Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bölümümüzün daha iyi yönetilmesi için moderatörlerimiz hakkındaki görüş, öneri ve şikayetlerinizi lütfen bu başlık altında lütfen belirtiniz.

Reaksiyon puanı
227
Şikayetim kaldırıldı. Açıklaması göremedim.

Ne ilginçtir. Demin 3 gün ban yedim. Ve ban sebebim açıklanmadı diye yönetime soruyorum ve banım açılıyor. Suçluysam neden cezam kaldırılıyor? Demek ki bir hata var ortada.

Banlanıyorum. Yardımcı mod bana mesaj atıyor özelden mesaj atmış şu sebepten banlandınız diye. Banlandıktan sonra nasıl okuyabilirim? Neden banlama menüsünden yazılmıyor. Şimdide ban cezam açıldı madem hatam var açık kalmasın. Görevini ihmal eden biri varsa ilgilenilsin lütfen.

Sanki hataların üstünü örtmek için ban cezam kaldırıldı gibime geliyor.

Teşekkürler. @Troy @Creative @scorpion

Son düzenleme:

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Şikayetim kaldırıldı. Açıklaması göremedim.

Ne ilginçtir. Demin 3 gün ban yedim. Ve ban sebebim açıklanmadı diye yönetime soruyorum ve banım açılıyor. Suçluysam neden cezam kaldırılıyor? Demek ki bir hata var ortada.

Banlanıyorum. Yardımcı mod bana mesaj atıyor özelden mesaj atmış şu sebepten banlandınız diye. Banlandıktan sonra nasıl okuyabilirim? Neden banlama menüsünden yazılmıyor. Şimdide ban cezam açıldı madem hatam var açık kalmasın. Görevini ihmal eden biri varsa ilgilenilsin lütfen.

Sanki hataların üstünü örtmek için ban cezam kaldırıldı gibime geliyor.

Teşekkürler. @Troy @Creative @scorpion

Merhaba,

Öncelikle ortada hata falan yok.

İllegal içerik paylaşmak yasak. Sende illagel içerik paylaştığın için moderatör adayı arkadaş gerektiği üzere sana ceza vermiş ve banlamış. Yaptığı tek yanlış cezayı verirken sebebini yazmamak olmuş.

İkinci hesabınla olayı bana yazınca, bende insiyatif alıp hesabını açtım. Diğerini de kapattım... Hepsi bu kadar!!

Umarım bir daha aynı hatayı yapmazsın.

Reaksiyon puanı
227
Merhaba,

Öncelikle ortada hata falan yok.

İllegal içerik paylaşmak yasak. Sende illagel içerik paylaştığın için moderatör adayı arkadaş gerektiği üzere sana ceza vermiş ve banlamış. Yaptığı tek yanlış cezayı verirken sebebini yazmamak olmuş.

İkinci hesabınla olayı bana yazınca, bende insiyatif alıp hesabını açtım. Diğerini de kapattım... Hepsi bu kadar!!

Umarım bir daha aynı hatayı yapmazsın.
Bir yönetici hatası var; hata dediğim beni bilgilendirmemesi ben bunu şikayet ediyorum. Halada şikayetçiyim!!!

Siz ister hata diyin ister yanlış adı herneyse.
Sonuçta ben bunu bildiriyorum. Bu bölüm bunun için var!

Cezamın açılıp açılmamasını önemsemiyorum. Sizin kararınız.
Cezayı çekmemek değil benim sorunum. Ben ceza aldım devam etsin ama hata yapan kişide cezasını alsın.

Ki buraya açtığım şikayette cevap verilmeden kaldırılıyor. Enteresan.

Size değil benim söylediğim sözler sakın üzerinize alınmayın. Hata yapan arkadaş hakkında yazıyorum.

Son düzenleme:

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Moderatörler, biraz daha rahat olsunlar, yetki sahibi olunca çok resmî oluyorlar. Şikayetçiyim(!).. :p

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Acemi olanlara banlama yetkisi verilmemeli. Beni banlarken kendisi kuralları ihlal ediyor.
İhlal edilen bir kural yok bana göre.. Ceza almışsan, nedenini ceza bitince de öğrenebilirsin.. Yetkisini keyfi kullanan birini görmedim bu forumda.. 2. hesap aldığın için sınırsız banlamamaları da ne kadar iyi niyetli olduklarına işarettir..

Reaksiyon puanı
227
İhlal edilen bir kural yok bana göre.. Ceza almışsan, nedenini ceza bitince de öğrenebilirsin.. Yetkisini keyfi kullanan birini görmedim bu forumda.. 2. hesap aldığın için sınırsız banlamamaları da ne kadar iyi niyetli olduklarına işarettir..
Aldığım tüm cezalarda bildirimi var. Sistem bu şekilde yürüyor. Mantıkla değil.
Ki mantık olarakta mantık yok dediğinizde belki hak etmediğim bir ban yedim? Sebebini bilmeden kendimi savunamam.

Adamı hapise at çıkınca sebebini çıkınca öğren diyemezsin. Tarafsız bakın konuya.

İkincisi onların hatası nedeni ile açtım keyfimden değil. Bunada ceza alacaksam bir Mühendis buradan eksilir sorun değil. Herkesten çok kişiye yardımcı oluyorum burada. Bilgisayar kategorisi girip görmen mümkün.

Ayrıca keyfi banlandım demedim.

Son düzenleme:

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Hatasız kul olmaz . Arkadaş banlarken bir hata yapmış o kadar . Bloother hocamın da dediği gibi Multi Üyelikten sınırsız ban yemediğine şükretmelisin. Ben ve arkadaşlar mod adayları,yeniyiz . Zaten gereken bilgileri de alıyoruz . Düşmeden yürümeyi öğrenemezsin . Redfoks hocam gereken bilgileri de yazmış . Bence konuyu uzatmamalısın .

Reaksiyon puanı
227
Hatasız kul olmaz . Arkadaş banlarken bir hata yapmış o kadar . Bloother hocamın da dediği gibi Multi Üyelikten sınırsız ban yemediğine şükretmelisin. Ben ve arkadaşlar mod adayları,yeniyiz . Zaten gereken bilgileri de alıyoruz . Düşmeden yürümeyi öğrenemezsin . Redfoks hocam gereken bilgileri de yazmış . Bence konuyu uzatmamalısın .
Sizin göreviniz burada düzeni sağlamak. Düzensizliği savunmak değil. Kurallarda multi üyelikten süresiz ban yemiş kimse yok. Küfür olmadığı sürece ne burada ne başka yerde. Sadece bu forumda takılmıyorum.

Burası bildirim alanı yetkili kişi inceleyecek zaten.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Aldığım tüm cezalarda bildirimi var. Sistem bu şekilde yürüyor. Mantıkla değil.
Ki mantık olarakta mantık yok dediğinizde belki hak etmediğim bir ban yedim? Sebebini bilmeden kendimi savunamam.

Adamı hapise at çıkınca sebebini çıkınca öğren diyemezsin. Tarafsız bakın konuya.

İkincisi onların hatası nedeni ile açtım keyfimden değil. Bunada ceza alacaksam bir Mühendis buradan eksilir sorun değil. Herkesten çok kişiye yardımcı oluyorum burada. Bilgisayar kategorisi girip görmen mümkün.
Burası bir forum, hapise atılan adam örneği ne alaka?
Burada, üyeleri banlamadan önce mahkeme mi kursunlar? Forum kuralları diye konu var, her üye o konuyu okumakla mükelleftir ve yaptığı kurala aykırı harekette direkt cezası kesilir. Okumadın mı? Okusaydın..
Hak etmediğin bir ban yedin ve sebebini de yazdılar diyelim. Ne yapacaksın? Multi üyelik açıp cezaya itiraz edeceksin öyle mi? Buna hakkın var mı?

Reaksiyon puanı
227
Burası bir forum, hapise atılan adam örneği ne alaka?
Burada, üyeleri banlamadan önce mahkeme mi kursunlar? Forum kuralları diye konu var, her üye o konuyu okumakla mükelleftir ve yaptığı kurala aykırı harekette direkt cezası kesilir. Okumadın mı? Okusaydın..
Hak etmediğin bir ban yedin ve sebebini de yazdılar diyelim. Ne yapacaksın? Multi üyelik açıp cezaya itiraz edeceksin öyle mi? Buna hakkın var mı?
Mantık kullandınız ya. Mantığa görede böyle dedim.

Ayrıca tüm arkadaşlar sebebi belirtirken bu mod adayının ayrıcalığı nedir? Gerekli ise versinler cezasımı o arkadaşta cezasını alsın.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Türkiye Cumhuriyet i vatandaşı olarak devlet e karşı sorumlu olduğumuz ve çeşitli durumlar anayasada belli değil mi hayatta bir forumdur.Anlamafiy

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ortada bir yanlış varsa bile, yanlışa yanlışla karşılık verdiğin için haklıyken haksız konuma düştün.. 3 gün cezanı çektikten sonra gelip bu itirazlarını yapsaydın o zaman haklısın diyebilirdik..
Ben taraflı düşünmüyorum, mod değilim, adayı da değilim, forum dışında hiçbiriyle de bir muhabbetim yok, hatta forum içinde bile özel olarak muhabbet ettiğim bir moderatör yok..

Ortada bir haksızlık varsa, taraf tutmaksızın konuşurum.. Konusu farketmez..

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Türkiye Cumhuriyet i vatandaşı olarak devlet e karşı sorumlu olduğumuz ve çeşitli durumlar anayasada belli değil mi hayatta bir forumdur.Anlamadiysaniz şöyle devlet bize demedi mi burda cinayet islersen hapse girersin diye burdada söylendi.

Reaksiyon puanı
227
Neyse arkadaşlar tek tek anlatamıyacağım. Şikayetim hala devam etmekte yönetici ilgilenip karar verecektir.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaş, yediğiniz haltı kendiniz çok iyi biliyorsunuz ama neymiş efendim moderatör neden olarak not düşmemişmiş.. @REDFOKS 'un yaptığı açıklamaya göre illegal içerik paylaşmışsın işte.. Bildirmediler diye suçsuz mu oldun şimdi? Amacın üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.. Hiç kusura bakma..

Reaksiyon puanı
227
Arkadaş, yediğiniz haltı kendiniz çok iyi biliyorsunuz ama neymiş efendim moderatör neden olarak not düşmemişmiş.. @REDFOKS 'un yaptığı açıklamaya göre illegal içerik paylaşmışsın işte.. Bildirmediler diye suçsuz mu oldun şimdi? Amacın üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.. Hiç kusura bakma..
Üslubunuza dikkat edin. Daha konuyu okumamışsınız bile konuşmaya çabalıyorsunuz. :) bu 3. Oldu yazmadığım yazıları söylüyorsun. Çekilebilirsin şimdi.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Sizin göreviniz burada düzeni sağlamak. Düzensizliği savunmak değil. Kurallarda multi üyelikten süresiz ban yemiş kimse yok. Küfür olmadığı sürece ne burada ne başka yerde. Sadece bu forumda takılmıyorum.

Burası bildirim alanı yetkili kişi inceleyecek zaten.
Emin olun forumlar arasında en adaletli forum burasıdır . Cümlenin sonuna nokta koymadınız diye, ya da yöneticinin fikrine ters düştünüz diye ban atan bit forum değil burası . Ha öyle forumlar da var . Gidip gitmemek sizin tercihiniz . Demişsin ki "Multi üyelikten süresiz ban yiyen yok" al sana bir kaç örnek ve scorpion hocamın açıklaması .
wp_ss_20161127_0001.png
wp_ss_20161127_0002.png
wp_ss_20161127_0007.png

Daha bunun gibi çok örnek var . Ve demişsin ki "Burası bildirim alanı yetkili inceleyecek zaten" . Yetkili zaten gereken cevabı yazmış ama sen uzatıyorsun .

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Üslubunuza dikkat edin. Daha konuyu okumamışsınız bile konuşmaya çabalıyorsunuz. :) bu 3. Oldu yazmadığım yazıları söylüyorsun. Çekilebilirsin şimdi.
Sana sormayacağım çekilip çekilmeyeceğimi elbette.. Konuyu detaylıca okudum, sen kendi üslubuna bak..
Diyelim ki üslubum bozuk, şu dakikadan sonra, neden bildirilmeksizin ceza alırsam da suçum bellidir.. Bilmem anlatabiliyor muyum?..

Reaksiyon puanı
227
Ben ilk şikayette belirttiğim gibi ban umrumda değil işlem neyse o yapılsın buradaki kural neyse. Muti üyeliğin yasaklanması nedeni belli. Ben yönetime ulaşmak için açtım ve yazdım. Aday olan biri ilede tartışacak değilim. Muhattabım değilsin. İşi ehillerine bırakın.

Reaksiyon puanı
227
Evet yöneticileri etiketlememiş olsam bu şikayetimde silinecekti. :) Neyse tartışma çıkarıp konu kilitlemek amacındasınız sanırsam. Konu ile yetkililer geldiğinde onlarla konuşacağım. Mod adayı bana kuralsızlığı savunuyor işe bak. Diğer üslupsuz oda izleniyor. :) İyi eğlenceler size.

CrazyzEHiR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
KABLO TV için üst konu açılması lazım. Böyle bir platforma neden yer verilmemiş.

Betazoid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Öneriniz için teşekkürler bakalım duruma göre karar verelim

Netflix ve Puhu TV'nin bile kendi bölümü varken Digiturk'den sonra en çok aboneye sahip olan Türksat Dijital Kablo TV'nin ayrı bir alt bölümünün olmayışı ciddi bir eksiklik. Türksat tamamen yerli bir kurum olduğu için diğerlerinden de daha önce eklenmeliydi.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Benim sorunum yok bence iyiler

Son mesajlar