Bu Emektara Ssd Ram Etki Eder Mi Baya?

Bu konuyu okuyanlar

xScaryNight

Asistan
Reaksiyon puanı
73
arkadaşlar merhaba bi arkadaşım için soruyorum onda baya eski laptop var dell marka ama eski modellerined 15 yılı var işlemci intel core 2.nesil baya eski ekran kartı yok intel hd graphics 3000 4 gb ram 120 gb ssd var şuan 16 gb ram ve güncel bi sata ssd ile değiştircem diyor minecraft gibi basit oyunda 30 ila 60 fps arası alıyor 16 gb ram ile ssd değişince durumlar baya etkiler mi size danışmak istedimiyi günler

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Fark olur ama 16gb ram gereksiz o laptop' a. 8gb ram yeterli olur.

Umut EY

Asistan
Reaksiyon puanı
135
SSD bir dosyayı hızlı açar yada pc yi hızlı açar fps arttırmaz. Ram ise oyun uygulama vb. gibi şeyleri akıcı kullanmanı sağlar fps arttırır.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
FPS konusunda fazla bir artış olmaz. RAM FPS'i o kadar çok arttırmaz FPS'i belirleyen etken daha çok Ekran kartı ve İşlemci. SSD programların hızlı açılmasını RAM ise ne kadar çok program ve oyunu aynı anda açabileceğini etkiler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer şu anda HDD kullanıyorsanız ve SSD takarsanız çok fazla hız artışı olacaktır.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
sen bu emektara jet motoru da taksan bi işe yaramaz at çöpe gitsin pc çöp zaten
Ne biliyorsun da konuşuyorsun acaba? Başka bir bilgisayar alabilecek parası ve gücü olsa neden SSD ve RAM yükseltmesi yapmak istesin adam? Bu bilgisayarı SSD ile en az 2-3 yıl daha kullanılacak hale getirebilirken neden çöpe atsın?

AnaBacıVokke

Asistan
Reaksiyon puanı
193
Ne biliyorsun da konuşuyorsun acaba? Başka bir bilgisayar alabilecek parası ve gücü olsa neden SSD ve RAM yükseltmesi yapmak istesin adam? Bu bilgisayarı SSD ile en az 2-3 yıl daha kullanılacak hale getirebilirken neden çöpe atsın?
çünkü çöp s

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Gerek yok böyle şeylere üslubuna dikkat et bakalım. Kimseye hakaret vari sözler söyleme. Şimdilik bir işlem tesis etmiyorum, iyi forumlar diliyorum.
Ben sırf birine hakaret (hakaret bile sayılmazdı) ettiğim için 1 ay ban yedim arkadaş bana hakaret etti üstüne çöp gibi ifadeler kullanıyor sadece uyarı alıyor bence yetersiz verdiğiniz ceza.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Sisteminiz 15 yıllık değil, 11 yıllık. RAM'i 16 GB'a yükseltemezsiniz, anakart desteklemez. Maksimum destekleyeceği 6 ya da 8 GB RAM olur. Eğer bu bilgisayarda pek bir şey yapmıyorsanız 120 GB'lik kaliteli bir SSD işinizi görür. Sanırım işlemci ve anakart DDR3 destekliyor. RAM linkini ve SSD linkini aşağıya bırakıyorum;

2 adet alın RAM'den.

xScaryNight

Asistan
Reaksiyon puanı
73
Allah senin gibilerden razı olsun kardeşim Allah sana daha çok versin boş ver desin o öyle durum bunu gösteriyor o PC çöpe at diyen arkadaş da parası var ise parayla adam olunmuyor adamlık doğuştan gelen bir şeydir.

Sisteminiz 15 yıllık değil, 11 yıllık. RAM'i 16 GB'a yükseltemezsiniz, anakart desteklemez. Maksimum destekleyeceği 6 ya da 8 GB RAM olur. Eğer bu bilgisayarda pek bir şey yapmıyorsanız 120 GB'lik kaliteli bir SSD işinizi görür. Sanırım işlemci ve anakart DDR3 destekliyor. RAM linkini ve SSD linkini aşağıya bırakıyorum;

2 adet alın RAM'den.
Teşekürler

sen bu emektara jet motoru da taksan bi işe yaramaz at çöpe gitsin pc çöp zaten

@Castaft niye kızgın atıyon sanki yalan söylüyoz
Sana da karakter versek gene adam olmasın at kendini çöpe gittsin

Durumlar bunu gösteriyor kardeşim napalim sende üslubuna dikkat et karşı tarafı Anla az

ALLAH kasmayan pc almayı nasip etsin gardaşım benim.
Saolasin gardasim Allah herkese nasip etsin