Bu hareketli , dinamik , pozitif insanların bizden farkı nedir?

Bu konuyu okuyanlar

passkeys

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Doğduğum günden beri tembelim arkadaş:D
küçükken ekmek almaya bile gitmezdim (ne yerdin diye sormayın havyar yicek halimiz yok :D)...neyse anlamadığım şey şu :

dersane hocalarına bakıyorum adam 6 saat ders anlatmış son saate gelmiş ilk saat gibi dinamik,canlı..arkadaşlarım hep böyle hareketli sürekli dinamikler...nedir bu işin sırrı ?
yakında askere gidecem ordada tahminim beni kantin görevlisi yaparlar :D

bu hareketli , dinamik , pozitif insanların bizden farkı nedir?:confused1:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
valla bana da diyorlar bu enerjinin ve neşenin kaynağı ne diye ! (neşeyi kaynak göstermiyorum biline =P )
şahsen biraz vurdum duymaz biraz da hayatla dalga geçmelisin yoksa sorunlar seni alır boğar çıkmaya çalışsanda başaramazsın C=

kendimden örnek vereyim 1 günüm nasıl geçiyor ,
şu an gece vardiyesindeyim ,sabah önce eşimi işe bırakıcam(1,5 sene önce ayak damarlarından biri tıkandı parmaklara kangren oturdu kestirmek durumunda kaldık parmaklarını )o yüzden eşim özürlü konumunda şuan ve böyle devam edecek ne yazık ki ! onu işe götürüp getirmek benim görevim ! onu bıraktıktan sonra eve gelmeden önce kahvaltılık bir şeyler almalıyım malum kaynanam evde yatak yorgan kemiriyor (kendisi ileri derece Alzhemır) kahvaltı hazırlığı yenmesi ve toplanması falan derken saat 11 buluyor (geceden çıktım hala ayaktayım) bulaşık ıvır zıvırıda kaldırdım neyse yattım saat 17:00 de kalkıp yemek hazırlamam lazım (akşam yemeği) 17:40a kadar onu hallediyorum ,18:00 da eşimi iş yerinden alıp eve geliyorum yemekler yeniyor 19:30 a kadar sonra saat 20:00 de iş başı !

benim 1 günlük ve her gün yapmam gereken bir takım işlerim bunlar daha temizlik veya öbür yapmış olduğum şeyleri saymıyorum bile hobi olarakta pc ve arızaları hakkında araştırmak ve çözmeye ayırıyorum belli zamanlarımı ama yine de tembellik bana göre değil hasta olma lüksüm yok çünkü evdeki herkez hasta olunca bakacak kimsede kalmıyor bana !

yine de hayata her gün şükrederek bu günde nefes alıyorum diye uyanıyorum ve neşemi kaybetmemeye çalışıyorum .

saygılarımla

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Allah insana kaldıramayacağı yük vermez yeterki dört elle sarılalim birazda pozitif bakıp şukret mek lazım.