"Biz Olsak 3 Günde Kurtarırdık"

Bu konuyu okuyanlar

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Şili'deki maden kazasında mahsur kalan 33 işçinin 69 gün sonra yeryüzüne çıkarılmasını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer yorumladı. Dinçer, "Böyle bir kaza bizde olsaydı, madencilerimizi üç günde çıkarırdık" dedi.

Sky Türk'te yayınlanan 'Haber Mahali' programında konuşan Bakan Dinçer, "Zonguldak'da grizu patlaması ile kazaya uğradık. Şili'de ise göçük oldu. Şayet Zonguldak'da grizu patlaması yerine, göçük olsaydı, işçilerimizden hayatını kaybeden olmayacaktı ve sadece 3 günde çıkaracaktık" dedi.
Dinçer şöyle devam etti:

560 METREDEN ÇIKARDIK

"İşçilerimizi 560 metreden 3 günde çıkarırdık. Biz çok daha iyiyiz. Şimdi siz, madenin bir köşesinde göçük olmuşken öbür tarafta güvenli bir yerde bekleyen insanları görüp "Bizde niye böyle değil!" derseniz, bize haksızlık edersiniz. Çünkü bizim madenlerimizde de işçilerimizin güvenle ve aylarca kalabilecekleri mekanlar var. Zaten ona benzer yerlerde dinleniyorlar, yemeklerini yiyorlar. Ama bizde insanlar hayatını kaybettiler. İkisi ayrı durumlar. Onun için Şili'deki benzer başka bir durumu bizimle mukayese etmenin doğru olacağı kanaatindeyim" dedi.

Bakan Dinçer Şili'deki kurtarma çalışmalarının büyütüldüğünü belirterek şunları kaydetti:

"Niye o kadar büyütüyoruz Şili'de olup biten hadiseyi? Şöyle örnek vereyim, içeriye indirilen sondajın genişliğiyle, aslında yapılan kafes birbirinden farklıydı, uyumlu değildi. Kafes sondaj deliğinden içeriye giremediği için geciktiler. Çok da basit bir hadiseydi halbuki."

http://www.haber3.com/biz-olsak-3-gunde-kurtarirdik-612688h.htm

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
5 aydır 2 cenaze neden duruor o zaman hala onları cıkarsana cins anca laf ebeliği yaparsınız

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Dili sürçmüş 3 gün olur mu hiç 3 saat demek istemiş.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Ben çıkmadı diye biliyorum 2 işçi.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Ben de o 2 kişi çıkmadı diye biliyorum. Hatta bugün okuduğumhaberde çocukları feryat ediyordu.

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
2 işçi çıkmadı doğrudur. ama böyle dediler: "bizdeki 2 işçi patlama sonucu çıkaramadık ama onlarınki göçük" dediler:p

bizdekide göçük olsaydı 3 günde çıkarırdı(!):p

emrcnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gundemı yakından takıp etmıyorsun anlasılan.

o 2 kısı coktan cıkartıldı...
daha çıkmadı 2 cenazede .
Yurdışından malzemeler bekleniyormuş.Engeller aşılacak da cenazelere ulaşılcak da kurtulacak da bunların hepsi çıkmaz ayın son perşenmesin de olur....

_HaMza_

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sky Türk'te yayınlanan 'Haber Mahali' programında konuşan Bakan Dinçer, "Zonguldak'da grizu patlaması ile kazaya uğradık. Şili'de ise göçük oldu. Şayet Zonguldak'da grizu patlaması yerine, göçük olsaydı, işçilerimizden hayatını kaybeden olmayacaktı ve sadece 3 günde çıkaracaktık" dedi.
Dinçer şöyle devam etti:

3 gün diyerekden biraz sallamış fakat patlama ve göçük farklı durumlar, şili olayında sontaja yazılan not yardımıyla kendilerini dışardakilerden haberdar ettirmişler fakat 2 kişinin bulunamadığı Zonguldak olayı ise patlama, muhtemelen ölmüşlerdir bu insaların bulunması kolay olunmaz tabikide

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
abi bu bakanlar ne içtiyse aynından istiyorum
biri 3 gün diyo biri et fiyatları refahtan pahalı diyor

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
klasik Türk yorumu iste lafla peynir gemisine kaptan oluruz...

tarumoloji

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
İnsanın ne söylediğini kulaklarının duymaması ve idrak edememesi durumu...

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Bu kadar mı dalga geçilir bir milletle. Bu kadar mı bir millet bunların ne dediğinin farkına varmaz.

"Türk Milleti zekidir" demiş Gazi Paşa, yüzünü kara mı çıkarıyoruz?

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Ayinası iştir Kişinin Lafa Bakılmaz!

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Bakan demiş biz 3 günde çıkarırız 700 m madencileri 2 madenciyi kaybederiz cesetlerine bile ulaşamayız. Bono basmış kahkayı...

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Hadi ordan be İnsan utanır bunları konuşmaya,birde Şili deki kurtarmaya taş atarlar utanmadan.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
saçmalıktan başka bişi diil.. ana haber bültenlerinde yayınlandı bu haber, 3 gün dedi ama 3 yıl diyecekti.. bugun düzeltme metni yayınlanır herhalde..

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
ne kadar şanslıyız hep böyle bakanlarımız var :mrgreen:

Eflay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Haberde: Şili Maden Bakanlığı’ndan bir yetkili de Gazeteport’a yaptığı açıklamada Şili’nin kurtarma operasyonu için NASA’dan ve Almanya, Kanada ve Avustralya’dan yardım aldığını söyledi.

yardım alarak 69 günde kurtardılar, bizim yetkililerimiz nasa,almanya,kanada,ve avusturalyadan yardım almış olsa böyle bir kazada, 3 saat sonra işçiler kurtarılmış olur ve yeniden işlerinin başına dönmuş olurlardı :D