­čÉ▒ Bizim Besledi─čimiz Kedinin Yavrular─▒ ­čÉ▒

Bu konuyu okuyanlar

Yaln─▒z Kedi

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
25 Mart 2019
Reaksiyon puan─▒
7,273
Puanlar─▒
113
Ya┼č
18
Merhabalar, o fotolar─▒ g├Ârmeden ├Ânce ilk ba┼čta olay─▒ yava┼č yava┼č anlatmak istiyorum. Bizim kedimizin hamile oldu─čunu yakla┼č─▒k olarak 4-5 ay ├Ânce ├Â─črenmi┼čtik ailece. Annemler ve babamlar ilk ba┼čta hamile olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yordu ama yine bir zaman ge├žtikten sonra do─črulad─▒k. Benim tahminim 3 yavru kedilerin ├ž─▒kmas─▒yd─▒. Nisan'─▒n sonlar─▒nda sonunda do─čum yapm─▒┼čt─▒ ama bir ka├ž hafta getirmedi─či i├žin yavrular─▒n ├Âld├╝─č├╝n├╝ zannetmi┼čtik. 1 - 1.5 hafta ├Ânce bir sabah annem uyand─▒ ve bir s├╝rprizle kar┼č─▒la┼čt─▒k. Bizim kedimiz đťĐâĐüĐĆ (Musya) 1 yavruyu getirmi┼čti ama di─čerlerin ne durumda oldu─čunu bilmiyorduk. ─░┼čte bir foto ├Ârne─či:

Onun ismi đťĐâĐÇđĚđŞđ║ (Murzik) ve erkek bir yavru. Cesur bir kediydi. Yani hi├ž korkmuyor.

Ard─▒ndan 1 g├╝n sonra yine bir s├╝rprizle kar┼č─▒la┼čt─▒k, đťĐâĐüĐĆ yine kendi yavrusunu getirmi┼čti. Di┼či bir yavru ama tam aksine korkak bir yavru. :)

Onun ismini daha bulmad─▒k ama bulaca─č─▒z.

Ve tekrar o g├╝nki gibi son yavrusunu getirdi, yani tahminlerim tutmu┼čtu. :) O da di┼či ve korkak bir yavru ├ž─▒kt─▒. Onun da ismini bulamad─▒k ama bulmaya ├žal─▒┼č─▒yoruz.

2. yavrunun yay─▒ndaki. :)

├ť├ž├╝ foto─čraf karesinde iken:

Sizler ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz? :) Yorum k─▒sm─▒nda yaz─▒n. :)

@EFI Shell @VECTORRR @Toprak Kokusu

Java_

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
4 Eyl├╝l 2019
Reaksiyon puan─▒
6,429
Puanlar─▒
113
Merhabalar, o fotolar─▒ g├Ârmeden ├Ânce ilk ba┼čta olay─▒ yava┼č yava┼č anlatmak istiyorum. Bizim kedimizin hamile oldu─čunu yakla┼č─▒k olarak 4-5 ay ├Ânce ├Â─črenmi┼čtik ailece. Annemler ve babamlar ilk ba┼čta hamile olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yordu ama yine bir zaman ge├žtikten sonra do─črulad─▒k. Benim tahminim 3 yavru kedilerin ├ž─▒kmas─▒yd─▒. Nisan'─▒n sonlar─▒nda sonunda do─čum yapm─▒┼čt─▒ ama bir ka├ž hafta getirmedi─či i├žin yavrular─▒n ├Âld├╝─č├╝n├╝ zannetmi┼čtik. 1 - 1.5 hafta ├Ânce bir sabah annem uyand─▒ ve bir s├╝rprizle kar┼č─▒la┼čt─▒k. Bizim kedimiz đťĐâĐüĐĆ (Musya) 1 yavruyu getirmi┼čti ama di─čerlerin ne durumda oldu─čunu bilmiyorduk. ─░┼čte bir foto ├Ârne─či:

Onun ismi đťĐâĐÇđĚđŞđ║ (Murzik) ve erkek bir yavru. Cesur bir kediydi. Yani hi├ž korkmuyor.

Ard─▒ndan 1 g├╝n sonra yine bir s├╝rprizle kar┼č─▒la┼čt─▒k, đťĐâĐüĐĆ yine kendi yavrusunu getirmi┼čti. Di┼či bir yavru ama tam aksine korkak bir yavru. :)

Onun ismini daha bulmad─▒k ama bulaca─č─▒z.

Ve tekrar o g├╝nki gibi son yavrusunu getirdi, yani tahminlerim tutmu┼čtu. :) O da di┼či ve korkak bir yavru ├ž─▒kt─▒. Onun da ismini bulamad─▒k ama bulmaya ├žal─▒┼č─▒yoruz.

2. yavrunun yay─▒ndaki. :)

├ť├ž├╝ foto─čraf karesinde iken:

Sizler ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz? :) Yorum k─▒sm─▒nda yaz─▒n. :)

@EFI Shell @VECTORRR @Toprak Kokusu
Benimde b├Âyle sakat bir kedim vard─▒ evde bak─▒yordum yavrusu olmu┼čtu ┼ču anda d─▒┼čar─▒da mutlu

Toprak Kokusu

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
8 A─čustos 2019
Reaksiyon puan─▒
5,636
Puanlar─▒
113
Ya┼č
19
┼×u 2.si favorim ­čśÁ­čśÇ isimsiz olan─▒ diyorum­čĄź ─░yi etmi┼čsiniz beslemissinz. Bizim kediyle e┼čini ay─▒rd─▒k maalesef. E┼či 3er 4er dogurunca malum onu g├Ândermek zorunda kald─▒k.
Ben bu aralar yavru tav┼čanlara sard─▒m. Kedi yavrusu yok ├ž├╝nk├╝ ­čÖü
20200529_203552.jpg

G├Ârsel google amcadan ama bizdekiler de ayn─▒ b├Âyle ­čśÇ

Yaln─▒z Kedi

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
25 Mart 2019
Reaksiyon puan─▒
7,273
Puanlar─▒
113
Ya┼č
18
2. kedinin ismini ┼×irine ve 3.s├╝n├╝ ise K─▒rp─▒k yapmaya karar verdik. @ThorJ

_Zaur_

Rekt├Âr
Kat─▒l─▒m
17 Kas─▒m 2017
Reaksiyon puan─▒
21,440
Puanlar─▒
113
Ya┼č
29
Ne g├╝zel yavrular ├Âyle. ­čĄŚ Yavrular─▒ ├žok serbest b─▒rakmay─▒n─▒z Benim kedimin 4 yavrusu oldu i┼č yerinde. 3`├╝ ├že┼čitli kaza sonucu hayat─▒n─▒ kaybetti 1 Erkek yavru sa─č kald─▒.

Videosunu Youtube`a indirip payla┼č─▒r─▒m.
Mesaj otomatik birle┼čtirildi:

2. kedinin ismini ┼×irine ve 3.s├╝n├╝ ise K─▒rp─▒k yapmaya karar verdik. @ThorJ
Erkek yavru kediye ne isim ├Ânerirsin?

┼×u 2.si favorim ­čśÁ­čśÇ isimsiz olan─▒ diyorum­čĄź ─░yi etmi┼čsiniz beslemissinz. Bizim kediyle e┼čini ay─▒rd─▒k maalesef. E┼či 3er 4er dogurunca malum onu g├Ândermek zorunda kald─▒k.
Ben bu aralar yavru tav┼čanlara sard─▒m. Kedi yavrusu yok ├ž├╝nk├╝ ­čÖü
Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 101801
G├Ârsel google amcadan ama bizdekiler de ayn─▒ b├Âyle ­čśÇ
Uzun zaman ├Ânce Tav┼čan getirmi┼čtik bah├žemize Pi┼čman olduk.
Delik de┼čik yapm─▒┼čt─▒lar topra─č─▒. Sert topra─č─▒ nas─▒l kazd─▒larsa at─▒k kendim bile zor kazar─▒m. Kayala┼čm─▒┼č toprak de─čil resmen

Son d├╝zenleme:

Toprak Kokusu

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
8 A─čustos 2019
Reaksiyon puan─▒
5,636
Puanlar─▒
113
Ya┼č
19
@_Zaur_ dedi─čim gibi bu tav┼čanlar cins, ├Âyle toprak kazmiyorlar. ├ľnceden bizde de vard─▒ ├Âylesi dedi─činiz gibi k├Âstebek gibi delik de┼čik ettiler topra─č─▒ ­čś▒­čś▒ bunlar ├Âyle de─čil daha narin daha tatl─▒ ­čśÇ

_Zaur_

Rekt├Âr
Kat─▒l─▒m
17 Kas─▒m 2017
Reaksiyon puan─▒
21,440
Puanlar─▒
113
Ya┼č
29
Onun ismi vard─▒ zaten, ismi đťĐâĐÇđĚđŞđ║ (Murzik) idi zaten. :)
Ya ben bu kedime ne isim takabilirim diye soruyordum. Yanl─▒┼č anlad─▒n galiba ­čśé

Sesi k─▒s─▒n video a├žmam─▒┼čtan. Motorlar─▒n sesi korkuta bilir.

@_Zaur_ dedi─čim gibi bu tav┼čanlar cins, ├Âyle toprak kazmiyorlar. ├ľnceden bizde de vard─▒ ├Âylesi dedi─činiz gibi k├Âstebek gibi delik de┼čik ettiler topra─č─▒ ­čś▒­čś▒ bunlar ├Âyle de─čil daha narin daha tatl─▒ ­čśÇ
Tav┼čanlara g├╝ncelleme mi gelmi┼č?

_Zaur_

Rekt├Âr
Kat─▒l─▒m
17 Kas─▒m 2017
Reaksiyon puan─▒
21,440
Puanlar─▒
113
Ya┼č
29
Bu normal tav┼čan de─čil ya, kulaklar─▒ d├╝┼č├╝k Hollanda lop tav┼čan─▒. Narin ve toprak kazmaz, k├╝├ž├╝kken ye┼čillik yiyemez. Kuru ot yer. ├ľyle i┼čte ­čÖé
Sebze filan yerse iyi bari. Yiyece─činizi rahat├ža payla┼č─▒rs─▒n─▒z. ┼×u kediler biraz l├╝ks m├╝ yoksa? Ya kedi yeme─či al─▒r─▒m yada etli yeme─čimden verme zorunda kal─▒r─▒m. Yani yemek alma imkan─▒m olmasa Yar─▒ yar─▒ b├Âl├╝┼č├╝r├╝m yeme─čimi.

Benimde i┼č yeme─čime t├╝mden g├Âz dikiyorlar yava┼čtan yava┼čtan.­čśé

Toprak Kokusu

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
8 A─čustos 2019
Reaksiyon puan─▒
5,636
Puanlar─▒
113
Ya┼č
19
Sebze filan yerse iyi bari. Yiyece─činizi rahat├ža payla┼č─▒rs─▒n─▒z. ┼×u kediler biraz l├╝ks m├╝ yoksa? Ya kedi yeme─či al─▒r─▒m yada etli yeme─čimden verme zorunda kal─▒r─▒m. Yani yemek alma imkan─▒m olmasa Yar─▒ yar─▒ b├Âl├╝┼č├╝r├╝m yeme─čimi.

Benimde i┼č yeme─čime t├╝mden g├Âz dikiyorlar yava┼čtan yava┼čtan.­čśé
Payla┼čmak ├žok g├╝zeldir. Bir de o kedilerle ­čśÄ­čśÄ ├çok takdir ve tebrik ediyorum sizi ­čĹĆ­čĆ╗­čĹĆ­čĆ╗­čĹĆ­čĆ╗

lotusadana

Do├žent
Kat─▒l─▒m
9 Mart 2015
Reaksiyon puan─▒
220
Puanlar─▒
43
Bizde kediler hane halk─▒ndan say─▒l─▒r ve e┼čit haklar─▒ vard─▒r.
Davran─▒┼člar─▒na k─▒s─▒tlama getirmek daha k├Ât├╝ sonu├žlar do─čuruyor.
Ayr─▒ca kap─▒n─▒n ├Ân├╝nde bakt─▒─č─▒m─▒z ├žok say─▒da kedi var.
Evdeki kediler 2 ayd─▒r ya┼čad─▒─č─▒m─▒z ┼čartlar─▒ ├Ânce garipsemi┼čti ┼čimdi s─▒radan geliyor.
Bu videoda Tatl─▒m ve Kara canl─▒ derse kat─▒ld─▒lar. Bug├╝n de Ceviz girdi.
Fotolar bug├╝n kap─▒ya gelenler.
ceea53b3a73445e3c5342f77f84ca449.jpg
53c6544156d75ae36f2d88242eefad02.jpg
936a338e7ba6cae0c8a9ed6062b8bde4.jpg

├ťst