Bozuk ram ve garanri

Bu konuyu okuyanlar

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar sistemimde 1gb +1gb olmak üzere 2gb ram var bilgisayr devamlı açılırken reset atıyor yani tam sistem başlayacakkken hdd yi boot edeceği sırada resetliyordu neyse ramlerin birini çıkarttım ve sorun çözüldü taktığımda ise gene aynı hatayı yapıyor

Bu durumda ram bozuk diyorum yüzde 99 bozuk aldığım yere götürücem fakat şunu merak ediyorum ramlerin garantisi kaç sene sürer.

Marka olarak kingston 800mhz dd2 (KVR800D2N5/1G)

Arkadaşlar daha önce rami bozulanlar neler yaşadınız.Benim şuan yapmam gereken şey nedir?

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Tüm ram'lerin garantileri ömür boyudur. Aldığın yere gönder değiştirirler.
Ömür boyu garantiye istisna olarak;
1-Kullanıcı hatasından meydana gelen arızalar ücrete tabidir.
2-Markalı bilgisayar kullanıyorsan içindeki tüm parçaların garanti süresi 2 yıldır.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Toplama pc Hızlı cevabınız için sağolun.40 lira vermekten kurtuldum sayılır o zaman:)

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Toplama pc Hızlı cevabınız için sağolun.40 lira vermekten kurtuldum sayılır o zaman:)

Aynen yeni ram almana gerek yok. Eğer aldığın bilgisayarcı süresi dolmuş falan deyip göndermezse tüketici haklarına kadar gitmen gerekir. Bu arada umarım faturasını saklıyorsundur :)

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kutusu duruyo ama alırken fiş vermiş olmaları lazım o da kutunun içinde mi bilmiyorum şuan kutu diğer evde bakamıyorum.

Ayrıca aldığım yer her parçanın üstüne asetat kalemiyle bi kod yazıyo o kod sayesinde zaten adamlar fatura istemez diye düşünüyorum

Ayrıca seri no sundan felan bakarlar dimi bu fatura başıma bela çıkarmasın.Normalde aldığım herşeyin kutusunu ve faturasını saklarım.Ama onun yanında fiş verdiler mi hatılamıyorum 2 sene oldu:)

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Kutusu duruyo ama alırken fiş vermiş olmaları lazım o da kutunun içinde mi bilmiyorum şuan kutu diğer evde bakamıyorum.

Ayrıca aldığım yer her parçanın üstüne asetat kalemiyle bi kod satıyo o kod sayesinde zaten adamlar fatura istemez diye düşünüyorum

Ayrıca seri no sundan felan bakarlar dimi bu fatura başıma bela çıkarmasın.Normalde aldığım herşeyin kutusunu ve faturasını saklarım.Ama onun yanında fiş verdiler mi hatılamıyorum 2 sene oldu:)

Eğer ürünü aldığın yer ile samimi değilsen fiş yada faturayı şart koşuyorlar. Ama samimi isen zaten bir problem çıkarmazlar. İnş. sıkıntısız gönderirsin garantiye.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Samimiyim ayrıca çok iyi ilgilenen bi yer.Bu arada rami taktım gene çalışmadı gitmeden önce diğer slota takıyım dedim tek başına bu sefer çalıştı .Resmen bozzuk mu değilmi çözemiyorum sanki temassızlık var.Ama aynı slotta diper ram sorunsuz çalışıyor

Özkanbey ayrıca çok sağolun ilgilendiğiniz için

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Samimiyim ayrıca çok iyi ilgilenen bi yer.Bu arada rami taktım gene çalışmadı gitmeden önce diğer slota takıyım dedim tek başına bu sefer çalıştı .Resmen bozzuk mu değilmi çözemiyorum sanki temassızlık var.Ama aynı slotta diper ram sorunsuz çalışıyor
Siz yinede aldığınız yere getirin. Onlar test eder, eğer çalışmıyorsa garantiye gönderir.
Özkanbey ayrıca çok sağolun ilgilendiğiniz için
Rica ederim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

h2oxygen1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kingston ürünler 3 sene garanti kapsamındadır ( ömür boyu garanti kaldırıldı )

ürünün ras çekirdeğince kullanıcıdan kaynaklı problem bulmadıkları sürece ürün ücretsiz olrak değiştirilecektir..

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Benim notebook un rami bozulmuştu direk değiştirdiler, ömür boyu garantili ürünleri ve ürünlerine çok güveniyorlar. Değişimde de sorun çıkarmıyolar.

Son mesajlar