Yardım Bluetooth kulaklık bağlanıyor ama hoparlörden ses geliyor

Bu konuyu okuyanlar

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Merhabalar, JBL T700 BT kulaklığımı laptopuma bağladığımda rezalet bir ses geliyordu. Biraz araştırdığımda sorunu çözmüştüm fakat ayarlarını tekrar bozdum ve şimdi kulaklığım bağlı olmasına rağmen sesi hoparlörden alıyor lütfen yardım eder misiniz. (WINDOWS 10)

Ekli dosyalar

• resim_2021-09-13_223335.png
    resim_2021-09-13_223335.png
    28.4 KB · Görüntüleme: 73
  • sıkıntı1.png
    sıkıntı1.png
    5.3 KB · Görüntüleme: 76

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kendi çipine göre driverını bulmalısın ve bazen eski modeller için driver bulmak çok zor olabiliyor...

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Kendi çipine göre driverını bulmalısın ve bazen eski modeller için driver bulmak çok zor olabiliyor...
Daha 1 saat öncesine kadar kullanabiliyordum ama, silinmiş olamaz ki driverı, bir de kulaklık nispeten yeni bir model.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Daha 1 saat öncesine kadar kullanabiliyordum ama, silinmiş olamaz ki driverı, bir de kulaklık nispeten yeni bir model.
Aynısı benim sony blu. kulaklıkta oluyordu, bağlantıyı kestiğimde ya da bilgisayarı kapatıp açtığımda cihaz bağlanamıyordu veya ses gelmiyordu... Çipin ana üreticisinin güzel bir driverını bulup yükledim ve sonunda oldu.

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
GÜNCELLEME: Arkadaşlar nasıl becerdiysem bilmiyorum artık bluetooth ile kulaklığı görmüyor bilgisayar...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynısı benim sony blu. kulaklıkta oluyordu, bağlantıyı kestiğimde ya da bilgisayarı kapatıp açtığımda cihaz bağlanamıyordu veya ses gelmiyordu... Çipin ana üreticisinin güzel bir driverını bulup yükledim ve sonunda oldu.
nereden bulabilirim acaba?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çip üreticisinin bilgisine bak ve ordan driver ara, hepsi bu ama arayıp bulmak bazen çok zor oluyor.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Bilgisayarınız laptop ise modelini yazarsanız bulunabilir ya da Hwinfo programından hangi model çip olduğu öğrenilebilir. Ayrıca bluetooth üzerinden kulaklığı bağladığınızda ayarlar kısmından ses bölümüne baktığınızda ses çıkışı için hangi cihazın seçili olduğunu kontrol ettiniz mi?

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Bilgisayarınız laptop ise modelini yazarsanız bulunabilir ya da Hwinfo programından hangi model çip olduğu öğrenilebilir. Ayrıca bluetooth üzerinden kulaklığı bağladığınızda ayarlar kısmından ses bölümüne baktığınızda ses çıkışı için hangi cihazın seçili olduğunu kontrol ettiniz mi?
laptop asus vivobook d509dj-br062t. Çıkış cihazında kulaklık devre dışı görünüyor.

Çipi ne olarak aratmam gerekiyor acaba internette?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
laptop asus vivobook d509dj-br062t. Çıkış cihazında kulaklık devre dışı görünüyor.

Çipi ne olarak aratmam gerekiyor acaba internette?
Kulaklık için sağ tıklayıp varsayılan aygıt olarak ayarladınız mı?

İstersenin bu linkten sürücüyü indirip yükleyin. Ama öncelikle aygıt yöneticisinden ses sürücüsünün sürümünü kontrol edin.

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
siz dedikten sonra ayarladım sonra ses bozuldu ve en sonunda ses gitti...

İstersenin bu linkten sürücüyü indirip yükleyin. Ama öncelikle aygıt yöneticisinden ses sürücüsünün sürümünü kontrol edin.

laptopu kapatıp açınca düzeldi. Şimdi dediğiniz yerden yükleyeyim. Olursa haber veririm size. Teşekkürler şimdiden.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
siz dedikten sonra ayarladım sonra ses bozuldu ve en sonunda ses gitti...

laptopu kapatıp açınca düzeldi. Şimdi dediğiniz yerden yükleyeyim. Olursa haber veririm size. Teşekkürler şimdiden.
Eğer olmazsa Hwinfo programını indirin. Oradan detaylı şekilde hangi sürücü hangi model ses çipi olduğunu kolayca görebilirsiniz.