Boks hakkında bilgi??

Bu konuyu okuyanlar

fx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar
ben boks a gitmeyi dusunuyorum yapabilirmiyim bilmiyorum
bu konuda yardımcı olabilirmisiniz birazcık bilgi :)
birkac sorularım var vucut gelisirmi
bok mu body mi gibi :(

fx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bodymi yoksa boks mu

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle yaşının kaç olduğu önemli.Body yapmayı düşünüyorsan 16-17 yaşlarında başlamanı öneririm.Daha küçüksen boyun kısa kalabilir.Boks'la kısa bir süre uğraştım.Body'den daha zevkli bir spor.Boksla kalıcı kas yapabilirsin.Hemen eriyip gitmez.Hemde body ye göre daha dinç bir vücudun olur.Daha kondisyonlu olursun.Tabi profesyonel manada maçlara felan çıkmayı düşünüyorsan biryerlerin kırılabilir,sakatlanabilirsin.%90 ihtimalle burnunda kırılır.Ama bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjin olcagına emin olabilirsin.Boksta terledigim ve yoruldugum kadar hiç yorulmamıştım.Heleki hocan biraz iyi olursa kendi sınırlarını zorlayabilirsin.Body'le uğraşcaksan sabırlı olman lazım.2-3 ay çok büyük bir değişim yaşamazsın.Sıkılıp bırakabilirsin bile.Boks daha eğlenceli bir spor. :)

fx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vucut icin istiyorum amacım saglam olabilmek 65 kiloyum zayıf gibi hissetiyorum 65 kilo sizce ideal mi bana zayıf gibi geliyor ve sizde boksda neler yapılır bunları alabilirmiiyim:)

fx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
160 veya 165 . boy . 65 kilo
body de agırlık kaldırıyorsun diyelim mesela
boksa neler yapılıyor onu merak ediyorum onu dedim

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
160 veya 165 . boy . 65 kilo
body de agırlık kaldırıyorsun diyelim mesela
boksa neler yapılıyor onu merak ediyorum onu dedim
Boksta yumruk atmayı öğrenirsin.Yani gerçek bir yumruk nasıl atılır çok iyi bilirsin.kick boks diyosan tekme de girir işin içine.

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boksta öncelikle yürümeyi öğreniyorsun.Sonra gardını tutmayı öğreniyorsun.Sonra yumruk atmayı öğreniyorsun.Daha sonra kroşe aparkat kontra vs yumruk çeşitlerini öğreniyorsun.daha sonra iskiv atmayı ,yürürken yumruk atmayı,yumruktan kaçmayı öğreniyosun vs vs ..Yaşın eğer 15-16 falansa body yapmak yerine yüzme,boks gibi sporları öneririm.Çünkü boyun biraz kısa kalmış.Body yapmaya başlarsan boyun kısa kalabilir.

fx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boksta yumruk atmayı öğrenirsin.Yani gerçek bir yumruk nasıl atılır çok iyi bilirsin.kick boks diyosan tekme de girir işin içine.

boksta kalıp yapabilirmiyim? antermanlara gitsem birkac ay takılsam? :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

boksta öncelikle yürümeyi öğreniyorsun.Sonra gardını tutmayı öğreniyorsun.Sonra yumruk atmayı öğreniyorsun.Daha sonra kroşe aparkat kontra vs yumruk çeşitlerini öğreniyorsun.daha sonra iskiv atmayı ,yürürken yumruk atmayı,yumruktan kaçmayı öğreniyosun vs vs ..Yaşın eğer 15-16 falansa body yapmak yerine yüzme,boks gibi sporları öneririm.Çünkü boyun biraz kısa kalmış.Body yapmaya başlarsan boyun kısa kalabilir.

bende bunu diyorum :)
boyum kısa ama uzamıyor uzamak icin oneriniz varmı tesekkur ediyorum sizelere :)) :)) :))

yasım 19

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
boksta kalıp yapabilirmiyim? antermanlara gitsem birkac ay takılsam? :)

bende bunu diyorum :)
boyum kısa ama uzamıyor uzamak icin oneriniz varmı tesekkur ediyorum sizelere :)) :)) :))
bir kaç ay dene ama eve bir kum torbasına ihtiyacın olabilir ellerini çok iyi geliştirmen lazım.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Güreşi boksa tercih ederim,bir düşün derim,güreş daha insancıl geliyor bana,daha centilmen bir spor.Ama hiperaktif ve canlı bir kişiliğin varsa güreş pek uygun düşmüyor zannımca.Body yaparsan boyun kısalmaz aslında,nasıl yaptığına bağlı,ağırlık kaldırırsan olur o,barfiks şınav mekik squat koşu vsvs.gibi hareketlerle vücudunu geliştirirsen vücudun dengeli ve uyumlu olur.Hele barfiks boyunun uzamasına bile yardımcı zaten.Bunları yapıyorsan kendin için yap,başkalarına güzel görünmek için değil,öyle olduğunu düşünmüyorum da yine de yazayım dedim.Boyunu kafana takma,benim boyum 172 çoğu erkekten kısa,hiç kafama takmam,öyle bir hale geldik ki dış görünüş başka şeylerin üstüne çıktı,boyun uzasa büyük olmazsın kısa olsa küçük olmazsın,dış görünüşe bakıp yargılayanlar zaten umrunda olmasın hiç.Neyse konunun dışına çıktık biraz ama madem bu kadar yazdım,silmeyeyim.

fx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gelişmez ayrı olarak senin vücut için çalışman lazım.

benim bir arkadasım 4 - 6 ay arası boksa gitti vucudu gelismis kalıp olmus ondan dedim :) vucud gelismiyor mu boksla :)

Güreşi boksa tercih ederim,bir düşün derim,güreş daha insancıl geliyor bana,daha centilmen bir spor.Ama hiperaktif ve canlı bir kişiliğin varsa güreş pek uygun düşmüyor zannımca.Body yaparsan boyun kısalmaz aslında,nasıl yaptığına bağlı,ağırlık kaldırırsan olur o,barfiks şınav mekik squat koşu vsvs.gibi hareketlerle vücudunu geliştirirsen vücudun dengeli ve uyumlu olur.Hele barfiks boyunun uzamasına bile yardımcı zaten.Bunları yapıyorsan kendin için yap,başkalarına güzel görünmek için değil,öyle olduğunu düşünmüyorum da yine de yazayım dedim.Boyunu kafana takma,benim boyum 172 çoğu erkekten kısa,hiç kafama takmam,öyle bir hale geldik ki dış görünüş başka şeylerin üstüne çıktı,boyun uzasa büyük olmazsın kısa olsa küçük olmazsın,dış görünüşe bakıp yargılayanlar zaten umrunda olmasın hiç.Neyse konunun dışına çıktık biraz ama madem bu kadar yazdım,silmeyeyim.

evet haklısın o konuda kendim icin istiyorum herkesin dusuncesi kendine manken fizigi gibi olsa yeterlii :))

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boy uzatma konusunda pek bir bilgim yok.19 yaşından sonrada 2 3 cm belki uzar.Boks için 19 yaş biraz büyük aslında.Sana şöyle anlatıyım.Fitness antremanından çıktıgında güçlü hissedersin.Yorgun hissedersin.Belki biraz sexy hissedersin.Kasların şişmiş oluyor sonuçta.Boks yaparsan antremandan çıktıgında yenilmez hissedersin :D Daha sıkı bir vücudun olur.Fakat kilo alamazsın.Hızlı koşarsın.Hızlı yumruk atarsın.Çabuk yorulmazsın.Vücudun şekillenir fakat şişmezsin bodydeki gibi.Hatların belli olur.Antremanlarımız çok ağırdı.Hele ilk başladığımızda yorgunluktan gözlerim felan kararmıştı.Tabi 1 2 hafta sonra yorulmamaya başlıyosun.Yaptıgın spordan acayip bi zevk alıyosun.Ve sinirli birisiysen acayip şekilde stres atıyosun rahatlıyosun.

fx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boy uzatma konusunda pek bir bilgim yok.19 yaşından sonrada 2 3 cm belki uzar.Boks için 19 yaş biraz büyük aslında.Sana şöyle anlatıyım.Fitness antremanından çıktıgında güçlü hissedersin.Yorgun hissedersin.Belki biraz sexy hissedersin.Kasların şişmiş oluyor sonuçta.Boks yaparsan antremandan çıktıgında yenilmez hissedersin :D Daha sıkı bir vücudun olur.Fakat kilo alamazsın.Hızlı koşarsın.Hızlı yumruk atarsın.Çabuk yorulmazsın.Vücudun şekillenir fakat şişmezsin bodydeki gibi.Hatların belli olur.Antremanlarımız çok ağırdı.Hele ilk başladığımızda yorgunluktan gözlerim felan kararmıştı.Tabi 1 2 hafta sonra yorulmamaya başlıyosun.Yaptıgın spordan acayip bi zevk alıyosun.Ve sinirli birisiysen acayip şekilde stres atıyosun rahatlıyosun.

19 yas buyuk mu boks icin uzuldum :(
boks yaparak kendimi gelistirmek istiyorum
body de kas olursa peki vurmayı bilmiyorsun
yani kas olasa vurmayı bilmedikten sonra birseye yarar mı :)
boksu dusunuyorum sizde antermana gitmelimiyim yoksa gitmemelimiiyim?

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla bizim boks hocası bi güreşçilerden korkardı.Tehlikeli adamlar onlar :))

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
benim bir arkadasım 4 - 6 ay arası boksa gitti vucudu gelismis kalıp olmus ondan dedim :) vucud gelismiyor mu boksla :)

evet haklısın o konuda kendim icin istiyorum herkesin dusuncesi kendine manken fizigi gibi olsa yeterlii :))
boksla tabii ki vücut gelişir,ya kas sisteminin gelişmesi için kasları çalıştırmak yeterlidir,illaki otuz kilo ağırlığa gerek yok,ama vücut geliştirenler aceleci olduklarından ağır şeyler kaldırarak hızlandırırlar olayı,sen günde 200-300 yumruk atsan kum torbasına,kollarını 1 ay sonra tanıyamazsın.

fx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki boksa katılayım mı :)

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
19 yas buyuk mu boks icin uzuldum :(
boks yaparak kendimi gelistirmek istiyorum
body de kas olursa peki vurmayı bilmiyorsun
yani kas olasa vurmayı bilmedikten sonra birseye yarar mı :)
boksu dusunuyorum sizde antermana gitmelimiyim yoksa gitmemelimiiyim?
Boks yapcaksan öncelikle 4-5 ay gitmen lazımki ben boksörüm diyebilesin.Vücudun spora uygunmu hareketler vücuduna yakışcakmı.Denemeden bilemezsin.Benim imkanım olsaydı boks a devam ederdim.Boksta reflex yaratıcılık vs de önemli.İmkanın varsa boksa başla,fakat 2-3 ayda biraz şekillenmeye başlarsın.Güçlü hissetmeyede başlayacagına emin olabilirsin :) Heleki gardını tutamayacak kadar yoruldugunda,ellerini açıp kapatamayacak kadar yoruldugunda saçma sapan bi mutluluk geliyor insana :D

boksla tabii ki vücut gelişir,ya kas sisteminin gelişmesi için kasları çalıştırmak yeterlidir,illaki otuz kilo ağırlığa gerek yok,ama vücut geliştirenler aceleci olduklarından ağır şeyler kaldırarak hızlandırırlar olayı,sen günde 200-300 yumruk atsan kum torbasına,kollarını 1 ay sonra tanıyamazsın.
aynen kolları sıkmana felan gerek yok.Sadece L pozisyonuna getir.Sert kası gör.Yumurta gibi çıkıyor :D

fx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boks yapcaksan öncelikle 4-5 ay gitmen lazımki ben boksörüm diyebilesin.Vücudun spora uygunmu hareketler vücuduna yakışcakmı.Denemeden bilemezsin.Benim imkanım olsaydı boks a devam ederdim.Boksta reflex yaratıcılık vs de önemli.İmkanın varsa boksa başla,fakat 2-3 ayda biraz şekillenmeye başlarsın.Güçlü hissetmeyede başlayacagına emin olabilirsin :) Heleki gardını tutamayacak kadar yoruldugunda,ellerini açıp kapatamayacak kadar yoruldugunda saçma sapan bi mutluluk geliyor insana :D

yorumlarını ve tavsiyeleriniz için cok cok tesekkur ediyorum boksa yazılıcagıım kendimi gelistirmek icin :) :)

Mustafacskn1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Ben 15 yaşındayım ve boxa baslamak istiyorum yaşım uygunmu?

Birde ben zayıfım spora başladığımda kalıplaşırmıyım?

Yani şuan bana biri yumuruk atsa hemen nefesim felan kesilir yani okadar zayıfım 3 4 ay gitsem yani kalıplaşırmıyım?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Merhaba arkadaşlar
Ben 15 yaşındayım ve boxa baslamak istiyorum yaşım uygunmu?

Birde ben zayıfım spora başladığımda kalıplaşırmıyım?

Yani şuan bana biri yumuruk atsa hemen nefesim felan kesilir yani okadar zayıfım 3 4 ay gitsem yani kalıplaşırmıyım?
5 yıllık konuya neden cevap yazdın ki ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
basla bence sıkıntı yok nerelisin ?