Bootta usb görünmüyo

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eren samet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar format için gerekli dosyaları indirdim attim usbye ama yok ne yapsam boot optionda gorunmuyo butun hepsini denedim yok arkadas pc normal aciliyo aslinda acilmiyo onarim hatasi ekrani geliyo onu cozemedim bi format atayim dedim ama yok anakartim msi a320m

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Boot menüde gözükmüyorsa rufusta bir şey yapmışsındır

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar format için gerekli dosyaları indirdim attim usbye ama yok ne yapsam boot optionda gorunmuyo butun hepsini denedim yok arkadas pc normal aciliyo aslinda acilmiyo onarim hatasi ekrani geliyo onu cozemedim bi format atayim dedim ama yok anakartim msi a320m
Discord var mı sende? Ben sana yardım edeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boot menüde gözükmüyorsa rufusta bir şey yapmışsındır
Ya USB ye direkt ISO dosyasını çıkarmadan attı ya da atsa bile NTFS ya da MBR olduğundan UEFI de kaldığından görünmüyordur.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
İmaj dosyasını (.iso) USB Belleğe yazarken programlar kullanıyoruz. Aksi halde sistemi USB Bellekten başlatamazsın.
Bir çok program var rufus önerebilirim.
Rufus ile indirdiğin format dosyalarını (.iso kalıbını) USB belleğe yaz ve tekrar dene.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
İmaj dosyasını (.iso) USB Belleğe yazarken programlar kullanıyoruz. Aksi halde sistemi USB Bellekten başlatamazsın.
Bir çok program var rufus önerebilirim.
Rufus ile indirdiğin format dosyalarını (.iso kalıbını) USB belleğe yaz ve tekrar dene.
Aslında Windows 8 ve üzeri ise programa hiç gerek yok. USB yı Diskpart tan GPT yapsın ve FAT32 biçimlendirip ISO 'yu çıkarsın olur. Ben artık Rufus kullanmayı bıraktım. Çünkü boşuna biçimlendiriyor. Sadece DD modunda yazdırırken kullanıyorum.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Buradan devam edelim!

Aslında Windows 8 ve üzeri ise programa hiç gerek yok. USB yı Diskpart tan GPT yapsın ve FAT32 biçimlendirip ISO 'yu çıkarsın olur. Ben artık Rufus kullanmayı bıraktım. Çünkü boşuna biçimlendiriyor. Sadece DD modunda yazdırırken kullanıyorum.
Tecrübe sahibi olmayan kişilere senin dediğini anlatırsak yanarız :D
Program üzerinden tarif etmesi daha kolay oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...