Bozuk Anakart-İşlemci ve Donma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

burak_790

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elektrikler kesilince bilgisayarım çalışmadı. (Sanırım voltaj yüzünden). Bilgisayarcı anakart, işlemci ve güç kaynağımın bozulmuş olduğunu söyledi. Güç kaynağı ile 2. el anakart ve işlemci aldım. Bilgisayarım çalıştı. Bir süre sonra sık sık donma problemi olmaya başladı. Bilgisayar açılırken , internette dolaşırken, oyunlarda, google earth'da donmalar oluyordu. Klavye ve mouse de kilitleniyordu. Reset atmadan düzelmiyordu. Ben de bozuk denilen anakart ve işlemcimi geri taktım. Bilgisayarın düğmesine basınca fanlar dönüyor, ram ışığı yanıyor ama 2 saniye sonra duruyor. Her bastığımda yine aynı şey oluyor.
1. Anakartım ve işlemcim kesin olarak bozuk mu? Tamir edilebilir bir arızası olabilir mi?
2. Donmanın nedeni ne olabilir? İşlemcinin 2. el olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Ekran kartından kaynaklanıyor olabilir mi? Çünkü o da baya eski. (Isınma sorunu yok)

Sistem Özellikleri :

2 işlemci de Pentium 4 3.00Ghz sadece pinleri farklı.
768 Ram (1 tane 512, 1 tane 256)
GeForce 4MX Ekran kartı

burak_790

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güç kaynağını değiştirdim.sorunum çözüldü

tutku44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede oldu 400wattlık power im yandı 250watlık ikinci el bir power aldım internette sorun yok ama oyunlarda başlar başlamaz donuyor yani hiç oyun oynayamıyorum ve artık overclock ta yapamıyorum