Bozuk harddisk

Bu konuyu okuyanlar

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar elimde bozuk olma ihtimali olan 2 tane hdd var bunları bilgisayara taksam zarar verirlermi
Atıyorum biri kullanılamaz halde taktım zarar verirmi veriese nekadar veriei ne olur

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
HDD de ki hasara göre değişir ama bozuksa kolay kolay tam randıman alamazsın. Bilgisayara zarar vermekten kastın nedir diğer parçalara zarar vermesi gibi mi?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Zarar vermez bozuksa çalışmaz o kadar bilgisayar boot etmez..

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Kullandıkça HDD her geçen gün daha kötüye gider ayrıca bir arkadaşım bozuk HDD yüzünden oluşan takılmalar sebebiyle ekran kartını yaktığını söylemişti kesin bir bilgi olmasa da aklında bulunabilir.
Mümkünse en ufak hasarlı bile olsa bozuk HDD kullanmayın.

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Kullandıkça HDD her geçen gün daha kötüye gider ayrıca bir arkadaşım bozuk HDD yüzünden oluşan takılmalar sebebiyle ekran kartını yaktığını söylemişti kesin bir bilgi olmasa da aklında bulunabilir.
Mümkünse en ufak hasarlı bile olsa bozuk HDD kullanmayın.
Bak bende bir hdd var içinde win 7 64 kurulu sistem onla çalışıyo ama benim elimde birde windows kurulu olduğu 2 bir hdd var onu taksam çalışırmı

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Bak bende bir hdd var içinde win 7 64 kurulu sistem onla çalışıyo ama benim elimde birde windows kurulu olduğu 2 bir hdd var onu taksam çalışırmı
Diğer HDD leri depolama olarak mı kullanmak istiyorsunuz eğer öyleyse biçimlendirme sonucunda bu şekilde daha verimli kullanabilirsiniz. Fakat HDD de Bad Sector gibi hatalar varsa verim düşecektir.
Eğer bütçe varsa bir adet SSD alıp sistemi ona kurup düzgün olan HDD'yi de depolama olarak kullanırsanız en iyisi olacaktır.

haiko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Linux için birebir. Tabi çalışıyorsa :)

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
:hearteyecat:
Diğer HDD leri depolama olarak mı kullanmak istiyorsunuz eğer öyleyse biçimlendirme sonucunda bu şekilde daha verimli kullanabilirsiniz. Fakat HDD de Bad Sector gibi hatalar varsa verim düşecektir.
Eğer bütçe varsa bir adet SSD alıp sistemi ona kurup düzgün olan HDD'yi de depolama olarak kullanırsanız en iyisi olacaktır.
Taktım çalışmadı cılardım benim diğer hdd yide etkiledi busefer şimdi res attım ekran gelmiyor ne yapıcam

haiko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
:hearteyecat:

Taktım çalışmadı cılardım benim diğer hdd yide etkiledi busefer şimdi res attım ekran gelmiyor ne yapıcam
İşletim sistemi diskini sürücüye yerleştirip onarım kısmında bu sorun çözülecek gibi. Yalnız fdisk kısmında temkinli davranmalısın. Aksi takdirde sabit diskindeki tüm verileri kaybetmenle sonuçlanabilir.
(Hemen alt kısımda 'sistemi onar' butonu. Görürsün zaten)

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
İşletim sistemi diskini sürücüye yerleştirip onarım kısmında bu sorun çözülecek gibi. Yalnız fdisk kısmında temkinli davranmalısın. Aksi takdirde sabit diskindeki tüm verileri kaybetmenle sonuçlanabilir.
(Hemen alt kısımda 'sistemi onar' butonu. Görürsün zaten)
Kardeşim sistem çalışıyo ekran yok

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Onarımlar denetleniyo diyoda nezaman bitecek

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Hiç bir hdd bilgisayara zarar vermez ama bilgisayarı kapatmadan hdd değiştirmeye kalkarsanız ( masaüstünde yapanlar çok vardı ) o zaman hdd yanar yani bozulur tamamen. Yani hddleri takıp denerseniz bad sektör yoksa rahatça kullanın.

İyi forumlar

Son mesajlar