Boy Uzatma Ameliyatı Olmak İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
18 yaşındayım ve boyum 157-158 falan. Artık dayanamıyorum. Aynaya baktığımda kendimden nefret ediyorum. Dışarıda ortaokula giden çocuklar bile benden uzun. Kredi çekip bu ameliyatı olmak istiyorum.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Büyük bir yanlış yapmış olursun. Gerek yok. Popüler kültürün "uzun boy daha iyidir" dayatmasının kurbanı olma. Veya kapitalist sistemin "paran yoksa kredi çek, sonra fazla fazla öde" tuzağının da oyuncağı olma.

Önemli olan boyun, tipin, saç rengin değil. Önemli olan ne kadar iyi biri olduğun ve insanlığa faydalı biri olduğun.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Büyük bir yanlış yapmış olursun. Gerek yok. Popüler kültürün "uzun boy daha iyidir" dayatmasının kurbanı olma. Veya kapitalist sistemin "paran yoksa kredi çek, sonra fazla fazla öde" tuzağının da oyuncağı olma.

Önemli olan boyun, tipin, saç rengin değil. Önemli olan ne kadar iyi biri olduğun ve insanlığa faydalı biri olduğun.
Yaşadığım psikoloji çok kötü.

Reaksiyon puanı
5,172
18 yaşındayım ve boyum 157-158 falan. Artık dayanamıyorum. Aynaya baktığımda kendimden nefret ediyorum. Dışarıda ortaokula giden çocuklar bile benden uzun. Kredi çekip bu ameliyatı olmak istiyorum.
Az önce oda neymiş diye bakındım biraz. Riskli bir ameliyatmış. Boy uzatma ameilyatı olmak istiyorum diye gelenlerin sadece %1 ne yapıyorlarmış.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Orijinalliğini bozma o tarz ameliyatlarin insana çok zarar veriyor

Orhan Tepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yastıksız uyuyun derim bide boy uzatma egzersizleri yapın derim

qumci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güzel kardeşim boy uzatma ameliyatını ilizarov yöntemi ile yapılır.

İlizarov yöntemini anlaman için bu linki ziyaret edebilirsin.

Motor kazası sonuçunda bu tedaviyi 1 yıl gördüm.

Sağlıklı kemiklerini kırıp bu fixatörü yerleştirecekler ve uzun bir tedavi süreci olacak.

Emin ol şuan yaşadığın psikolojik bunalımdan daha fazlasını yaşayacaksın.

Bu telkini yaparken, kapı gibi bir abi olduğumu düşünme sakın :) Boyum 1.63

İmkanım varken sağlıklı olan diğer bacağıma bu işlemi uygulatmak istemedim.

5, 6 cm uzayacağım diye mental ve fiziksel olarak bu kadar yıpranmaya değmez.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hiç o işlere girme derim, kısa boyun avantaj olduğu şeylere yönel...

Örneğin futbolda kısa boylu ama müthiş oynayan oyuncular çoğunluktadır veya pilot olmak gibi mesleki tercihler olabilir... Araştırmak, danışmak gerekli...

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Güzel kardeşim boy uzatma ameliyatını ilizarov yöntemi ile yapılır.

İlizarov yöntemini anlaman için bu linki ziyaret edebilirsin.

Motor kazası sonuçunda bu tedaviyi 1 yıl gördüm.

Sağlıklı kemiklerini kırıp bu fixatörü yerleştirecekler ve uzun bir tedavi süreci olacak.

Emin ol şuan yaşadığın psikolojik bunalımdan daha fazlasını yaşayacaksın.

Bu telkini yaparken, kapı gibi bir abi olduğumu düşünme sakın :) Boyum 1.63

İmkanım varken sağlıklı olan diğer bacağıma bu işlemi uygulatmak istemedim.

5, 6 cm uzayacağım diye mental ve fiziksel olarak bu kadar yıpranmaya değmez.
Artık kombine yöntemle yapıyorlarmış. İlizarov estetik için uygulanmıyormuş. Ben 15 cm uzamak istiyorum. 175 cm olmak da var yani. Kombine yöntemle 2-3 ayda işi bitiriyorlarmış.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
neden illa ,zorla kendini bu cendereye sokmaya çalışıyorsun,boyunun kısalığı belki ,gelecekte sana ummadığın avantajlar kazandıracak,o zamanda iyi ki uzatmamışım diye sevineceksin,bırak olduğu gibi kalsın,izlediğin yol yanlış,sakat değilsin,kör topal değilsin,elindekinin kıymetini bil.

Orhan Tepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
neden illa ,zorla kendini bu cendereye sokmaya çalışıyorsun,boyunun kısalığı belki ,gelecekte sana ummadığın avantajlar kazandıracak,o zamanda iyi ki uzatmamışım diye sevineceksin,bırak olduğu gibi kalsın,izlediğin yol yanlış,sakat değilsin,kör topal değilsin,elindekinin kıymetini bil.
Dayak yiyince nolacak tabi kuvvet önemlide boyda önemli birşey diyebiliriz

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Demesi kolay tabi. Yaşamayınca insan bilmiyor işte.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yat kalk haline şükret dostum, senden daha kötülerini görmediysen bi hastaneleri ya da fakir mahalleleri gez... Boy kısalığı için kendini bu kadar riske atma bence.

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bence kendinize güven duyma ve özsayginiz hakkında degisiklik yapsanız daha yerinde olacak aksi halde sürekli sosyal beklentilere cevap arayan bir kimliğiniz olabilir. Sizi siz oldugunuz için kabul eden etsin aksi hâlde ameliyat sonrası dahi mutlu olmayacaksiniz. Sira başka eksikliğini hissettiğiniz unsurlara gelecek veya en sonunda siz toplumu suclayip izole bir hayat yasayacaksiniz. Boyunuz verdiğiniz ölçülerde kısa değil.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Bence kendinize güven duyma ve özsayginiz hakkında degisiklik yapsanız daha yerinde olacak aksi halde sürekli sosyal beklentilere cevap arayan bir kimliğiniz olabilir. Sizi siz oldugunuz için kabul eden etsin aksi hâlde ameliyat sonrası dahi mutlu olmayacaksiniz. Sira başka eksikliğini hissettiğiniz unsurlara gelecek veya en sonunda siz toplumu suclayip izole bir hayat yasayacaksiniz. Boyunuz verdiğiniz ölçülerde kısa değil.
Kısa değil mi? Tamam.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
neyi yaşayıp yaşamadığımı sen nereden biliyorsun,ben senin boyunda insanların, daha çevik,atak,korkusuz olduklarını gördüm,sen kendi kendine moralini bozuyorsun,spor hayatımda senin boyunda ki gençlerin ,serbest (kilo,boy yoktur bu maçlarda,kısmetine ne çıkarsa)kendilerinden uzun ,güçlü insanları yendiklerini gördüm,kendine acımayı bırakmanı tavsiye ederim git spora yazıl.buraya yazabilecek cesaretin olduğuna göre,bu boyunlada çok güzel işler başarabilirsin,bu sadece senin kendine inan mana bağlı

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702

Takma kafana herkes uzun olacak değil Allah herkesi en güzel şekilde yaratmış bıçak altına yatıp kendini riske atma

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Takma kafana herkes uzun olacak değil Allah herkesi en güzel şekilde yaratmış bıçak altına yatıp kendini riske atma
Öyle diyorsun da 2 yıldır psikolojik sıkıntım var bununla ilgili. Eğer bu ameliyatı olmazsam daha da kötü olabilir psikolojim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Her Ameliyat bedene bir mudahale. Mecbur kalmadıkça uzak dur. Telafisi olmayan sonuçlar olabilir. Bir Otomobil bile ağır bir tamirat geçirdikten sonra orijinalliğini yitiriyor ve dğer kaybına uğruyor. Masada kalma olasılığı her ameliyatta var.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu tarz ameliyatlar risklidir, zorunlu olmadıkça bu riske girmeye değer mi.
Kendi boy grubunda bir kız arkadaş bulursun, evlenirsin.

Kısa olmanın da kendine özgü avantajları var misal hücreler kendi kendine daha çabuk yenileniyor, bu bağlamda hastalıklara karşı daha dirençliler, kısa insanlarda kanser görülme oranının uzun insanlara göre az olduğu ve istatistiksel olarak daha uzun yaşama sahip oldukları görülmüştür.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Senin boyunda bir arkadaşım vardı lisede şikayet eder dururdu. Sonra o boylarda birini buldu mutlu mesut yaşıyor. Kompleks haline getirmişsin bunu daha fazla takma kafana. Şükret yataktan kalkamayan insanlar var. Umarım hayatında her şey istediğin gibi olur. Hoşçakal.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Psikoloğa gittin mi??? Emin ol psikolojini düzeltmek boyunu uzatmaktan daha kolay...
Psikolog benim psikolojimi düzeltemez. Ne diyecek bana? Takma kafana. Haline şükret. Kör değilsin. Yürüyebiliyorsun. Bunları diyerek benim psikolojimi mi düzeltecek? Psikologların mucizevi bir iksiri mi var yoksa?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Psikolog benim psikolojimi düzeltemez. Ne diyecek bana? Takma kafana. Haline şükret. Kör değilsin. Yürüyebiliyorsun. Bunları diyerek benim psikolojimi mi düzeltecek? Psikologların mucizevi bir iksiri mi var yoksa?
Merhaba. Arkadaşın tavsiyesine eklemeler yapmak isterim;
Bir dönemler bazı problemlerimden dolayı psikiyatriye başvurduğum olmuştu ve kendilerinin yaklaşımı düşündüğünüz gibi değil. Çeşitli terapiler ve ilaç tedavisi ile kompleks haline getirilmiş kişinin hayatını ele geçiren düşünceler yok edilebiliyor. Kendine şu soruyu sormalısın benim ameliyattan başka çarem var mı? Bence var. Git bir danış ne zarar çıkar.

yorgoangelopoulos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Bunca yorum yapan arkadaşın yorumlarını da senin bunlara verdiğin cevapları da okudum. Kim ne derse desin sen kendi bildiğini okuyacaksın. O zaman niye böyle bir konu açtın? Verdiğin kararı bir kişi bile onaylasa rahat mı edeceksin? Boy uzatma ameliyatlarında çekeceğin acıyı işkenceyi emin ol 15 cm'e değişmezsin kaldı ki o kadar uzatacaklarını hiç sanmıyorum. Evet psikoloğa git demişler sen de ne diyecek bana psikolog diyorsun. Kardeşim o zaman git ne istiyorsan yap, seni tanımayan insanlar senin için bir nebze olsun yardım etmeye çalışıyor sen her mesajında daha dik cevap veriyorsun. Git ameliyat mı olacaksın ne olacaksan ol o zaman. Daha çok şey yazardım da beni ilgilendirmez. Ruh halin ne olursa olsun şunu unutma ki bu dünyada senden bin kat kötü durumda olup çare arayan insanlar var kaldı ki bunların arasında bir tane bile boy sıkıntısı yok. Psikolojin ne haldedir nedir hiç umrumda değil.

Son düzenleyen moderatör:

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Bunca yorum yapan arkadaşın yorumlarını da senin bunlara verdiğin cevapları da okudum. Kim ne derse desin sen kendi bildiğini okuyacaksın. O zaman niye böyle bir konu açtın? Verdiğin kararı bir kişi bile onaylasa rahat mı edeceksin? Boy uzatma ameliyatlarında çekeceğin acıyı işkenceyi emin ol 15 cm'e değişmezsin kaldı ki o kadar uzatacaklarını hiç sanmıyorum. Evet psikoloğa git demişler sen de ne diyecek bana psikolog diyorsun. Kardeşim o zaman git ne istiyorsan yap, seni tanımayan insanlar senin için bir nebze olsun yardım etmeye çalışıyor sen her mesajında daha dik cevap veriyorsun. Git ameliyat mı olacaksın ne olacaksan ol o zaman. Daha çok şey yazardım da beni ilgilendirmez. Ruh halin ne olursa olsun şunu unutma ki bu dünyada senden bin kat kötü durumda olup çare arayan insanlar var kaldı ki bunların arasında bir tane bile boy sıkıntısı yok. Psikolojin ne haldedir nedir hiç umrumda değil.
Madem umrunda değil. Niye cevap yazıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada herkesin yorumunu dikkate aliyorum. Kendi bildiğimi okumuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendi bildiğimi okusam buraya konu açmazdım.

Son düzenleyen moderatör: