Boğaziçi öğrencilerini tehdit eden dekana soruşturma

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Cevdet Kılıç, Boğaziçi öğrencilerini tehdit etmesi sonrasında gündeme geldi.

102912194-cevk1.jpg

Cevdet Kılıç, sonrasında tekrardan açıklama yaparak şunları söyledi:
"Öğrencileri hedef alan bir söylem bulunmamaktadır."

Her ne kadar açıklama yapılsa da akademisyen ve öğrencilerden yoğun tepki görmüş, sonrasında da hakkında soruşturma başlatılmıştır. Trakya Üniversitesi, paylaşım üzerine şunları söyledi:
"Prof. Dr. Cevdet Kılıç'ın şahsi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşım nedeniyle üniversitemiz tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır."​

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Boğaziçi öğrencileri diyip üniverstenin adını kötüye çıkartıyorlar
aralarından birkaçı öğrenci diğerleri de olay çıkartan bilmem neler işte

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Bana boğaziçi olayını kısaca anlatıcak biri varmı haber izledim ama başını bilmiyorum araştırmadımda :D

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Bana boğaziçi olayını kısaca anlatıcak biri varmı haber izledim ama başını bilmiyorum araştırmadımda :D
Tarafsız kaynaklardan okumanızı tavsiye ederim. Burada anlatılacakların tarafsız olacağını sanmıyorum. Siyasete de değineceklerdir elbet. Bölüm de siyaset bölümü olmadığından siyaset yapmak yasak.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Tarafsız kaynaklardan okumanızı tavsiye ederim. Burada anlatılacakların tarafsız olacağını sanmıyorum. Siyasete de değineceklerdir elbet. Bölüm de siyaset bölümü olmadığından siyaset yapmak yasak.
Tamamdır saol.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Gençler ibret alın işte, umut dolun. Bu etin dekan olabildiği bir ülkede her şey olabilirsiniz.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Dekan çok şey anlatmak istemiş ama pek bir şey anlatamamış sanki. Cümleden pek mantıklı anlam çıkaramadım ben. Yada söylemleri arasında mantık kuramadım diyelim.

Büyük ihtimal sözde öğrenci olany eylemcilere DKHP-C militanlarına veya PKK senpatizanlarına laf atmak istemiş ama çok gereksiz ve anlamsız bir Tweet olmuş.

drool

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
119
"Yaşasın lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel yaşasın Boğaziçi özgürlük bu abi (!) katil polis, koyun heteroseksüeller aydın homoseksüeller. Haşa Kabe ne moruk al sana LGBT kulübü PKK yasak kitabı." yaptıkları tam olarak da bu.

Tepkilerini sadece rektör hakkında ve benzer konularda gösterenlere lafım yok fakat dediğim gibi böyle olayların merşru görülmesi hoşuma gitmiyor.

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
"Yaşasın lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel yaşasın Boğaziçi özgürlük bu abi (!) katil polis, koyun heteroseksüeller aydın homoseksüeller. Haşa Kabe ne moruk al sana LGBT kulübü PKK yasak kitabı." yaptıkları tam olarak da bu.

Tepkilerini sadece rektör hakkında ve benzer konularda gösterenlere lafım yok fakat dediğim gibi böyle olayların merşru görülmesi hoşuma gitmiyor.
Eylemlerin içerisine teröristler ve provakatörler karıştıktan sonra iyice amaçtan sapıldı bence. Devlet bunların yaşanmasından hoşnut değilse atadığı rektörleri geri çekmeli. Bildiğin üniversite yönetimine darbe yapılmış gibi. Boğaziçiyle beraber 11 farklı üniversiteye daha rektör atandı fakat Boğaziçi dışında ses seda yok. LGBT olayların tuzu biberi oldu, olaylarla normalde hiç bir ilgisi yok fakat cumhurbaşkanının sert tepkisini bir kez daha yediler.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
rektör mafyacılık oynuyor oynat bakalım