Boy takıntısı :( ne kadar uzarım.

Bu konuyu okuyanlar

emirb472

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar geçtiğimiz kasım ayında 16 yaşımı doldurdum yani 16 yaşındayım boyum 173cm baba tarafı hep kısa boylular ortalama 165-170 cm arası ama anne tarafım uzun sayılırlar 178-185 aralığındalar annem 160 babam 172 cm karantina dan önce hergün basket futbol oynardım ama neredeyse 1 yıldı yani karantinadan beri pek spor yapamayıorum ayrıca gece 3 den erken uyuyamıyorum beslenmemde problem yok her besinden her türlü yiyorum gerçekten takıntı olmaya başladı boyum ne kadar uzar ?
ek olarakta vücut bölgemde bir kıl dahi yok sakal da yok yani hiç kesmedim daha küçük tüyler var sadece
ayrıca uyku nun büyük bir etkisi varmı ? çünkü çok geç uyuyorum

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
bence 20 yaşına kadar 3 veya 4 cm daha uzarsınız

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Daha 16 yaşındasın ve boyun ortalama düzeyde. Bu genetikten ve beslenme şeklinden tut yaptığın sporlara kadar pek çok faktörden etkilenen bir şey ve kimse bilemez. Ben 19 yaşındayım ve boyum 195cm mesela. Ailenin en uzunuyum şuan. Uykunun etkisi tabiki var ancak etki oranını bilemem. Büyüme hormonunun salgılanma saatleri belli diye biliyorum o saatlerde karanlık ortamda uyuman gerek diye biliyorum. Şuanki boyla bile kalsan dert etme cidden fazla uzun olmak da iyi değil :) Şahsen bindiğim arabadan tut giydiğim ayakkabıya kadar her yerde sorun yaşıyorum boyumdan dolayı. En ideali 180-185 civarlarıdır benim gözümde.

Son düzenleme:

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
179 olursun rahat. belki 185 ama zor

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Merhabalar geçtiğimiz kasım ayında 16 yaşımı doldurdum yani 16 yaşındayım boyum 173cm baba tarafı hep kısa boylular ortalama 165-170 cm arası ama anne tarafım uzun sayılırlar 178-185 aralığındalar annem 160 babam 172 cm karantina dan önce hergün basket futbol oynardım ama neredeyse 1 yıldı yani karantinadan beri pek spor yapamayıorum ayrıca gece 3 den erken uyuyamıyorum beslenmemde problem yok her besinden her türlü yiyorum gerçekten takıntı olmaya başladı boyum ne kadar uzar ?
ek olarakta vücut bölgemde bir kıl dahi yok sakal da yok yani hiç kesmedim daha küçük tüyler var sadece
ayrıca uyku nun büyük bir etkisi varmı ? çünkü çok geç uyuyorum
Beni annem ve babamda orta boylu insanlar.Bende neredeyse senin yaşındayım.Boyumu en son karantinaya girmeden önce ölçmüştüm.1,78 di
Büyüme çağımın başlamadan basketbola gidip 1 yıl oynamıştım.Epey yardımcı olmuştu.Her şeyden olabildiğince ye.uyku düzenini oluştursan tek sorun o.