BT ile 5 Çayı # 8 - Telefon Satın Alma Rehberi

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Cep telefonu alım rehberi beni sıktı; fakat bir saat sonrasında iyi coşmuşsunuz. Çok beğendim. Çay içtiğinizden şüpheliyim. :D

Yıldızlarası filmini çok merak ediyorum, tatkaçıran verme ihtimalinize karşı o konuşma kısmını atladım.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
abim izlerken bi ara baktım da, tolga abi 10 numara yağ filan yardırıyodu baya. 5 dk konu değişmeyince de izleyesim kaçtı :hammer: Araya serpiştirme filan tamam da dozu kaçmış sanki

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bir sonraki bölüm de 10 numara yağ yapımı veya temin edilecek yerleri bekliyoruz :p

Şaka bir yana da gerçekten söylenenler doğru şahsen 2 ayda bir telefon değiştiriyorum hem bu sayede güncel son model telefonları kullanıyorum hemde cebinden ekstra para en fazla 50 -75 lira çıkıyor bu sayede daha az zarar ediyorum ve mantıklı da yani, güzel güzel program ayarina oturmaya başlıyor az kalmış :)

ccosan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güzel bir bölüm olmuş. Gerçekten beğendim :)

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Tolga bey daha önce yaptığınız 8 çekirdekli A7 mimarili telefonları övüyordunuz.( Fly İq 4513 ) Şimdi yerin dibine sokuyorsunuz. Yani milletin kafası gerçekten karışıyor böyle yapmanız. Ondan sonra Galaxy s2 de Mali 450MP var diyorsunuz ve bu hatayı 2 kez tekrarladınız. S2 de Mali400 Cpu su mevcut.

Onun haricinde Berkin bey ve Tolga beyin konuşamaları son derece akıcı, düzgün güzel bir bölüm olmuş severek izledim.

kesbi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baktığım özellikleri mümkün olduğunca önem sırasına göre yazayım:
- Görüntülü arama yaptırıyor mu? (bu olmazsa direk elenir)
- Dahili hafızası en az 32gb mı? (bu olmazsa direk elenir)
- İşlemcisi ne?
- Grafik işlemcisi ne?
- Ekran boyutu ve çözünürlüğü ne? (En fazla 4,5" ve 720p olmalı)
- Hafıza kartı takılıyor mu?
- Rami ne kadar?
- Pili ne kadar?
- Radyosu var mı?
- Kulaklık ses kalitesi nasıl, özel bir ses çipi var mı?
- Kamera çekimi ve flaşının gücü yeterli mi?
- Yazılım güncellemesi alıyor mu, ne sıklıkta ve ne kadar sürede alıyor?

İstediğim ve dikkat ettiğim özelliklere bakarsak buna uyan bir telefon nedense yok. Halbuki isteklerim çok da abartı değil. Buna en çok yaklaşan modeller iphone 5s 64 gb ve z3c ama iphoneda görüntülü arama ve radyo yok, sonyde dahili hafıza ve görüntülü arama yok. Kimse kusura bakmasın ama 16 gb telefona 800den fazla vermem.

Son mesajlar