BOX Windows 7 den >>> OEM Windows 10 'a Yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

TRONNNNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slogan şu Windows 7 & 8 den Windows 10'a geçişler ücretsidir...

Bilgisayarımızdaki Windows Sürümü

OEM Windows 7 Home________ise >>> OEM Windows 10 Home Yükseliyor

OEM Windows 7 Pro__________ise >>> OEM Windows 10 Pro Yükseliyor

BOX Windows 7 Pro/Ultimate___ise >>> OEM Windows 10 Pro Yükseliyor

OEM Ürün (Donanım Bağımlı Windows Sürümü / Anakart üzerindeki Lisanslama / Anakart bozulursa windows hakkınız yok/Başka bilgisayara kuramazsınız)

BOX Ürün (Donanımdan Bağımsız Windows Sürümü / A Bilgisayarındaki Windows'u Silerek, B bilgisayarına taşıyabilirsiniz / Anakarta bağlı kalmadan Başka bilgisayara kurabilirsiniz)

Ben BOX olarak satın aldığım Windows 7 Ultimate ürünümü ücretsiz Windows 10 Pro'ya Yükseltme yapmak istiyorum dediğinizde size deniyor ki;

Cevap: Siz BOX sahibisiniz ama bundan sonra OEM ürün olarak Kullanmaya devam ediceksiniz.

29 Temmuz 2016 tarihine kadar Windows 10'na yükselttiğim bilgisayarın Ana Kartı 30 Temmuz 2016 da arızalansa;

Microsoft'a telefon açsak desek ki Bilgisayarımın ana kartı arızalandı, yeni bilgisayar aldım. Windowsumu yeni bilgisarıma kurmak istiyorum desek "Ne diyecekler"?

Sana sattığımız BOX ürünü biz OEM'e çevirerek Yükselttik. Üzgünüz. Windows 10 kullanmaya devam etmek için "Yeni Lisans" satın alman gerekiyor.

OEM kullanıcılarını OEM olarak yükseltiyorsunuz anladık da

BOX kullanıcılarını neden OEM yükseltme yapıyorsunuz?

Microsoft Teknik Destek elemanı da / Satış Elemanı da buna çözüm getirmiyor.

Bana söylenen tek birşey var. BOX kullanıcısı olarak devam etmek istiyorsanız lisans başına 729 TL Microsoft Store den Alış-Veriş yapın lütfen...

Bu nasıl bir şirket politikası?

Slogan şu Windows 7 & 8 den Windows 10'a geçişler ücretsidir...