Biz Bize Yeteriz Türkiyem: ‘Emniyet tarifesi’ ortaya çıktı

Bu konuyu okuyanlar

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Biz Bize Yeteriz Türkiyem: ‘Emniyet tarifesi’ ortaya çıktı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası için Emniyet’in de “yardım tarifesi” belirlediği ortaya çıktı.

Sosyal medyada hızla yayılan ve tanınmış gazetecilerin de kişisel hesaplarından paylaştığı tarifeyle ilgili görsele göre bağışlar 500 ila 100 TL arasında değişiyor.

EMNİYET'İN BAĞIŞ TARİFESİ ŞÖYLE:
1. Sınıf Emniyet Müdürü: 500 TL
2. 3. ve 4. Sınıf Emniyet Müdürü: 250 TL
Başkomiser, komiser ve komiser yardımcısı: 150 TL
Başpolis ve polis: 100 TL

KAYNAKLAR:

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Gel de bunun adına bağış de.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
“Emniyet’ te Bağış Tarifesi” Başlığı İle Yapılan Haberler İle İlgili Basın Açıklaması
06.04.2020
"Son günlerde bazı basın yayın organlarında “Emniyet’ te Bağış Tarifesi” başlığı ile bir takım haberler yer almıştır.
Söz konusu haberlere istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunlu olmuştur.
Ülkemiz ve tüm dünya Koronavirüs Salgını nedeni ile olağanüstü bir dönemden geçmektedir.
Devlet ve millet olarak tek yürek olduğumuz bu olağanüstü dönemde Türk Polis Teşkilatı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyasına’ personelimizin gönüllülük esasına göre ve maddi gücü ölçüsünde katkı sağlamak istemelerinin çarptırılarak basında yer alması teşkilat mensuplarımızı derinden üzmüştür.
Söz konusu yardım kampanyası ile ilgili olarak Genel Müdürlüğümüz tarafından personelimizin kampanyaya katılımını sağlamak için kesinlikle bir genelge veya talimat yazısı söz konusu değildir.
Bununla birlikte yaptığımız araştırma neticesinde basında da yer alan duyuru metinlerinin sadece iki İl Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili birimleri tarafından personeli bilgilendirme amaçlı olarak yapılmış bir duyurudan ibaret olduğu anlaşılmıştır.
Milletimizin huzuru ve güvenliği ile devletimizin bekası için canla başla mücadele eden Türk Polis Teşkilatı kesinlikle merkezi bir yönlendirme olmaksızın her Türk vatandaşı gibi arzu ederse gönüllülük esasına göre ve maddi gücü ölçüsünde yardım kampanyasına destek verebilirler.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Açıkçası ben Emniyet'in savunmasını inandırıcı bulmadım.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Gene belgenin içeriği okunmadan saçma sapan haber yapmış bazı kesimler. Ben bağış yapmak istemedikten sonra. ( Adı üstünde bağış benim gırtlağıma bıçak mı dayayıp alacaklar parayı.
Zaten metinin içindede tavsiye edilen diyor. Eksiksiz katilım olacağı umuyoruz inancımız tamdır flan diyor.( Bir nevi gazlıyor katılım çok olsun diye.)
Zaten İçişleri Bakanlığıda yalanladı bu haberi zorla bağış mı olur diye. Ayrıca bakanlık para toplamak istesen tek bir yazıya bakar tüm emniyet çalışanlarından 250TL kesinti yaptık diye bir genelge yayınlarlar kim ne diyebilir.

Haber saçma zaten ama İşin zorlamasını geçtim vicdani olarak bu üst rütbedeki polislere 200-250 TL koyarmı. Düz Polis maaşları bile ne seviyelerde.
1586208405779.png

Not: Bu zor günlerde polis asker ve jandarma gibi emniyet güçlerinden değilde Eğitimci ve Din işlerinde çalışan memurlardan güzel bir kampanya veya korona için gönüllü kesinti veya bağışlar bekliyorum.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Gene belgenin içeriği okunmadan saçma sapan haber yapmış bazı kesimler. Ben bağış yapmak istemedikten sonra. ( Adı üstünde bağış benim gırtlağıma bıçak mı dayayıp alacaklar parayı.
Zaten metinin içindede tavsiye edilen diyor. Eksiksiz katilım olacağı umuyoruz inancımız tamdır flan diyor.( Bir nevi gazlıyor katılım çok olsun diye.)
Zaten İçişleri Bakanlığıda yalanladı bu haberi zorla bağış mı olur diye. Ayrıca bakanlık para toplamak istesen tek bir yazıya bakar tüm emniyet çalışanlarından 250TL kesinti yaptık diye bir genelge yayınlarlar kim ne diyebilir.

Haber saçma zaten ama İşin zorlamasını geçtim vicdani olarak bu üst rütbedeki polislere 200-250 TL koyarmı. Düz Polis maaşları bile ne seviyelerde.
Ekli dosyayı görüntüle 92312

Not: Bu zor günlerde polis asker ve jandarma gibi emniyet güçlerinden değilde Eğitimci ve Din işlerinde çalışan memurlardan güzel bir kampanya veya korona için gönüllü kesinti veya bağışlar bekliyorum.
İçişleri Bakanlığı o konuda genelge çıkaramaz zaten. Genelge bu işi kurtarmaz. Kanun veya KHK falan olması lazım.

Benim anlamadığım şu:
Sayın Cumhurbaşkanımız belediyelerin Biz Bize Yeteriz kampanyasına paralel yardım toplamasını doğru bulmadığını söylemişti ve bence doğrusu da buydu.

Ama şu durumda zaten Biz Bize Yeteriz kampanyasının bağış hesap numaraları tüm Türkiye ile paylaşılmışken Emniyet'in kendi içinde böyle bir şeye tevessül edip ilave bir duyuru yapıp Biz Bize Yeteriz Kampanyası adına Emniyet olarak para toplamasını etik bulmuyorum, doğru bulmuyorum. Her ne kadar bağış Biz Bize Yeteriz kampanyası adına toplanmış olsa da.
Böyle yapınca emri vaki gibi olmuş oluyor çünkü.
Bence Emniyet'in bu yaptığı, kampanyayı karalamaya çalışanların ekmeğine yağ sürdü.

Şimdi devlet zorla bağış topluyor, deniliyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
İçişleri Bakanlığı o konuda genelge çıkaramaz zaten. Genelge bu işi kurtarmaz. Kanun veya KHK falan olması lazım.

Benim anlamadığım şu:
Sayın Cumhurbaşkanımız belediyelerin Biz Bize Yeteriz kampanyasına paralel yardım toplamasını doğru bulmadığını söylemişti ve bence doğrusu da buydu.

Ama şu durumda zaten Biz Bize Yeteriz kampanyasının bağış hesap numaraları tüm Türkiye ile paylaşılmışken Emniyet'in kendi içinde böyle bir şeye tevessül edip ilave bir duyuru yapıp Biz Bize Yeteriz Kampanyası adına Emniyet olarak para toplamasını etik bulmuyorum, doğru bulmuyorum. Her ne kadar bağış Biz Bize Yeteriz kampanyası adına toplanmış olsa da.
Böyle yapınca emri vaki gibi olmuş oluyor çünkü.
Bence Emniyet'in bu yaptığı, kampanyayı karalamaya çalışanların ekmeğine yağ sürdü.

Şimdi devlet zorla bağış topluyor, deniliyor.

Dİkkat ettiysen haberleri paylaşan tipler hep aynı. Aynı gazeteciler veya aynı kesimin insanları. İç işleri bakanının yaptığı açıklama ve Attığı Tweet gayet açıklayıcı ve beni tatmin etti.
Orada işgüzar bazı il Emniyet çalışanları kendi arasında akılları sıra kampanyaya destek olmak istemişler. Ama bunu İsmail Saymaz gibileri Emniyette Bizbize yeteriz kampanyası zorla yardım topluyorlar gibi algı yapmaya çalışması flan ne diyeyim artık. Bu kadar kin ve nefret nedendir. Yardım kampanyasını nereden karalasak nereden baltalasak diye yapmayacakları yok...
1586216375404.png