Soru Bu durumda 3 günden fazla küs kalmak haram mıdır?

Bu konuyu okuyanlar

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Selamun aleyküm. Arkadaşlar hayırlı akşamlar öncelikle. Bir arkadaşım vardı 2 yılda aşırı yakın olmuştuk birbirimizi baya seviyorduk en iyi arkadaşlardık, kardeş gibiydik ancak 5 ay önce falan aramız bayağı bozuldu. Binlerce lira harcadığımız bir proje vardı ve bi anda beni yarı yolda bırakıp ben tepki gösterince her yerden engelledi ve küstük. Zaten son zamanlarda mesajlara bakmıyordu tripler atıyordu satıp duruyordu ben de sonuçta arkadaşım, anam babam değil diyip her yerden engelledim. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu. Plan yapıyorduk uymuyordu ve boş vakit kaybıymış onu anladım. Üzerimden aşırı yük kalktı onunla küsünce şimdi anladım. Küstükten sonra dinime aşırı yakınlaştım 5 vakit namazımı kılmaya başladım küfrü bıraktım akraba ilişkilerini düzelttim vesaire. Onunla takılırken ise tam bir serseri idim geceleri kavga ederdim eve gitmezdim falan. Bu durumda onunla küs kalmamda sakınca var mı yoksa yine haram olur mu aradığım sitelerden cevap bulamadım yardımcı olur musunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Up

Son düzenleme:

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Bunca süreden sonra hortlatayım.

ÖnSezi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Küsmek değil de size zarar verdiği için uzaklaşmayı seçtiğinize niyetlenin. Ve onun da iyi olması için hayır dua da bulunun ne kadar zarar etmiş olursanız olun nihayetin de insanoğlusunuz.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Küsmek değil de size zarar verdiği için uzaklaşmayı seçtiğinize niyetlenin. Ve onun da iyi olması için hayır dua da bulunun ne kadar zarar etmiş olursanız olun nihayetin de insanoğlusunuz.
Aslında küsmemizin ilk sebebi binlerce para harcadığımız bir şeyde, bana benimle devam etmeyeceğimi söyledi. Ardından da ben de sövdüm ve her yerden engelledim. Hala düşündükçe sinir küpüne dönüyorum.

ÖnSezi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Desteğine ihtiyaç duyduğunuz anda sizi öyle bırakmasının verdiği hayalkırıklığı ile hoş olmayan şeyler söylemiş olabilir bir daha da görüşmek istememiş olabilirsiniz. O an öyle gerekti öyle oldu, diyelim(olmasaydı daha iyidi) yalnız Nefisli insanlarız her şekilde emek verdiğimiz güzel sonuçlanmasını umduğumuz planlar yaptığımız bir olayda sonuç beklenmedik bir şekilde olunca üzülmek öfkelenmemek elde değildir elbet, bu konuda sizi çok iyi anlıyorum . Öfkelenin kızın ki içiniz soğusun. Dua ya devam hiçbir şeyin garantisi yok belki hayırlı bir yolun çıkmasına sebep bu durumdur. :)

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Desteğine ihtiyaç duyduğunuz anda sizi öyle bırakmasının verdiği hayalkırıklığı ile hoş olmayan şeyler söylemiş olabilir bir daha da görüşmek istememiş olabilirsiniz. O an öyle gerekti öyle oldu, diyelim(olmasaydı daha iyidi) yalnız Nefisli insanlarız her şekilde emek verdiğimiz güzel sonuçlanmasını umduğumuz planlar yaptığımız bir olayda sonuç beklenmedik bir şekilde olunca üzülmek öfkelenmemek elde değildir elbet, bu konuda sizi çok iyi anlıyorum . Öfkelenin kızın ki içiniz soğusun. Dua ya devam hiçbir şeyin garantisi yok belki hayırlı bir yolun çıkmasına sebep bu durumdur. :)
Allah razı olsun :).