BlackBerry Torch 9800 Tuşlarında Türkçe Karakter Kullanımı Yardım ?????

Bu konuyu okuyanlar

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Merhaba;

İlk defa uzun yıllardan sonra farklı bir telefon markası seçimi yaparak BlackBerry Torch 9800 aldım. Kurcalaya kurcalaya çoğu özelliğini çözmeye çalışıyorum ama 1 hafta geçmesine rağmen hala klavyesinde metin girerken " I " karakterine bastığımda " ı " ya da büyük " I " çıkıyor, küçük veya büyük " i " bir türlü çıkmıyor. Diğer türkçe karakterleride bulamadım " ü " , " ğ " , " ş " , " ö " , " ç " bunları nasıl çıkartıyoruz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

881701264759332blackberry-torch-9800-2.jpg

BlackBerry-Torch-9800.jpg

blackberry-torch-9800.jpg

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
klavyeden bulamadım. ama dokunmatikte harfe uzun bas secenekleri cıkıyor :)

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
klavyeden bulamadım. ama dokunmatikte harfe uzun bas secenekleri cıkıyor :)

teşekkürler sayende buldum ama bunun klavye ile de yapılacağını düşünüyorum belki çözen vardır . . . .

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
arkdşım klavyeden I tuşuna bas ve telefonun ortadaki dokunmatik tuş varya sağ sol aşağı yukarı yapmayı sağlayan. onu yukarı doğru kaydır. yani I tuşuna basarak dier elinede onu yukarı doğru yapıyosn i çıkıyor.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
arkdşım klavyeden I tuşuna bas ve telefonun ortadaki dokunmatik tuş varya sağ sol aşağı yukarı yapmayı sağlayan. onu yukarı doğru kaydır. yani I tuşuna basarak dier elinede onu yukarı doğru yapıyosn i çıkıyor.

Çok teşekkürler çok işime yaradı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefon piramit gibi; her an bir özellikle, kısayol ile karşılaşabiliyorsun :) tekniği deneyeceğim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim laptopta torch var ordan internete filan giriyorum. Yanlız bu ingilizce ayarlardan nasıl türkçe diline çevirebilirim?