Boğaz harbi için hazır mısınız ?

rozabay

Dekan
Emektar


İlk betasını 2009 ylında oynadığım, Türk yapımı ve hala geliştirme aşamasında olan boğaz harbi hakkında güzel bir haberim var.

Berkan USLU, yaptığı açıklamada:
"Şu anda oyun birleştirme aşamasında arkadaşlar. Yani tüm modeller toplanıyor, haritalar bitiriliyor, modeller haritaların üzerine yerleştiriliyor. Aynı zamanda silah sistemi, yapay zeka, takım bazlı hareket etme sistemi (squad system), saklanma sistemi (cover system) gibi işlevsellikler bitirildi. Haritalar yerleştirildikten sonra gameplay (oynanış) programlanacak ve animasyonlar oyuna entegre edilecek, yani aslında sessiz sessiz geliyoruz." cümlelerine yer verdi.

Aslında Berkan beyin söylediklerinin devamı da var. Biraz heyecan olsun istedim. Huyum kurusun, hemen pat diye söylemiyorum. İlla ki biraz heyecan olacak.

Tamam tamam devamını da söyleyeyim. "Ama yaz aylarında bir beta gelirse hiç şaşırmayın arkadaşlar. Bu seferki beta öyle diğerleri gibi de olmayacak, birden fazla bölümü bu betada oynuyor olacaksınız. Ancak kesinlikle açık beta düşünmüyoruz, kapalı bir beta yapacağız. Ancak tarihi konusunda şu anda net bir durum yok." cümleleri ile içimizde ki heyecanı alevlendirdi.

Bize de artık beklemek ve arada bir siteye bakmak düşecektir.​
 

-Hewal-

Dekan
Oyun sektörüne artık ciddi anlamda bu ülkenin insanın katkısı olduğunu görmek sevindirici .
 

iZozzy

Doçent
www.youtube.com/watch?v=_OxKTAzRgVc

Fazla guzel olmiyacak gibi PS 1 de Medal of Honor oyunuyo gibi hissettim kendimi :/
 

IuTKuI

Profesör
Yinede bir başarı helal olsun yapanlara. İlk oyundur olacak arkadaşlar. En azından benzetmen bile iyi. Medal of Honor 1 diyorsun bak.

Yatırım yapıldıkça teknolojimizi geliştirdikçe daha nice oyunlar gelir neden olmasın ki.
 

Cedriic

Profesör
COD'a Benzemiş. Herşey Zamanla. Yeni Yeni Yapıyoruz. Elbet Daha Güzelleri Yapılır. Destek Olmamız Lazm :)
 

ALPARS

Profesör
Türk yapımı olması sevindirici.
İnşallah önümüzdeki senelerde de güzel haberler alırız.
 

IuTKuI

Profesör
Bu aralar hem mobil hemde dijital tarafta Türk kişilerin adları geçiyor forumda gerçekten çok mutlu oluyorum.

Uzun yıllar önce Pusu diye bir oyun yapılmıştı o zamanın parasıyla 20 TL ye satılıyordu ve inanın ki hiç bir korsan cd satışı yapılan yerde o oyunun korsanı yoktu saygı vardı. Korsan cd'leri adam size gösterirdi üst tarafa bir bakardınız Pusu'nun orjinal kutusu 20 TL.
 
Üst