Boy Uzatan Yiyecekler Arasında En Önemli 5 Yiyecek

Bu konuyu okuyanlar

mahri11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boy uzaması bir çok kişinin araştırdığı konular arasında olup bununla birlikte boy uzatan yiyecekler de merak edilmektedir. Boy uzatma hareketleri yazımızda boy uzatan hareketlerden detaylıca bahsetmiştim ve bu hareketleri yaparak boy uzatmak mümkün demiştim. Bu hareketlerle beraber boy uzatan yiyecekleri de tüketmek oldukça önemlidir.

Genellikle protein ve kalsiyum ağırlıklı yiyecekler kas gelişmesini omurgaların gelişmesini sağlamaktadır. Tabi ki bunlarla beraber, magnezyum, potasyum, C ve A vitaminini içeren yiyecekler de boy uzaması için önemlidir. Sadece bunlar da değil mineraller de önemlidir. Çinko gibi kasların gelişmesinde önemli rol alan bir mineral boy uzaması için yine önemlidir.

Protein ve kalsiyum açısından zengin yiyecekleri tüketmek ise boy uzamasına oldukça fayda sağlayacaktır. Protein içerikli yiyecekler sadece aşağıda saydığımız yiyecekler değildir tabi ki. Tahıllar ve kırmızı et de yüksek oranda protein içermekte boy uzatan yiyecekler arasında en üst sıralardadır. Ancak biz en iyi 5 yiyeceği sizler için paylaşmak istedim.

En Etkili Boy uzatan Yiyecek

Peki bu en etkili boy uzatan yiyecekleri merak ediyor musunuz? Biz sizler için dünyada bu konuda yapılan araştırmalara göre en etkili boy uzatma besinlerini paylaşmak istedim.

Süt :
Süt en mükemmel kalsiyum içeren besinlerdendir. Yanı sıra, A vitamini içermekte ve bu vücudumuzdaki kalsiyumu dengelemektedir. Aynı zamanda vücudumuzdaki hücrelerin oluşmasında katkısı olan protein içermektedir.
Yağsız süt %100 protein içermektedir ve boy uzamasına faydalıdır. Boy uzatma besinleri arasında sütün önemi bu saydığımız maddelerle de görülmektedir ki önemlidir. Gün içerisinde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilmektedir.

Yumurta :
Yumurta, kesinlikle boy uzatan yiyecekler arasında listede olan bir yiyecektir. Enerji veren bir yiyecek olan yumurta yine yüksek oranda protein içermekte ve boy uzamasına oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca günlük 2 yumurta tüketilmesi önerilmektedir.

Tavuk:
Hayvansal gıdalar arasında tavuk, en yüksek protein içeren yiyecektir. Kasların gelişmesine yardımcı olan bir yiyecektir.

Sebze Ve Meyveler :
Boy uzatan besinler arasında sebze ve meyvenin boy uzamasına katkısı çok büyüktür ve aynı zamanda, sağlıklı bir hayat için de önemli rol oynarlar. domates, ıspanak, tatlı patates, havuç vs.. sebzeler ve C vitamin içeren meyveler boy uzamasına katkı veren yiyeceklerdir.

Bezelye :
Bir diğer yüksek protein içeren sebze de bezelyedir. Günlük tüketilirse içerisindeki mineral ve vitaminlerden dolayı boy uzamasına büyük katkı sağlamaktadır.

Bu yiyecekler en etkili olan boy uzatma yiyecekleridir. Boy uzatan yiyecekleri tüketerek ve boy uzatma hareketlerini yaparak siz de boyunuzu uzatabilirsiniz.

Kaynak: Boy Uzatan Yiyecekler Arasında En Önemli 5 Yiyecek