🔥 Öne Çıkan Konular

BtcTurk erişim sorunu devam ediyor! Şirketten yeni açıklama

  • Konuyu başlatan Yiğit Ali Demir
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

Y

Yiğit Ali Demir

SDN Okuru
Dün akşam saatlerinde sunucu kaynaklı erişim sorunu yaşanan BtcTurk, çözüm üretmek için çalışmalara devam ettiklerini açıkladı.

BtcTurk, dün 21.00 itibarı ile yaşanan erişim sıkıntısı nedeniyle sosyal medyada gündem oldu. Yaklaşık 12 saattir erişime kapalı olan kripto para borsası, nihayet tekrar hizmet vermeye başladı.

Ülkemizde en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan BtcTurk’e dün akşamdan beri erişilemiyor. Dünyada en çok tercih edilen ilk 50 kripto para borsasından biri olan BtcTurk, uzun süreli erişim probleminin ardından tekrar açıldı.

12 saattir kapalı olan BtcTurk yeniden erişime açıldı​

Sadece canlı destek ve e-posta destek sistemlerine erişim sağlanabildiğini belirten firma, sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturmak için çalışmalara devam ettiklerinin altını çizdi. Borsa üzerinden alım/satım ve para çekme gibi işlemlerin durması nedeniyle kullanıcılar tarafından eleştirilen BtcTurk, Twitter gündeminde birinci sırada yer alıyor.

BtcTurk'e 12 saattir erişim sağlanamıyor! Sorun ne zaman düzelecek?


Konu hakkında açıklama yapan BtcTurk CEO’su Kerem Tibuk, “Microsoft kaynaklı teknik bir sorun var, arkadaşlar uğraşıyor. Biraz zaman alabilir. Endişelenecek bir durum yok.” ifadelerine yer verdi. Web sitesi üzerinden “Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.” açıklaması yapan firma, henüz sorunu çözebilmiş değil.

Şirket, erişim sorununun sunucu hizmeti aldıkları Microsoft Azure platformu nedeniyle yaşandığını açıkladı. 09.43’te açıklama yayınlayan BtcTurk, “Teknik ekibimiz, BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintilerinin bir kaç saat içinde sona ereceğini öngörmektedir. Kullanıcılarımız hesaplarına öncelikle geçici olarak “Emir İptal” modunda ulaşabilecek ve tüm varlıklarını görüntüleyebileceklerdir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca firmanın web sitesinde bir önceki açıklama saatinin gece 01.37 olduğunu belirtmekte fayda var.
Kaynak: BtcTurk erişime açıldı! İşte detaylar
 
Son düzenleyen moderatör:

Son mesajlar

Üst