BlackBerry Dükkanın Adını Açıkladı

Cem

Profesör
BlackBerry üreticisi Research In Motion uygulama pazarının adını duyurdu. BlackBerry sahipleri ve geliştiricileri ilgilendiren pazarın adı ve detayları bu haberde...

Apple'ın gerçekten iPhone'dan daha büyük bir başarısı varsa bu 1-AppStore, 2-Aksesuar anlaşması yaptığı şirketlerdir. Zaten uygulama dükkanını açtıktan sonra günde 1 milyon dolar para basan AppStore'un benzerlerinin diğer akıllı-akılsız(!) telefonlar için açılacağını öngörmek için kahin olmaya gerek yok. Gerek geliştiricileri, gerekse farklı ihtiyaçlarla aradıkları yazılımları bulmak isteyen müşterileri memnun eden uygulama dükkanlarına Google Android ve daha sonra Nokia OVI ile girdiğini geçtiğimiz süreçte açıklamıştı. Şimdi Apple'ın açtığı yoldan dükkan açacak bir başka dev daha var: BlackBerry üreticisi RIM.


App World RIM BlackBerry kullanıcılarını rahatlatacak

RIM yeni uygulama pazarının adının App World (Uygulama Dünyası) olacağını açıkladı. Geliştiriciler App World Giriş İşlemi sayfasından kayıt yaptırabiliyorlar. Kayıt olmak isteyen BlackBerry sahipleri ise App World çalışmaya başlayınca uyarılıyor ve ücretli uygulamalar için bir PayPal hesabı kurmaları isteniyor. Bu adresten App World sitesine gidebilirsiniz.

:: BlackBerry ve diğerleri sizce neden Apple'dan önce uygulama dükkanı açmayı düşünemedi?

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst