Boy Uzatma Yardımı

Bu konuyu okuyanlar

Uhu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba daha yeni 14 yaşını doldurdum boyum uzunca bir süredir aynı neredeyse hiç uzamıyorum artık ve sanmıyorum daha uzayabileceğimi ergenlikte gelen hızlı boy uzaması bitti galiba ama daha 15 yaşında olduğum için yinede belki 2 3 santimetre daha uzayabilirim diye sizden tavsiye almak istedim ergenlik boy uzamasını lgs zamanına denk geldiği için baya kötü geçirdim günlerimin %90 ı okulda evde saatlerce kambur oturarak geçti hiç spor yapmadım hiç süt içme alışkanlığım falan olmadı şuan da belki uzardım fakat olabilecek en kötü şekilde geçiriyorum beslenme çok zayıf gün boyu genelde bir öğün falan yiyorum tahmin edebileceğiniz gibi tamamen sandalye üzerinde geçiyor günlerim sıfır egzersiz uyku düzeni çok dağınık değil aslında ama yinede 11 den falan çok geç uykuya dalıyorum.
Annemin Boyu 155 bile değil
Babam 165-168 arasında
Anne tarafı kuzenler yüksek ihtimalle 190 boylarına çok yakın ya da daha uzun olacaklar baba tarafı ortalama 182-183 boyunda yani hem baba tarafı
hemde anne tarafında en kısa yüksek ihtimalle ben olacağım ve sırtımda her türlü belli olan bir kambur var bu yüzden bana önerebileceğiniz çok ağır olmayan ve bir alet gerektirmeyen kamburumu düzeltmeyi kolaylaştırabilecek ve boyumun uzamasına yardımcı egzersiz beslenme ve normal tavsiyeleri verir misiniz ?
boyum 180,5 kilom 67,5

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Merhaba daha yeni 14 yaşını doldurdum boyum uzunca bir süredir aynı neredeyse hiç uzamıyorum artık ve sanmıyorum daha uzayabileceğimi ergenlikte gelen hızlı boy uzaması bitti galiba ama daha 15 yaşında olduğum için yinede belki 2 3 santimetre daha uzayabilirim diye sizden tavsiye almak istedim ergenlik boy uzamasını lgs zamanına denk geldiği için baya kötü geçirdim günlerimin %90 ı okulda evde saatlerce kambur oturarak geçti hiç spor yapmadım hiç süt içme alışkanlığım falan olmadı şuan da belki uzardım fakat olabilecek en kötü şekilde geçiriyorum beslenme çok zayıf gün boyu genelde bir öğün falan yiyorum tahmin edebileceğiniz gibi tamamen sandalye üzerinde geçiyor günlerim sıfır egzersiz uyku düzeni çok dağınık değil aslında ama yinede 11 den falan çok geç uykuya dalıyorum.
Annemin Boyu 155 bile değil
Babam 165-168 arasında
Anne tarafı kuzenler yüksek ihtimalle 190 boylarına çok yakın ya da daha uzun olacaklar baba tarafı ortalama 182-183 boyunda yani hem baba tarafı
hemde anne tarafında en kısa yüksek ihtimalle ben olacağım ve sırtımda her türlü belli olan bir kambur var bu yüzden bana önerebileceğiniz çok ağır olmayan ve bir alet gerektirmeyen kamburumu düzeltmeyi kolaylaştırabilecek ve boyumun uzamasına yardımcı egzersiz beslenme ve normal tavsiyeleri verir misiniz ?
boyum 180,5 kilom 67,5
Boyunuz gayette Türkiye geneli ortalamasına göre uzun.Böyle bir şeyi sorun etmeniz bence garip.
Ama yinede söyliyim.Olabildiğince yukarı zıplamayı dene.Dik durabilmek için duvara yaslan ve dimdik yarım saat dur.Kalsiyum kemiklerin büyümesi için çok önemli bir mineral.O yüzden bol bol süt ve süt ürünleri tüket.Buna ek olarak basketbol voleybol oyna.Böyle sporları sevmiyorsan.Futbolda kaleci ol.
Uykunu düzene sok.Az uyursan vücut yeteri kadar dinlenemeyecektir.bBoyum uzamayacak diye stres yaşama .Bazı insanların ergenlikleri başlasada boy uzaması hemen olmuyor.Bu dediklerimi düşün ve yap.zaten 20 'ye kadar yolu var bunun dert etme tasalanma.

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,031
boy uzamasına egzersiz olarak esneme ,voleybol ,basketbol öneririm
besin olarak süzme hariç az tuzlu peynirler veya sade beyaz peynir ve mümkünse ev yapımı yoğurt
kafein alımını azaltmalısın çok kahve içiyorsan kafein kalsiyum emilimini azaltır.
belinde sırtında olan kambur esneme egzersizleri ile geçecektir.
ayrıca şu anki boyun yaşına göre fazla bile kilon çok az o boya göre vakalar azaldığı gibi vucut geliştirme ile kilo almanı öneririm

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Kamburunu düzeltmek için sırtına yapıştırabileceğin küçük bir alet var, belli bir eğime geldiğinde titreşimle uyarıyor böylece doğru oturman gerektiğini hatırlamış oluyorsun belli bir süre kullanınca alışkanlık oluştuğu için işe yarar diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
385
Basketbol oynayın. Hatta derslerinizle beraber götürün. Spor disiplini artırır. Ben aynı şekilde yapıyorum. Yaş 15 boy 1.85 kilo 98(çok fazla gibi duruyor ama hiç göstermiyor lisanslı basketbolcuyum)

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Boy uzaması için uyku çok önemli ben lise 1'e giderken ikiz kardeşimden 1cm uzundum ama kardeşim 10.30da falan uyuyor ve süt içiyordu, şu an( lise 4) ben 184'üm kardeşim 186. Ben o zamandan beri 1cm falan uzadım kardeşim 3 cm uzadı. Uykuna dikkat et 11i geçirme ve sabah da her gün aynı saatte uyanmaya çalış. Süt konusunu da aşırıya kaçırma bu sefer de kemiklerin şekilsiz uzar, 1 bardak süt yeter.

Uhu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Basketbol oynayın. Hatta derslerinizle beraber götürün. Spor disiplini artırır. Ben aynı şekilde yapıyorum. Yaş 15 boy 1.85 kilo 98(çok fazla gibi duruyor ama hiç göstermiyor lisanslı basketbolcuyum)
Basketbol tarzı takım oyunlarında tahmin edebileceğinizden çok berbatım ama koşu falan yapabilirim çok eskiden biraz kursa falan gitmiştim mantıken kemiklere baskı yaptığı için oda boy uzatır galiba bahsettiğim anne tarafı kuzende senin gibi 185 90 küsür kilo nasıl gözüktüğünü eğer vücut geliştirme yapıyorsan tahmin edebiliyorum fakat yemek yemeye bile üşendiğim için spor yapmak özellikle vücut geliştirme bana çok ağır geliyor.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Spor yapmanın boy uzatmayla bağlantısı kemiklerin sağlıklı büyümesini sağlamaktır, ergenlikteki hızlı uzamayı atlattıysan bu saatten sonra dikkat etmen gereken asıl şey beslenme ve uyku. Çünkü hızlı uzama döneminden sonra çok fazla uzama olmaz, şu an amacın uzayacağın 2-3 santim için en sağlıklı yoldan gitmek olmalıdır.