızın 4 mbps mi yoksa 4 mbps'e kadar mı ? Bence 2 türlüde normal değil ttnet'i ara ve uzun zamandır böyle olduğunu düzelmediği taktirde hizmeti kestireceğini söyle.Sorunun kısa zamanda çözülür.

hız 4 mbps yani aldığımızda öyle diyorlardı bu dediğinizi yapıcağım teşşekürler.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Arıza kaydı aldılar alınca ne yapcaklar ki ? TTNET gene oyalıyor gibi

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok düşük değerler.

1 mbps bile olmamış.Hat sorunlu yada bina içi kablolamada sıkıntı var gibi duruyor

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Çok düşük değerler. 1 mbps bile olmamış.Hat sorunlu yada bina içi kablolamada sıkıntı var gibi duruyor
yeni modem almadan önce her şey normaldi ama yeni modemi takınca zyxel marka kablosuz modem 150 mbs diyor normalde benim hızım 4 mbs eski pc de de 4 mbs yazıyordu ama şimdi pc de 150 mbs yazıyor bazen normal hızına geri dönüyor ama 15-20 dakika sonra geri gidiyor modeme başka pc den de bağlanan yok

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Aynı sorunu defaatle yaşan biri olarak geçici çözümü şöyle söyleyeyim.

Ttnet'i arayın hızın çok düşük olduğıunu söyleyin arıza kaydı falan diyecekler aldırmayın siz ordaki operatörden hızınızda oynama yapmasını ve hattınızın alabileceği maksimum hıza yükseltmesini "ısrarla"söyleyin.

Buradaki önemli nokta karşı tafataki operatörün hızınıza bir müdahalede bulunamayacağını söylemesi olacak,sakın pes etmeyin ve ısrar edin,ısrarla ısrar edin en azından 2Mb falan görürsünüz.

Kalıcı çözüm ise Ttnet'in olmadığı bir dünya.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Aynı sorunu defaatle yaşan biri olarak geçici çözümü şöyle söyleyeyim. Ttnet'i arayın hızın çok düşük olduğıunu söyleyin arıza kaydı falan diyecekler aldırmayın siz ordaki operatörden hızınızda oynama yapmasını ve hattınızın alabileceği maksimum hıza yükseltmesini "ısrarla"söyleyin. Buradaki önemli nokta karşı tafataki operatörün hızınıza bir müdahalede bulunamayacağını söylemesi olacak,sakın pes etmeyin ve ısrar edin,ısrarla ısrar edin en azından 2Mb falan görürsünüz. Kalıcı çözüm ise Ttnet'in olmadığı bir dünya.
sorun kesin TTNET'te dimi gerçi bundan öncede olmuştu o zaman net sınırsız değildi bi defa 90 lira fatura gelmişti işte aradık filan bu fatura ne böyle bidaha olursa abonulikten çıkarız diye tehtid etmiştik sonraki ay gelen fatura ise 40 lira olmuştu :D zaten ondan sonra sınırsız yaptırmıştık ama bilgisayarcıda filan yaptırmazmıyım hat pederin üstüne kayıtlı ve sadece onun dediklerini yapıyorlar geçen aradılar benle görüşün dedim olmaz diye kapattılar peder de bilgisayardan hiç ama hiç anlamaz :D başka bi yol yok mudur ?

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
sorun kesin TTNET'te dimi gerçi bundan öncede olmuştu o zaman net sınırsız değildi bi defa 90 lira fatura gelmişti işte aradık filan bu fatura ne böyle bidaha olursa abonulikten çıkarız diye tehtid etmiştik sonraki ay gelen fatura ise 40 lira olmuştu :D zaten ondan sonra sınırsız yaptırmıştık ama bilgisayarcıda filan yaptırmazmıyım hat pederin üstüne kayıtlı ve sadece onun dediklerini yapıyorlar geçen aradılar benle görüşün dedim olmaz diye kapattılar peder de bilgisayardan hiç ama hiç anlamaz :D başka bi yol yok mudur ?

Olurmu öyle şey,benim kullandığım hatta babamın üzerine (zaten biçok kişi böyle) her zaman tüm işlemi ben yapıyorum. Senin sorunun tamamıyle ttnet odaklı,dolayısıyla sorunun çözümüde ttnet. Ara ve sorununu söyle arıza kaydı alındı gibi söylemleri onemseme,hemen çözülmesi konusunda ısrarcı ol .
En azından şansını denemiş olursun kaybedeceğin bişey yok yani :)

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Olurmu öyle şey,benim kullandığım hatta babamın üzerine (zaten biçok kişi böyle) her zaman tüm işlemi ben yapıyorum. Senin sorunun tamamıyle ttnet odaklı,dolayısıyla sorunun çözümüde ttnet. Ara ve sorununu söyle arıza kaydı alındı gibi söylemleri onemseme,hemen çözülmesi konusunda ısrarcı ol .
En azından şansını denemiş olursun kaybedeceğin bişey yok yani :)

j8vsk.png

bi test daha yaptım hocam bundan değerlerde artış var gibi

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bişey söylicemde bende 5 gündür normal değerlere çıkmıştı ama şimdi gene eskisi gibi oldu :( Bu TTNET'ten nefret ediyorum hızı kestikleri ap açık belli :(

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kötünün iyisi diyelim :)

Uzun bir süre foruma giremedim de artık hız değerlerim normale döndü diyebilirim TTNETİ çok arayınca onlarda AAK'yi 50 den 100 gb ve hızıda 8 Mbps yapmayı teklif ettiler ve fiyatıda 10 tl düşürerek :) aylık 40 lira sınırsız

lr79y.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar su normal hız tesrlerinden yaptım fiber kullanıyorum guyaa 2.97yuseltme hızı da 3 çıktınedir bu işinaslı değerler kaç olmıalı?

E

emre alver

SDN Okuru
arkadaşlar nedense ben süperonline kulanıyorum ama int hızı 2.71 cook yavas mı

Son mesajlar