Bizimhesap güvenilir mi? Gelen riskli mail

Bu konuyu okuyanlar

Anderian

Asistan
Reaksiyon puanı
11
"Merhaba,
Satış işleminize ait elektronik faturanız ektedir.

Saygılarımızla,

[email protected]"

Arkadaşlar, sözde bizimhesap diye bir siteden böyle mail geldi. Siteye hiç üyeliğim de yok. Link verilmiş belgeyi açın diye açmadım. Linkin üstüne gidince 2 tane farklı https linki gözükyor ilkinde yabancı eu uzantılı central awstrack.me gibisinden şeyler yazıyor altındaki linkte ise bizimhesap ile alakalı uzun bir link yazıyor. Bir anlam veremedim. Sitenin e-mail adresine mail gönderdim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Teşekkürler.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Büyük ihtimalle phishing maili. Gelen linki sağ tık kopyala yapıp virustotal'de URL taraması ile taratın. Güvenli çıksa bile yine de açmayın!

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Mail Gelırse acmayın ve Gmail Hesab Sıfrenızı Değiştirin..

Anderian

Asistan
Reaksiyon puanı
11

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Kesinlikle phishing maili sizi oltalamaya çalışıyorlar.Açmayın

Reaksiyon puanı
646
"Merhaba,
Satış işleminize ait elektronik faturanız ektedir.

Saygılarımızla,

[email protected]"

Arkadaşlar, sözde bizimhesap diye bir siteden böyle mail geldi. Siteye hiç üyeliğim de yok. Link verilmiş belgeyi açın diye açmadım. Linkin üstüne gidince 2 tane farklı https linki gözükyor ilkinde yabancı eu uzantılı central awstrack.me gibisinden şeyler yazıyor altındaki linkte ise bizimhesap ile alakalı uzun bir link yazıyor. Bir anlam veremedim. Sitenin e-mail adresine mail gönderdim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Teşekkürler.
eğer siteye üyeliğiniz vs yoksa maili silin maili göndereni engelleyin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açmayın derken linke tıklamama anlamında mı yoksa maili hiçbir şekilde açmama mı?

temiz çıktı
olsun açma sakın

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Maile girdim lakin linke tıklamadım bu aşamaya kadar sorun olmaz herhalde değil mi?
Linke tıklamadığınız sürece problem teşkil etmez. Filtreleme yapıp o göndericiden gelenlerin spama düşmesini ya da direk silinmesini sağlayın.