Boyum Uzamaz Heralde :(

Bu konuyu okuyanlar

Matthew Bellamy

Profesör
Yaş 18'e girdim Kasım'da 18'im.Boyum 1.64cm, kilo 54 falandır herhalde (bayağıdır ölçmedim).Boy daha uzamaz sanırım ? 1.70 olsam (ki olamam azıcık daha uzasam 1.68 falanda olur :) ) Düşünceleriniz neler ?

Bepob

Profesör
Ergenlik 21 yaşında bitiyor o yaşa kadar gelişimin mümkün.Önce genleriniz nasıl anne baba tarafı nasıl uzun mu büyük ihtimal kısa boyludur ama bu yinede çok da engel değil fakat yaşında biraz geç kalmışsın spor ve bol bol süt yoğurt yemeni öneririm kemik gelişimi açısından.

Matthew Bellamy

Profesör
Ergenlik 21 yaşında bitiyor o yaşa kadar gelişimin mümkün.Önce genleriniz nasıl anne baba tarafı nasıl uzun mu büyük ihtimal kısa boyludur ama bu yinede çok da engel değil fakat yaşında biraz geç kalmışsın spor ve bol bol süt yoğurt yemeni öneririm kemik gelişimi açısından.
spor yapan birisiyim zaten süt de içerim yoğurt peynir genelde tüketirim.Annem babam kısa boylu.Genetik olarak normalim diyebilirim.

Matthew Bellamy

Profesör
Ben de cok kısayım biraz daha uzamak istiyorum ama aşırı boyda sevmem .

Babam ile aynı boydayım annem ve ablam benden bir tık kısa .

Yani genetik .
Aynen bende oyle babamla ayniyim annem daha kisa.Acaba uzar miyim.Fark edikir bir uzama yasamadim hic.Bir sene soyle 3-4 cm uzasam bi patlama yapsam ne guzel olurdu

TechnoYoung

Profesör
Aynen bende oyle babamla ayniyim annem daha kisa.Acaba uzar miyim.Fark edikir bir uzama yasamadim hic.Bir sene soyle 3-4 cm uzasam bi patlama yapsam ne guzel olurdu
Benimde yakınlarım hep boy attı bilmiyorum uzar mısın keske bende bilseydim :) Beslenmenin etkisi vardır ama çok oldugunu sanmıyorum ...

Burk.Clik

Profesör
Boyca büyümeyi sağlayan uzun kemiklerde bulunan epifiz plağıdır. Epifiz plağı kıkırdak yapılı olup 19-23 yaşları arasında kemikleşmeye başlar ve boyca uzama durur. Tabii bu yaş aralığı ortalama sayılar, daha küçük yaşlarda veya daha büyük yaşlarda da uzama durabilir.

tutankenshta

Öğrenci
Yaş 18'e girdim Kasım'da 18'im.Boyum 1.64cm, kilo 54 falandır herhalde (bayağıdır ölçmedim).Boy daha uzamaz sanırım ? 1.70 olsam (ki olamam azıcık daha uzasam 1.68 falanda olur :) ) Düşünceleriniz neler ?
yeterince süt içeydin bu soruyu ne kadar uzamaya devam edeceğim diye sormuştun... ilk yaşlarda süt içmen şart... daha geç değil daha sübyan sayılırsın DR gözetiminde uzayabilirsin basketbol ve yüzme...

Matthew Bellamy

Profesör
Engin Altan Duzyatanin bir videosunu izledim adam Universite 1 de boyu 1.73 müş Uni 4 te 1.85 olmus :) Benim genetige gore boyum normal ama 1.70 civari olabilirim boyum uzarsa belli olmaz :) Bu gece erken yatiyorum :)

SDN Son Haberler

Son mesajlar