Boşta Fazla Ram Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

erentur1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar, 16 GB Ram'im var. Ama son zamanlarda boşta ram kullanımı arttı. 11 GB Ram kullanımı normal mi ? Değilse çözümü nedir ?
a.PNG

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Normal olmamalı. İşlemler kısmından en çok ram tüketen uygulamaları sıralayıp kullanmadıklarınızı kapatmanızı öneririm. Eğer başlangıçta otomatik açılıyorlarsa bu özelliklerini de devre dışı bırakmanızı öneririm. Sık kullanmadığınız hiçbir uygulama kendiliğinden çalışmamalı arka planda. Ayrıca CPU kullanımınızın da boştaki bir bilgisayara göre yüksek olduğunu düşünüyorum. Virüs taraması yapmadıysanız yapar mısınız lütfen? Bilgisayarınızda antivirüs yoksa malwarebytes yükleyip tarama yapabilirsiniz.

®Shift®

Profesör
Reaksiyon puanı
1,805
Normal Değil.

erentur1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kaspersky ile tarama yaptım sonra bilgisayarı yeniden başlatınca sorun çözüldü. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• a2.PNG
    a2.PNG
    36.3 KB · Görüntüleme: 143

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Kaspersky ile tarama yaptım sonra bilgisayarı yeniden başlatınca sorun çözüldü. Teşekkürler

Boşta ki değerler mi bu? Bence kaspersky'den değil reset attığın için çözülmüş. O an ya bir program yada bir şey ram kullanıyordu onu engelledin reset atınca sende kaspersky'den sonra düzeldi zannediyorsun. Şu değerler boşta ki değerler ise yine yüksek onu belirteyim. Bir de mutlaka ''EmptyStandbyList'' yazılımını kullan. Görev zamanlayıcıdan görev ata her 5 dakika da bir kendi kendine şişen ve ön belleğe aldığı ram'i temizlesin sistem rahatlar. Gereksiz bütün yazılımları falan kaldır.