Bu ailede 101 yıl sonra kız çocuğu doğdu!

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bu ailede 101 yıl sonra kız çocuğu doğdu!

bu-ailede-101-yil-sonra-kiz-cocugu-dogdu.jpg

Yüz bir yıl boyunca hep erkek çocuk dünyaya gelen aile ilk kız bebeğine kavuştu.

Bu ilginç ailede bundan önceki dört kuşak boyunca hep erkek çocuklar dünyaya gelmişti.

10 binde bir ihtimal gerçek oldu

Sadece 10 binde 1 olan ihtimal Silverton ailesinde gerçek oldu ve tam 4 kuşak boyunca ailede hiç kız bebek dünyaya gelmedi. Ailenin en son kızı doğduğunda İngiltere tahtında Kral 6. George oturuyordu, ülkede kadınların henüz oy hakları yoktu ve 1. Dünya Savaşı daha gerçekleşmemişti.

İlginç tarih bir asır sonra kırıldı

Bu ilginç talih bir asır sonra kırıldı ve aile 101 yıl sonra ilk kız bebeğine kavuştu. Jeremy Silverton (43) ve eşi Daniella Andrews (36) kızları Poppy'i dünyaya getirerek ülkede günün konusu oldular.

Torununun kız olacağını dakikalarca anlayamadı

Jeremy Silverton 'kızlarının cinsiyetinin ultrasonda görülüp kendilerine söylendiğinde buna inanamadıklarını, torunun bir kız olacağını annesine anlatmasının dakikalarca sürdüğünü' belirtti.

KaynaK

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ateyizler bunu da açıklayın..:D

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
101 yıl sonra senin sülalende kız çocuk olsun. İsmini Poppy koy. (O nasıl isimdir popo gibi :D)

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
bu kadar beklemeye gerek yoktu.şu anki bilimle.bırak cinsiyetini.göz rengi + saç rengi boyunu bile :D siparişle elde etmek mümkün.parası tuzlu biraz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
şu anki bilimle.bırak cinsiyetini.göz rengi + saç rengi boyunu bile :D siparişle elde etmek mümkün.parası tuzlu biraz.

Cinsiyet tayininin mümkün olabileceğini pek zannetmiyorum, ama olsaydı eğer bu uğurda dünyaları verebilirdim. Mevlam bize ne kız kardeş, ne de kız evlat verdi. öylesine çok istiyordum ki bir kız evladım olsun diye ya, olmadı işte, vermedi mevlam. ne dua kâr etti ne başka bişey.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Cinsiyet tayininin mümkün olabileceğini pek zannetmiyorum, ama olsaydı eğer bu uğurda dünyaları verebilirdim. Mevlam bize ne kız kardeş, ne de kız evlat verdi. öylesine çok istiyordum ki bir kız evladım olsun diye ya, olmadı işte, vermedi mevlam. ne dua kâr etti ne başka bişey.
Tüp bebek yöntemlerinde bu mümkün ama yasal olarak yasak :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu olay piyango mantığında olmalı ne çıkarsa bahtına siparişle bebek etik değil.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
kim ne derse desin, ben sipariş üzre (cinsiyet, kaş, göz, boy, pos, renk vs.) bir çocuk elde edilebileceğine inanmam. hatta bunun bugüne dek mümkün olabildiğini de hiç zannetmiyorum. çünkü hiç mantıklı gelmiyor bana.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
kim ne derse desin, ben sipariş üzre (cinsiyet, kaş, göz, boy, pos, renk vs.) bir çocuk elde edilebileceğine inanmam. hatta bunun bugüne dek mümkün olabildiğini de hiç zannetmiyorum. çünkü hiç mantıklı gelmiyor bana.

etik midir değil midir.onlara girmeye gerek bile yok.tıbben öyle bir şey mümkün.cinsiyet en basiti.başarı oranı %80 -90 iddaa eden var.

diğerleri genetik haritası filan çıkarmaları lazım.uzun bir işlem.ama şu an teknolojiyle belirlenebilir.onu herkes yapamaz.

YENİ TEKNİK NASIL İŞLİYOR?

ABD'deki bazı klinikler Preimplantasyon Genetik Tanı (PGD) yöntemini, bebeğin cinsiyetini seçebilmek için de kullanıyor. Bu yöntemin göz, saç rengi gibi daha az gene bağlı özelliklerin seçilmesi için de kullanılması mümkün. Ancak çevresel etmenlerin yanında genetik faktörlerle belirlenen boy, atletiklik ya da zeka gibi özelliklerin seçilmesi daha zor.

23andMe'nin patenti ise daha farklı bir tekniği tanımlıyor. Bu teknikte müşteri belli özellikleri ya da çocuğun nasıl olmasını istediğini tanımlıyor. Patente göre, donörün kendi genetik profiline bakılarak bilgisayarlı sistemde istenen özelliklere ilişkin kalıtım hesaplamaları yapılıyor ve bunların gerçekleşmesi için alıcıya uygun bir ya da daha fazla donör tanımlanıyor. Alıcı, örneğin "kanser olma olasılığı düşük ve renkli gözlü olma olasılığı yüksek" bir bebek isteyebiliyor. Bunun için hem alıcı hem de donörün genetik profillerinin bilinmesi gerekiyor.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
bence elemanla dalga geçerler kanı bozuk diye :D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
bence elemanla dalga geçerler kanı bozuk diye :D

la bewko, on numara laf ettiydin valla, helalsin! :D

[MENTION=1122]MaSTeR[/MENTION]baba, söylediklerin bana mantıklı gelmese de, bilimsel bir proje olarak "n'olamaz!" da diyemem elbet! :)
fakat merak ediyorum, bugüne kadar bunun olabildiğine, gerçekleşmiş olduğuna dair bir kanıt, kaynak var mı?
söylenmiş, konuşulmuş olabilir, eyvallah... ama, önemli olan bu konuştuklarının birebir gerçekleşebilmiş olması...
yanılıyor muyum?

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=10880]MasterFather[/MENTION], kusura bakma, ismini yanlış etiketlemişim, bu bölümde düzeltme hakkımız da olmadığı için düzeltemedim.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
la bewko, on numara laf ettiydin valla, helalsin! :D

@MaSTeRbaba, söylediklerin bana mantıklı gelmese de, bilimsel bir proje olarak "n'olamaz!" da diyemem elbet! :)
fakat merak ediyorum, bugüne kadar bunun olabildiğine, gerçekleşmiş olduğuna dair bir kanıt, kaynak var mı?
söylenmiş, konuşulmuş olabilir, eyvallah... ama, önemli olan bu konuştuklarının birebir gerçekleşebilmiş olması...
yanılıyor muyum?

@MasterFather, kusura bakma, ismini yanlış etiketlemişim, bu bölümde düzeltme hakkımız da olmadığı için düzeltemedim.

:D bende tüp bebek uzmanı gibi konuşuyorum.

Birçok ülkede zaten yasal değil.o yüzden kanıt sunmak zor.ama uygulandığını biliyorum.kesenin ağzını açarsan tabi.

yani anlıcağın çetrefilli işler.

kıbrısta varmış.PGD yöntemi ile .para iadeli hemde.