Bright Browser 1.1.0 (Yeni Bir Tarayıcı)

Bu konuyu okuyanlar

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
bright-browser-image.png

İnternette gezinirken denk geldiğim bir tarayıcıyı paylaşmak istedim. Ocak 2020' de piyasa çıkmış. Öne çıkan özellikleri arasında internette arkadaşlarınızla beraber gezinebileceğiniz cobrowsing özelliği, imla hatalarını denetleme, internet hız denetleyici ve reklam engelleme gibi özellikler var. Yeni gördüm ve tam olarak ne olduğu konusunda bir fikrim yok arkadaşlar. Henüz denemedim. Deneyenler deneyimlerini paylaşabilir. İndirmek ve denemek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir:

Bright Browser İndir

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
Brave öneririm sana. HDD mefta olmasaydı denerdim. PC'im pert :D

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Güvenlik sebebleri ile ismi çıkınca denemekte fayda var ha deneyecem diyen varsa da hiçbir yere şifreli giriş yapmasın.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
Güvenlik sebebleri ile ismi çıkınca denemekte fayda var ha deneyecem diyen varsa da hiçbir yere şifreli giriş yapmasın.
Abi Güvenlik dedinde Linux Mint aklımı fena kurcalıyor. Antivirüs lisans filan virüs kapma korkusu bıktırdı beni bee.

Bir çaresini bulmalıyım yoksa kafayı yiyecem hakkatten. Bu gün telefonda baya inceleme izledim Linux videolarında. Mint bana uygun gibi :D

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Mint direk windows dan gecenler için iyidir. Hem ubuntu tabanlı topluğu çok.Hem bu taban linux un xp si diyebileceğimiz kadar sorunsuz yani ilk geçiş için ideal daha sonra öğrenince linux'u denizlere rahat açılırsın.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Abi Güvenlik dedinde Linux Mint aklımı fena kurcalıyor. Antivirüs lisans filan virüs kapma korkusu bıktırdı beni bee.

Bir çaresini bulmalıyım yoksa kafayı yiyecem hakkatten. Bu gün telefonda baya inceleme izledim Linux videolarında. Mint bana uygun gibi :D
Virüslerden korkman bana mantıksız geldi. Çoğu bilgisayar virüsü sen dosyayı çift tıklayıp çalıştırmadığın sürece bilgisayarını enfekte edemez.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
Mint direk windows dan gecenler için iyidir. Hem ubuntu tabanlı topluğu çok.Hem bu taban linux un xp si diyebileceğimiz kadar sorunsuz yani ilk geçiş için ideal daha sonra öğrenince linux'u denizlere rahat açılırsın.
Sadece bir sorum var. Korsana destek gibi görme sakın. Torrent oyun indirme alışkanlığım var bırakamıyorum. Torrentten çektiğim oyunları ayar vermeden mi açar yoksa CMD ekranı gibi kod yazmam gerekir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virüslerden korkman bana mantıksız geldi. Çoğu bilgisayar virüsü sen dosyayı çift tıklayıp çalıştırmadığın sürece bilgisayarını enfekte edemez.
Sitelerden kendisi bulaşıyor exe filan açmadan. Antivirüsler etkisiz çoğu. Lisanslama filan uğraştırıyor kardeş. :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Sadece bir sorum var. Korsana destek gibi görme sakın. Torrent oyun indirme alışkanlığım var bırakamıyorum. Torrentten çektiğim oyunları ayar vermeden mi açar yoksa CMD ekranı gibi kod yazmam gerekir?
Çeşitli yollar var win oyunlarını oynamak için ama her oyunu oynayamazsın belki büyük bir çoğunluğunu cmd ye gerek yok wine veya playonlinux türü uygulamalar yeter

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
Çeşitli yollar var win oyunlarını oynamak için ama her oyunu oynayamazsın belki büyük bir çoğunluğunu cmd ye gerek yok wine veya playonlinux türü uygulamalar yeter
Ben söylediğim oyunlar Linux oyunlarıdır. yani windows oyunları gibi konuşmadım hani. :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
win gibi çift veya tek tık oyun açar ama bazen kurulum meşekkatli olabilir

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
win gibi çift veya tek tık oyun açar ama bazen kurulum meşekkatli olabilir
He anladım Dying Light filan görmüşüm şaşırdım açıkcası. Ben neden hala windowstayım dedim bir anda zaten buda çoğu oyunu desteklerken :D

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
Arkadaşlar sonuç olarak
Chrome dan geçilirmi ?
bugüne kadar chrome kullanıyorum ve chrome kadar stabil ve seri çalışan tarayıcı ya rastlamadım
Çok ram tüketiyor derseniz 16gb ram olduğu için pek bir sorun teşkil etmiyor
Geçilir mi chrome dan ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
Arkadaşlar sonuç olarak
Chrome dan geçilirmi ?
bugüne kadar chrome kullanıyorum ve chrome kadar stabil ve seri çalışan tarayıcı ya rastlamadım
Geçilir mi chrome dan ?
Brave ye geç. Bir kardeş kardeşe önermez bak. pişman olmazsın.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Arkadaşlar sonuç olarak
Chrome dan geçilirmi ?
Geçilir mi chrome dan ?
firefox geç iyi

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
bright-browser-image.png

İnternette gezinirken denk geldiğim bir tarayıcıyı paylaşmak istedim. Ocak 2020' de piyasa çıkmış. Öne çıkan özellikleri arasında internette arkadaşlarınızla beraber gezinebileceğiniz cobrowsing özelliği, imla hatalarını denetleme, internet hız denetleyici ve reklam engelleme gibi özellikler var. Yeni gördüm ve tam olarak ne olduğu konusunda bir fikrim yok arkadaşlar. Henüz denemedim. Deneyenler deneyimlerini paylaşabilir. İndirmek ve denemek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir:

Bright Browser İndir
zoom gibi patlamaz umarım

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bu tarayıcı yerine Firefox ya da Opera tercih edin.