Soru bozuk laptopla ne yapılır

Bu konuyu okuyanlar

Agony+

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Elimde anakartı yanmış bir laptop var 13.3" dokunmatik full hd ekranlı. Youtubede bunun ekranı 2. monitör olarak kullanılıyor diye bir video gördüm. Bir kart alıyor bağlayıp kasaya takıyor hdmı kablosu ile sanırım. Sizce çalışır mı? Veya başka ne yapabilirim ram i masaüstünde kullanılmaz sanırım önerilerinizi bekliyorum...

Phorkys

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
56
Evet Ram masaüstünde kullanılmaz ama matkapla delip anahtarlık yapabilirsiniz.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Ekranı bahsettiğiniz şekilde değerlendirin.Hdd yi hdd kutusu alarak taşınabilir bir depolama aygıtına çeviririn.Ramı ayrı olarak satın(ram para eder).Varsa dvd/cd okuyucuyuda hdd gibi bir kutu satın alarak taşınabilir cd/dvd okuyucu olarak değerlendirebilir ya da onuda ram gibi ayretten satabilirsiniz.Geri kalanı parça niyetine satın ya da çöpe atın.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
RAM'i eğer tür olarak aynı ise (DDR olarak yani) masaüstünde kullanabilirsiniz adaptör yardımı ile. Fakat mevcut diğer RAM'ler ile uyumsuzluk çıkarma şansı da var elbette, bunu göz önünde bulundurun. Aksi takdirde satabilirsiniz. Ekranı da çalıştırabilirsiniz. Kontrolcüsü temin edilerek ayrı olarak kullanılabilir.

source offical

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Ekran kullanılabilir yada satabilirsin.
Böyle bir durum başıma geldi ve parçaları sattım ben.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,443
Tamir edilebilir :D. Bence tamir ettirip ucuza da olsa sat veya yedek pc olarak kullan.

Son mesajlar