? Bizim Beslediğimiz Kedinin Yavruları ?

Bu konuyu okuyanlar

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Merhabalar, o fotoları görmeden önce ilk başta olayı yavaş yavaş anlatmak istiyorum. Bizim kedimizin hamile olduğunu yaklaşık olarak 4-5 ay önce öğrenmiştik ailece. Annemler ve babamlar ilk başta hamile olacağını düşünmüyordu ama yine bir zaman geçtikten sonra doğruladık. Benim tahminim 3 yavru kedilerin çıkmasıydı. Nisan'ın sonlarında sonunda doğum yapmıştı ama bir kaç hafta getirmediği için yavruların öldüğünü zannetmiştik. 1 - 1.5 hafta önce bir sabah annem uyandı ve bir sürprizle karşılaştık. Bizim kedimiz Муся (Musya) 1 yavruyu getirmişti ama diğerlerin ne durumda olduğunu bilmiyorduk. İşte bir foto örneği:

Onun ismi Мурзик (Murzik) ve erkek bir yavru. Cesur bir kediydi. Yani hiç korkmuyor.

Ardından 1 gün sonra yine bir sürprizle karşılaştık, Муся yine kendi yavrusunu getirmişti. Dişi bir yavru ama tam aksine korkak bir yavru. :)

Onun ismini daha bulmadık ama bulacağız.

Ve tekrar o günki gibi son yavrusunu getirdi, yani tahminlerim tutmuştu. :) O da dişi ve korkak bir yavru çıktı. Onun da ismini bulamadık ama bulmaya çalışıyoruz.

2. yavrunun yayındaki. :)

Üçü fotoğraf karesinde iken:

Sizler ne düşünüyorsunuz? :) Yorum kısmında yazın. :)

@EFI Shell @VECTORRR @Toprak Kokusu

Reaksiyon puanı
6,425
Merhabalar, o fotoları görmeden önce ilk başta olayı yavaş yavaş anlatmak istiyorum. Bizim kedimizin hamile olduğunu yaklaşık olarak 4-5 ay önce öğrenmiştik ailece. Annemler ve babamlar ilk başta hamile olacağını düşünmüyordu ama yine bir zaman geçtikten sonra doğruladık. Benim tahminim 3 yavru kedilerin çıkmasıydı. Nisan'ın sonlarında sonunda doğum yapmıştı ama bir kaç hafta getirmediği için yavruların öldüğünü zannetmiştik. 1 - 1.5 hafta önce bir sabah annem uyandı ve bir sürprizle karşılaştık. Bizim kedimiz Муся (Musya) 1 yavruyu getirmişti ama diğerlerin ne durumda olduğunu bilmiyorduk. İşte bir foto örneği:

Onun ismi Мурзик (Murzik) ve erkek bir yavru. Cesur bir kediydi. Yani hiç korkmuyor.

Ardından 1 gün sonra yine bir sürprizle karşılaştık, Муся yine kendi yavrusunu getirmişti. Dişi bir yavru ama tam aksine korkak bir yavru. :)

Onun ismini daha bulmadık ama bulacağız.

Ve tekrar o günki gibi son yavrusunu getirdi, yani tahminlerim tutmuştu. :) O da dişi ve korkak bir yavru çıktı. Onun da ismini bulamadık ama bulmaya çalışıyoruz.

2. yavrunun yayındaki. :)

Üçü fotoğraf karesinde iken:

Sizler ne düşünüyorsunuz? :) Yorum kısmında yazın. :)

@EFI Shell @VECTORRR @Toprak Kokusu
Benimde böyle sakat bir kedim vardı evde bakıyordum yavrusu olmuştu şu anda dışarıda mutlu

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Şu 2.si favorim ?? isimsiz olanı diyorum? İyi etmişsiniz beslemissinz. Bizim kediyle eşini ayırdık maalesef. Eşi 3er 4er dogurunca malum onu göndermek zorunda kaldık.
Ben bu aralar yavru tavşanlara sardım. Kedi yavrusu yok çünkü ?
20200529_203552.jpg

Görsel google amcadan ama bizdekiler de aynı böyle ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,777
Ne güzel yavrular öyle. ? Yavruları çok serbest bırakmayınız Benim kedimin 4 yavrusu oldu iş yerinde. 3`ü çeşitli kaza sonucu hayatını kaybetti 1 Erkek yavru sağ kaldı.

Videosunu Youtube`a indirip paylaşırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. kedinin ismini Şirine ve 3.sünü ise Kırpık yapmaya karar verdik. @ThorJ
Erkek yavru kediye ne isim önerirsin?

Şu 2.si favorim ?? isimsiz olanı diyorum? İyi etmişsiniz beslemissinz. Bizim kediyle eşini ayırdık maalesef. Eşi 3er 4er dogurunca malum onu göndermek zorunda kaldık.
Ben bu aralar yavru tavşanlara sardım. Kedi yavrusu yok çünkü ?
Ekli dosyayı görüntüle 101801
Görsel google amcadan ama bizdekiler de aynı böyle ?
Uzun zaman önce Tavşan getirmiştik bahçemize Pişman olduk.
Delik deşik yapmıştılar toprağı. Sert toprağı nasıl kazdılarsa atık kendim bile zor kazarım. Kayalaşmış toprak değil resmen

Son düzenleme:

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
@_Zaur_ dediğim gibi bu tavşanlar cins, öyle toprak kazmiyorlar. Önceden bizde de vardı öylesi dediğiniz gibi köstebek gibi delik deşik ettiler toprağı ?? bunlar öyle değil daha narin daha tatlı ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,777
Onun ismi vardı zaten, ismi Мурзик (Murzik) idi zaten. :)
Ya ben bu kedime ne isim takabilirim diye soruyordum. Yanlış anladın galiba ?

Sesi kısın video açmamıştan. Motorların sesi korkuta bilir.

@_Zaur_ dediğim gibi bu tavşanlar cins, öyle toprak kazmiyorlar. Önceden bizde de vardı öylesi dediğiniz gibi köstebek gibi delik deşik ettiler toprağı ?? bunlar öyle değil daha narin daha tatlı ?
Tavşanlara güncelleme mi gelmiş?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,777
Bu normal tavşan değil ya, kulakları düşük Hollanda lop tavşanı. Narin ve toprak kazmaz, küçükken yeşillik yiyemez. Kuru ot yer. Öyle işte ?
Sebze filan yerse iyi bari. Yiyeceğinizi rahatça paylaşırsınız. Şu kediler biraz lüks mü yoksa? Ya kedi yemeği alırım yada etli yemeğimden verme zorunda kalırım. Yani yemek alma imkanım olmasa Yarı yarı bölüşürüm yemeğimi.

Benimde iş yemeğime tümden göz dikiyorlar yavaştan yavaştan.?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Sebze filan yerse iyi bari. Yiyeceğinizi rahatça paylaşırsınız. Şu kediler biraz lüks mü yoksa? Ya kedi yemeği alırım yada etli yemeğimden verme zorunda kalırım. Yani yemek alma imkanım olmasa Yarı yarı bölüşürüm yemeğimi.

Benimde iş yemeğime tümden göz dikiyorlar yavaştan yavaştan.?
Paylaşmak çok güzeldir. Bir de o kedilerle ?? Çok takdir ve tebrik ediyorum sizi ??????

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Bizde kediler hane halkından sayılır ve eşit hakları vardır.
Davranışlarına kısıtlama getirmek daha kötü sonuçlar doğuruyor.
Ayrıca kapının önünde baktığımız çok sayıda kedi var.
Evdeki kediler 2 aydır yaşadığımız şartları önce garipsemişti şimdi sıradan geliyor.
Bu videoda Tatlım ve Kara canlı derse katıldılar. Bugün de Ceviz girdi.
Fotolar bugün kapıya gelenler.
ceea53b3a73445e3c5342f77f84ca449.jpg
53c6544156d75ae36f2d88242eefad02.jpg
936a338e7ba6cae0c8a9ed6062b8bde4.jpg