Bloody T70 Model Makrosu

Bu konuyu okuyanlar

mecnun55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Bloody 70T modelli makro mouse kullanıyorum yazdığım bir makro yazılım oyun sırasında çoğunlukla devreye girerken arada bir devreye girmiyor ve ilgili tuşa tekrar basmam gerekiyor. Aynı makro yazılımını başka marka ve modellerde de kullanmıştım onlarda böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Bloody’ye İngilizce olarak ve Türkiyedeki bloody distribütörlüğüne Türkçe olarak sorunumu bildirdim ancak ikisinden de tatmin edici bir cevap alamadım. Sorunun ne olabileceğini tahmin edebilen var mı? Teşekkürler

Reaksiyon puanı
10,560
Düzgün cevap alamazsın çünkü kendi macro yazılımları mevcut. Harici bir program kullandığın için sebebin ne olduğunu bilmek zor.

mecnun55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Problemi tam olarak tespit edebildim.
Örnek olarak,
Makro 1 = XXX (Çalıştırmak için bas, durdurmak için tekrar bas)
Makro 2 = YYY (Bir kez çalıştır)

Makro 1 çalışırken Makro1’i durdurmadan Makro 2’yi çalıştırdığımda Makro 2 devreye giriyor ve Makro 1 otomatik olarak duruyor (aslında, arka planda durmuyor). Sonra Makro 1’i tekrar çalıştırmak istediğimde ilgili tuşa bastığımda Makro 1 çalışmıyor (Yani fare, Makro 2 çalıştıktan sonra Makro 1 çalışıyormuş davranıp Makro 2’den sonra Makro 1 için ilgili tuşa bastığımda önce Makro 1’i durduruyormuş gibi davranıyor). Bu yüzden Makro 1’i tekrar çalıştırmak istediğimde ilgili tuşa iki defa basmam gerekiyor (Birinci basım çalışıyormuş gibi davranan ama aslında çalışmayan Makro 1’i durdurmak için oldu, ikinci basım ise onu tekrar çalıştırmak için oldu).

mecnun55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
harici bir program kullanmıyorum ki kendi programını kullanıyorum

Reaksiyon puanı
10,560

mecnun55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyse yazılımla ilgili bu konuyu şimdilik bir kenara ayıralım. Şu an çok daha ciddi bir problemle karşı karşıyayım:
Ürünün sol tık butonunda problem olduğunu düşünüyorum. Basarken sanki bir şeye takılıyormuş gibi “tıkırt” ediyor, kademeli basma hissi veriyor ama takılıyor gibi. Bilinçli yapılan bir özellik olduğunu düşünmüyorum zira tıklarken çok rahatsız ediyor ve bazen konsantremi ve tıklama dengemi bozuyor. Ürünü servise gönderdim içindeki switchi değiştirdiler (mikro switch), ürn geldi biraz daha az takılma vardı ama yine takılıyordu tıklama yaparken. Sonra tekrar gönderdim ve ürünü komple değiştirmelerini istedim ve değiştirdiler. Ürün geldi ve yine tıklarken takılma hissi/olayı var. Servistekilere derdimi anlatıyorum, hepsinde var diyorlar ürünün kendisi bu şekilde diyorlar. Ben ikna olmadım tabi. Yahu anlamıyorum Bloody a4tech’in biliyorsunuz. Böyle iyi bi markanın basıl böyle basit ama büyük kusurları olabiliyor bana izah edebilir misiniz? Ya da piyasada bir miktar böyle sorunlu ürün var da bana onlar mı denk geldi. İşin parasal yönünde değilim de mesela bloodynin klavyesini aldım ve aşırı memnunum. İstiyorum ki mousum da bloody olsun ama T70 modelini aldım bir batağa saplandım çıkamıyorum, mesele böylesine brğendiğim ve güvendiğim bir markanın istediğim ürünlerini kullanamıyor oluşum, canımı sıkan bu. Bu arada bahsettiğim bu T70 model Terminatör lakaplı, o yüzden başında T harfi var. Yani aslında üst seviye ve sağlam bir ürün ama şu tıklama olayındaki takılma sorunu bana mouseui kullandırtmıyor. Takılma konsantremi ve tıklama dengemi bozuyor, ve tıklarken ekranda hata yaptırıyor. Cidden bana bu durumu birileri izah edebilir mi? Teşekkürler.