Boş port Sorunu

Guvenoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 aya yakın zamandır Türk telekom evde internet kullanıcısı olmak için başvurdum. Bana port yok, alt yapınıza port eklendiğinde sizi haberdar edeceğiz, dendi. Ama 2 hafta önce başvuru yapan komşuma bağlandı (mahalle kutusundan kimse ayrılmadı yani hiçbir port boşaltılmadı). Bana yapabileceğim işlemler veya bulunabileceğim talepler ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
3 aya yakın zamandır Türk telekom evde internet kullanıcısı olmak için başvurdum. Bana port yok, alt yapınıza port eklendiğinde sizi haberdar edeceğiz, dendi. Ama 2 hafta önce başvuru yapan komşuma bağlandı (mahalle kutusundan kimse ayrılmadı yani hiçbir port boşaltılmadı). Bana yapabileceğim işlemler veya bulunabileceğim talepler ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?
Başka sağlayıcıları deneyin derim

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
İlginç doğrusu bize de öyle olmuştu.
Porttan çıkmış olabilirler çünkü size olsa gösterirler bence sonuçta müşteri kazanıyorlar.
Başka sağlayıcılara da bir sorun mesela Türknet gibi. Onlar port gösteriyorsa onları kullanabilirsiniz. Ama altyapınız ADSL veya VDSL ise Türknet önermem.
Fiber ise türknet olur.
Değilse Superonline veya Kablonet derim.
Türknet çok cazip gelecektir büyük ihtimalle. Önermem ama isterseniz forumdan biri size 1 ay bedava kodu verir 1 ay denersiniz sorun olmazsa kullanırsınız. Sonuçta taahhüt yok.

Mert Şefik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,580
Önce ev telefonu isteyin onu verirler sonra o olunca internet de alabilirsiniz