Bizi Kullandınız Niye Korumuyorsunuz

Bu konuyu okuyanlar

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Hrant Dink suikastinin azmettiricisi olmakla suçlanan Yasin Hayal, savcıya bir mektup gönderdi. Hayal kendilerini kullananlardan koruma istedi.

Hrant Dink cinayetinin azmettiricilerinden olduğu iddia edilen Yasin Hayal'in, kendisini sorgulayan savcıya gönderdiği mektupta kendilerini emniyetten birilerinin kullandığını ileri sürerek " Devlet için kullanıldıysak devletin biz koruması gerekmez mi" diye yazdığı ortaya çıktı.

Hrant Dink cinayetinin azmettiricilerinden olan ve Trabzon'daki Mc Donalds'ı bombalayan Yasin Hayal'in yakalandıktan bir müddet sonra sorgusunu yapan İstanbul Cumhuriyet Savcısı'na bir mektup yazdığı ortaya çıktı. Mektubunda savcıya sitem eden Hayal, 'Bana konuşursam serbest kalacağımı söylediniz. O kadar bilgi verdim ama sonuç yok. Devlet için çalıştıysak haklarımızı korumak da devlete düşmez mi' diye yazdı.

'Sitemkarım. Büyük Fenerbahçe adına sayın savcım" ifadesiyle başlayan mektubunda Hayal, "Bu başlığı kullanmak istemezdim. Ama hakkımızda öyle bir iddianame hazırlamışsınız ki resmen idam fermanımı hazırladınız. Size samimi itirafta bulundum, önemli bilgiler verdim karşılığı bu mu olmalıydı? Ağırlaştırılmış müebbet istediniz, o yetmiyormuş gibi gibi örgütü liderliğinden 20-30 yıl müebbet istediniz. Bu ülkede Türk bayrağı açanlar da artık terörist mi oldular? İsrail iki askeri esir alındı diye Lübnan'ı yerle bir ederken, Amerika Yugoslavya savaşında uçağı düşürülüp, Sırbistan toprağında mahsur kalan askerini koskoca Sırp ordusundan önce gidip olduğu yerden kurtarıyor. Yani dünyadaki bütün ülkeler kendi halklarının haklarını muhafaza ederken, biz kendi halkımıza ceza yağdırıyoruz" dedi.

EMNİYET'TEN BİRİLERİ BİZİ KUMANDA ETTİ

Hayal, mektubunun devamında emniyet yetkililerinin kendilerini yönlendirdiğini iddia ederek, şunları söyledi: "Sayın savcım, bun bu derin devlet, derin millet kavramlarını pek anlayabilmiş değilim. Ama ortada kesin olan bir şey var ki, o da Emniyet içinde legal mi, illegal mi bilmiyorum, bir grup bizi kumanda etti. Bu aşikardır. Siz bunu gördüğünüz halde bizim hakkımızı muhafaza etmediniz. Şimdi soruyorum, eğer devlet görevlerinde kullanıldıysak bizim haklarımızı korumak devlete düşmez mi? Ayrıca bana cezaevindeki sorguda samimi olmak, efendi olmam karşılığında beni çıkaracağınızı söylediniz. Ben de karşılığında samimi ifadelerde bulunup, aç susuz kaldığım halde kuralların dışına çıkmadan terbiyeli bir şekilde 3.5 ayımı doldurdum."

Yasin'in özgürlük hayali

Yasin Hayal'in el yazısıyla kaleme aldığı mektubun yazılış tarihi 9 Mayıs. Hayal'in mektubunda savcıya hitaben samimi konuşmalarının ardından serbest kalmayı umduğunu belirtmesi dikkat çekti. Ayrıca Hayal'in kendilerini kullandıklarını söylediği 'Emniyet' görevlilerinin kim olduğu da soru işareti olarak duruyor

aktifhaber.com

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilinmez ne kadar gerçek ne kadar yalan. Ama neden durduk yere böyle bişey yazsın diyesi geliyo insanın. Bilmiyorum nasıl bir ülkede yazıyoruz.Gerçi buna yaşamak denirse. |)

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Karışık işler bunlar. Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. >X< >X<

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Bu tür varlıklar benim oksijenimi çalıyor. Çok can sıkıcı.

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
onubunu bilmem ama bu Hayal denen kişi çok hayal kurmuş kendisini kurtlar vadisinde sanıyor sanırım derin devletin bunun gibi ağzı gevşekleremi iş yaptıracak kimbilir türk adını lekelemek isteyen hangi kişi veya örgütler kullanmış bunu ...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
karışık ve karanlık işler, kime neye inanacağımızı bilemiyorum.

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
eminoasit dedi ki:
onubunu bilmem ama bu Hayal denen kişi çok hayal kurmuş kendisini kurtlar vadisinde sanıyor sanırım derin devletin bunun gibi ağzı gevşekleremi iş yaptıracak kimbilir türk adını lekelemek isteyen hangi kişi veya örgütler kullanmış bunu ...

katılıyorum sana

vedo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yasin 'HAYAL'kuruyorsa bile sanıyorum biz aslımızı yavaş yavaş yitirmeye başladık ^devlet^ olarak ^millet^ olarak büyük OSMANLI torunu olarak. birileri bizi gerçekten yönetmeye başladı herhalde
%(