Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Bölümümüzn daha iyi yönetilmesi için moderatörlerimiz hakkındaki görüş, öneri ve şikayetlerinizi lütfen bu başlık altında belirtin.

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Edit:

burada yapılması gereken şey nedir?

moderatörden şikayetçiysen, link vererek "şurda şunu yapmıştır" demek.

moderatörden memnunsan, link vererek "şurda şunu yapmıştır" demek.

burda yapılmaması gereken şey nedir?

kaynak göstermeden eleştiride bulunmak.

Troy

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
daha fazla tanımıyom ama konularına baktıgımda bana göre başarılı :)

GK6789

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uygunsuz İçerik...

Tekrar Söylüyorum... Sitemizde kendi sitenize üye ve yönetici aramak, teşvik etmek, tahrik etmek ve tehtif etmek yasaktır.

kendi sitem diye birşey yok zaten onu anlatmaya çalışıyorum ilgi duyan varsa mail atsın diyorum okumadınızmı tam olarak da böyle bir cevap yazıyorsunuz ,sdn'nin aleyhine bir içerik değil o, isteyen katılır grubumuza, aynı anda da sdn forumlarına girebilir ,böyle bir kısıtlamayla ilk kez burda karşılaşıyorum

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ya rapid haricinde hangisinden upload edeyim öneriniz var mı bilmiyordum kusura bakmayın

o2hrea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar walla ben umduğumu bulamadım bu kadar gelişmiş bi sitede herhalde piyasaya cıkan oyunları bi başlık altında werirler diye düşünüyordum mesela sabit bi başlıkta moderatör yada bi görevli ay ay hanqi oyun cıkacak yada cıkmış werse güzel olmazmıydı benim önerim bu vede ilk msjım:D iyi oyunlar herkese:D

joker10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla bu moderatörün avatarını seviyorum :)

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
şikayet değilde merak ettiğim birşey var.forumda neden warcraft bölümü yok.online oyunlar yasak mı?

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
şikayet değilde merak ettiğim birşey var.forumda neden warcraft bölümü yok.online oyunlar yasak mı?

Diğer online oyunlar içinde bir bölüm yok.
Yasak olması vs. Gibi bir durum yok sanırım.

Eğer Warcraft ile ilgili konu açmak isterseniz bu forumu kullanabilirsiniz :

http://forum.shiftdelete.net/oyun/

KenseiTakezo

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Eveeet, güzel bir süreçteyi sayenizde. Şu kritik 1 ayı atlatırsam uzun süre beraber olucaz büyük ihtimalle. Görüşlerinize, önerilerinize ve eleştirilerinize her zaman açığım, haberiniz olsun :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Eveeet, güzel bir süreçteyi sayenizde. Şu kritik 1 ayı atlatırsam uzun süre beraber olucaz büyük ihtimalle. Görüşlerinize, önerilerinize ve eleştirilerinize her zaman açığım, haberiniz olsun :)

yahu nedir ki bir ay dediğin be takezo, valla biz o süreci memuriyette tam iki sene yaşadık.:)
bizlerle iyi geçinmeye bak bi de, "takaza" çıkarma, sora "adaylığını kaldıralım mı?" diye anket açarlarsa, yandın gitti valla! :D

KenseiTakezo

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
yahu nedir ki bir ay dediğin be takezo, valla biz o süreci memuriyette tam iki sene yaşadık.:)
bizlerle iyi geçinmeye bak bi de, "takaza" çıkarma, sora "adaylığını kaldıralım mı?" diye anket açarlarsa, yandın gitti valla! :D

Yok abi, çok uysalımdır ben, hiç problem çıkarmam :D "Adaylığını kaldıralım mı ?" diye değil "Süper moderatör yapalım mı ?" diye anket açarlar :p

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Haber içeriklerindeki linkler aktif olmadan gündem haberleri paylaşılmamalı

osuranb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forumda oyun incelemerinde konu açıyoz.Çat kapatılıyor.İnceleme konusu açıyoruz , karakter tanıtımı yapıyoruz çat kapatılıyor.Kardeşim burası forum sitesi mi haber sitesimi ? niye shiftdelete forumu kendi haberlerini dikte ettiriyor.Diğer üreticilere fırsat tanımıyor.Bölüm yöneticisi buranın forum olduğunun farkındamı ? Eğer kendi haberlerinizi dikte ettireceksiniz ya da sizin için çalışanların o zaman forumu kapatın gidin sadece haber yapın.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Forumda oyun incelemerinde konu açıyoz.Çat kapatılıyor.İnceleme konusu açıyoruz , karakter tanıtımı yapıyoruz çat kapatılıyor.Kardeşim burası forum sitesi mi haber sitesimi ? niye shiftdelete forumu kendi haberlerini dikte ettiriyor.Diğer üreticilere fırsat tanımıyor.Bölüm yöneticisi buranın forum olduğunun farkındamı ? Eğer kendi haberlerinizi dikte ettireceksiniz ya da sizin için çalışanların o zaman forumu kapatın gidin sadece haber yapın.
Herkese fırsat tanınıyor ama çoğu yeni üye direk kendi youtube kanalını tanıtmak için ilk mesajından itibaren kanalına ait videoları paylaştığı için forum kuralı olan forumun reklam amacıyla kullanılması yasaktır maddesinden dolayı üye belli bir mesaj sayınına gelene kadar bu tip paylaşımlarını reklam olarak kabul etmekteyiz. Mesaj sayınız 15den sonra rahatca paylaşabileceksiniz.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Sürekli youtube kanalını paylaşırsan tabi silinir reklama giriyor

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

Merhaba, açtığınız konular oyun inceleme konusundan daha çok, kendi youtube kanalınızdan içerik paylaşmak odaklı olduğu için kapatılıyor.

osuranb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forumu ayakta tutanlar kişilerin verdiği bilgiler ve paylaşımlardır.Siz seo reklamcılığı ile youtube paylaşımını karıştıyorsunuz.Sonrada kendinize forumcu diyorsunuz.Dediğim gibi forum sayfasını dikte ile yönetip sonra da ona forum demeniz komik.Youtube paylaşımları reklama girmemesi için konuyu iyice actım ki tartışmayı buraya taşıdım.Ama biz ne biliriz dimi forum kavramını tamamen paraya ceviren bizler değiliz sonuçta.Şundanda eminim ayda 50 tl versem paşalar gibi izin verirsiniz.Yazık sizin gibi mentalitedeki insanların türkiyede forum alanlarını böyle işgal etmeleri.Git websitende yap bunu anlarım.

Not : Küçük düzenleme moderatörlerin ana görevi spam reklamcılığını önlemek.3 Değişik açılımda video attım 3 ündede konuyu buraya taşıdım ki.Sırf konu spam olarak görülmesin tartışma forumda yürüsün diye.Spam reklam ve tanıtım arasındaki farkıda bilmek önemli.

Kalabılığı kontrol etmeye çalışmakta size bol şanslar.

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Kalabılığı kontrol etmeye çalışmakta size bol şanslar.

Yöneticilere kızmış olabilirsin, bunu anlarım... Da, kalabalık diyerek burada bulunan kullanıcı, forum üyesi vs. kişilere hakarete yeltenmeni anlayamam.
Seni insanlara saygılı olmağa davet edecektim, lakin kullandığın nickine baktım sen edebini daha kayıt olurken dışarıda bırakmışsın ya vazgeçtim. Eğer yönetici ben olsaydım değil paylaşımlarını senin bu isimle üyelik kaydına bile müsaade etmezdim.

osuranb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yöneticilere kızmış olabilirsin, bunu anlarım... Da, kalabalık diyerek burada bulunan kullanıcı, forum üyesi vs. kişilere hakarete yeltenmeni anlayamam.
Seni insanlara saygılı olmağa davet edecektim, lakin kullandığın nickine baktım sen edebini daha kayıt olurken dışarıda bırakmışsın ya vazgeçtim. Eğer yönetici ben olsaydım değil paylaşımlarını senin bu isimle üyelik kaydına bile müsaade etmezdim.

Profesyonel forumculukta bunun adına kalabalık kontrolü dendiğini 7 cihan biliyor seni araştırmaya davet ediyorum herşeyden önce.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Profesyonel forumculukta bunun adına kalabalık kontrolü dendiğini 7 cihan biliyor seni araştırmaya davet ediyorum herşeyden önce.

Siz kuralsız bir sosyal medya platformunda değilsiniz buranın belirli bir kuralları var okuyup anlamadığınız yerleri admin dostumuza sorsaydınız size göre mantıksız bir durum göz önüne gelmeyecekti

osuranb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz kuralsız bir sosyal medya platformunda değilsiniz buranın belirli bir kuralları var okuyup anlamadığınız yerleri admin dostumuza sorsaydınız size göre mantıksız bir durum göz önüne gelmeyecekti

Genel kullanıcı bilgisinden bilmiyorum haberdarmısın dostum ama.Onun yanında genel forum bilgisi mevcuttur.Bu da otomatik olarak genel bir forum kültürü oluşturur.Aralarında ki tek fark forumların amaç ve noktaları farklıdır.Burdaki sorun moderotördede değil.Moderötörü işe alan arkadaşın iyi eğitim vermemesi ile alakalı.İyi araştırma yapmamaları ile alakalı.Yada kullanıcıyı önemsememeleri ile alakalı şimdi bütün.Shiftdelete website ağlarını incelemeye aldım.Yüksek rank site mantığında sağlam spam haber çıkıp reklam dan para basma mentalatisine bürünmüşler.Bunlar karalama kampanyası değil yanlış anlaşılmasın.Bunlar gerçekler.Bir haber sitesinin teknolojik haber sitesinin.Ya da forumların genel kuralları vardır.Kişiye ya da foruma ya da moderötere özel konmazlar.Yargıları ve çıkış amaçları bellidir.Rantlaştırma dışında kalmalıdır.İnternet rantlarındada spam rantları ve link rantları mevcuttur.Şimdi ben buna para yatırıp iş yapıyor olsam diyecem amenna.Oyun incelemesine adam spam reklamı diyip ban koydu.Yav neyse ben burda genel kuralları bu foruma öğretmeye kalksam sabah olur...Ha bu foruma özel bir şey se bu elden bir şey gelmez.

Not: Forumların kendilerine özel kuralları olmaz.Genel forum kural ve yargıları vardır.Rant sağlamak isteyenler bu yargıları kendi açısından değiştirir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Genel kullanıcı bilgisinden bilmiyorum haberdarmısın dostum ama.Onun yanında genel forum bilgisi mevcuttur.Bu da otomatik olarak genel bir forum kültürü oluşturur.Aralarında ki tek fark forumların amaç ve noktaları farklıdır.Burdaki sorun moderotördede değil.Moderötörü işe alan arkadaşın iyi eğitim vermemesi ile alakalı.İyi araştırma yapmamaları ile alakalı.Yada kullanıcıyı önemsememeleri ile alakalı şimdi bütün.Shiftdelete website ağlarını incelemeye aldım.Yüksek rank site mantığında sağlam spam haber çıkıp reklam dan para basma mentalatisine bürünmüşler.Bunlar karalama kampanyası değil yanlış anlaşılmasın.Bunlar gerçekler.Bir haber sitesinin teknolojik haber sitesinin.Ya da forumların genel kuralları vardır.Kişiye ya da foruma ya da moderötere özel konmazlar.Yargıları ve çıkış amaçları bellidir.Rantlaştırma dışında kalmalıdır.İnternet rantlarındada spam rantları ve link rantları mevcuttur.Şimdi ben buna para yatırıp iş yapıyor olsam diyecem amenna.Oyun incelemesine adam spam reklamı diyip ban koydu.Yav neyse ben burda genel kuralları bu foruma öğretmeye kalksam sabah olur...Ha bu foruma özel bir şey se bu elden bir şey gelmez.

Not: Forumların kendilerine özel kuralları olmaz.Genel forum kural ve yargıları vardır.Rant sağlamak isteyenler bu yargıları kendi açısından değiştirir.

Ne alakası varmış kendine özel bir kaç kuralıda olur olmaz madem sorunun yetkili mod üyelerde onları şikayet edersin sorununu onlarla çözersin çözemezsen byefsane'ye bildirisin bu kadar sabit kabalık etmeye gerek yok

osuranb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne alakası varmış kendine özel bir kaç kuralıda olur olmaz madem sorunun yetkili mod üyelerde onları şikayet edersin sorununu onlarla çözersin çözemezsen byefsane'ye bildirisin bu kadar sabit kabalık etmeye gerek yok

"Merhaba, açtığınız konular oyun inceleme konusundan daha çok, kendi youtube kanalınızdan içerik paylaşmak odaklı olduğu için kapatılıyor."

Bu bay efsanenin yorumu : Baştanda dediğim gibi ben konuyu buraya taşımak için konunun altına 3 farklı yorum düştüm burada soru sorulmasına ve burada cevap vericeğime dair.Ben bunu diğer forumlardada yapıyorum sıfır sorunsuz.Ve aktif olarak sorular geliyor.Genel anlamda toparlamak gerekirse başka kanalın inceleme videosunu burada konu tartışması olarak ele almanın reklam olduğunu ele alıyorlar ve bundan ilerde para da talep etme hakları doğuyor.Yeniden dediğim üzere forumlar üretim yerleridir üretici bir kişiyi kış kışlarsan bırakın sadece biz üretelim siz tüketin dersen buranın forum olma mentalitesi nerede ?

Ayricen sunuda eklemek isterim dostum 2 tanede yorumunda şunu farkına vardım sağlam shiftcisin sanırım bir yorumunu sildin direk.Bundada "kalabalık etmeye gerek yok" gibi terimler kullanıyorsun.Ama buralar kalabalık olması gereken alanlar şikayet alanı...Forum mentalitesi şunu gerektirir.Ben burda bu sorunu yaşadıysam benim gibi bir çok insan bunu yaşama ihtimaline sahip ve senin belirttiğin üzere bizim bu forumda üretim yapmamıza gerek yok.

Konunun sonuna geldik sanırsam yavaştan kapatalım konuyu kendinize iyi bakın.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Burası Mal ürün pazarlama youtube kanallarını destek çıkma amaçlı bir forum sitesi olmadığını biliyorsundur umarım
Gönderilerin by efsane'nin dediği gibi sürekli her gün kendi youtube kanalını paylışıyorsan bu reklama kaçar haftada birkaç kez yaparsan hiçbir sıkıntı olmaz görüyorum ki sen bu sınırı aşmışsın artık tam olarak ne yapıyorsan forumda demekki bu davranışın doğru değil demektir her forumun kendine özgü kuralları var mesela technopat da yazım kurallarını ihlal etmek dert davranışlar içersinde bulunmak gibi kurallar var orada direk cezayı yiyorsun

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Arkadaşlar gerekli açıklamayı yaptık lütfen daha fazla uzatmayalım en azından belli bir mesaj sayısı sağlandığına sıkıntı olmayacağı belirtildi