'Biz Bize Yeteriz' kampanyasında toplanan 2 milyar TL nereye harcandı?

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, salgın nedeniyle 'Biz Bize Yeteriz' kampanyasında toplanan 2 milyar TL’yi aşkın bağışın nerelere harcandığının acilen açıklanmasını istedi.

IMG_20200627_132516.jpg

patates2006

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Peki niye? İşleri güçleri ortalığı karıştırmak. Bari bu zor günlerde birbirimize saldırmasak, birlik olup kenetlensek. Çok zor olmamalı. Siz de bu tür işlerle pek ilgilenmeyin. Yarın öbür gün ''Biz bize yeteriz kampanyasıyla toplanan 2 milyar tl ile bakın ne yapılmış!'' gibi bir başlık altında çar çur edildiği yazılırsa işte o zaman hep birlikte hakkımızı savunuruz.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Bana göre paranın nereye harcandığının bir önemi yok asıl sıkıntı bu kampanyaya kim hangi mantıkla bağışta bulunmuş ilginç olan bu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kampanyanın şarkısını dinlemenizi öneririm. ( Bu konuda bile ayrışmaya çalışmakta artık ne bileyim. )

Parayı verenler bağışlayanlar sorgulamıyor ama başından beri buna karşı çıkan ZIRNIKYOK deyip kesinlikle bağış yapmayan ve yapılmasını istemeyen bazı partililerin bugün çıkıp bu şekilde acilen açıklayacaksın demeleri yanlış geliyor bana.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kampanyanın şarkısını dinlemenizi öneririm. ( Bu konuda bile ayrışmaya çalışmakta artık ne bileyim. )

Parayı verenler bağışlayanlar sorgulamıyor ama başından beri buna karşı çıkan ZIRNIKYOK deyip kesinlikle bağış yapmayan ve yapılmasını istemeyen bazı partililerin bugün çıkıp bu şekilde acilen açıklayacaksın demeleri yanlış geliyor bana.

Yanlış olan ne sorgulamak mı?
O paranın kalem kalem nereye harcandığının hesabının verilmesi gerekiyor.
Hesap vermemek alışkanlık oldu iyice.
Türkiye'de hiçkimse sorumluluklarını yerine getirmemenin cezasını çekmiyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yanlış olan kampanya ilk başladığında sakın buraya para yolllamayın diyenlerin. ZIRNIK YOK diye konular açıp gidip paranızı sokağa atın daha iyi bunlara bağışlamayın diye kampanya yapanların şimdi çıkıp ACİLEN açıkla demesi...

Ne olurdu Muhalefet partisi liderleri ve Vekillerii göstermelikte olsa 1000 TL bağışlasa bu kampanyaya incilerimi dökülürdü ? Körlemesine halkı ayrıştırıp sakın kampanyaya katılmayın tarzı eylemlerde bulunmak mı millilik ? Halkı vatandaşını düşünmek bu mu ? . Hadi 1000 TL'si yoksa 100'er TL bağışlar insan göstermelik. Ama yokkk her zaman ki gibi hükümet zor durumda kalsın yanlız kalsın diye propaganda yaptılar. Şimdide İŞİN artisliğindeler.
Yahu niye bağışlasınlar. Bu ülkede dolaylı ve doğrudan %50'ye varan vergi alınıyor. Sayı yanlış olabilir mesele vergilerin çok olması.
Biz bu devlete niye vergi veriyoruz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Devlet zor durumdaysa halkın refah halinde yaşaması imkansızdır. Hepimizin birlik ve beraberlik içinde bu ülkeyi korumamız lazım. Ülke yaşamadıkça sen yaşasan da ne olur?
Yahu banane? Banane? BA NA NE?
Ben mi yedim kara kış parasını? Ben mi harcadım vergileri? Bu hükümet yedi, bu hükümet harcadı.
Fakirden vergi al büyüklerin vrgi borcunu sil üstüne vergi yetmeyince fakire daha da yüklen. Sonra onları bir güzel savur. Zor gün geldiği vakit biz bir aileyiz de desteklemeyene v atan haini nankör de ne güzel dünya.

Ben bu devletin hayrını görmüyorum şuan. Bana verdiği kredi bile faizli. Ben borcumu ödemeyeyim demiyorum. Cumhurbaşkanı faize sayıp sövüyor hadi yapsın silsin faizmizi. Hepsini silmesine de gerek yok. 1 aldığımızı 1.5 ödemeyelim 2 ödemeyelim. 1.2, 1.3 ödeyelim Ama nerde. Ancak büyük şirketlerin vergi borçlarını siler.
Ya onu geçelim benim kredim benaldım ben ödeyececğim.

bAŞKA Ülkeler halkına yardıım ederken bu hükümet bu halktan para dilendi. Dilendiği paranın da hesabını vermedi. Devleti zor duruma da bu hükümet getirdi. Bu yaşıma kadar 5den üniye kadar olan 3 ayda verilen bursluluk dışında beş kuruş parasını yemedim bu devletin. O da sınavla olduğu için.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İşte bu kafa yapısı iktidar yapmıyor o partileri.
Daha geçenlerde Beşiktaş spor külübü bir kampanya başlatmıştı. ( Mesaj atarken özel fotolar paylaşılıyor. Videolar paylaşılıyor. Alın görün ben BJK'ye destek oldum mesaj attım diye. Niye onu palaşıyor ve destek çıkıyor çünkü oradan OY alacak OY devşirecek BJK'li taraftar helal olsun bize destek çıktı diyecek diye bekliyor. )
Ama diğer tarafta en ufak bir destek veya söylem yok. 12 milyon oy veren insan var o partiye ne olurdu sizde yardımcı olun dese ? Ama olmaz tam karşısında konumlanacak ve sakın yardım yapmayın diye kampanyalar yapılacak. Ülke zor durumda kalmalı ki onlara ortam olsun. Benim tepkim buna. Oradan oy gelmezdi ülkeye fardası olurdu diye desteklemez....
Ben BJK bağış konusunun altına keşke bütün futbol takımları batsın yazdım.
Siyasi partilerin işi oy almaktır. Muhalefetin işi hükümetin beceriksizliklerin düzeltmek değil. Dilencilik gibi bir rezilliğin savunulması mümkün değil. Vergiler ne güne duruyor?

Korona mevzusunda bu hükümet sınıfta kalmıştır. Ekonomiyi ilgilendiren bir çok konuda sınıfta kaldığı gibi.
Ben bu süreci düzgün yönetseydiler takdir ederdim. Etmeyeceğim çünkü sınıfta kaldılar nokta. Sağlık konusunu bilemem. Ekonomi ayağını beceremediler.

Oy da yok destek de yok. Allah belamı versin ki yok. Verirsem gün yüzü görmeyeyim. Devlet meselesini basit bir spor kulübünün meselesi ile ebir tutamazsınız.
Eşşek gibi vergi toplanılan bu memlekette bne vergilerin karşılığını istiyorum. Zor zamanda sırtımı dayayabileceğim bir devlet istiyorum. Benden para dilenen bir devlet istemiyorum. Zor zamanda sırtını dayamayacağın yönetim niye var? Kapatalım dükkanı herkes kendi çaresini baksın. Devlet vergi toplamasın herkes kendine bağış yapsın?
Halk saray için değil devlet halk içindir. Bu kadar vergi toplanılan bir yerde bu bağış kampanyasının izahı yok bana ne derseniz deyin kabul etmiyorum, etmedim, etmeyeceğim. Edersem Allah bin bir türlü belamı versin.

2 Milyar TL toplanmış bunun cevabını alamasak bile ne yaptınız diye hesap sorulacak. Bunun lamisi cimisi yok

Ne demişsin karşı taraf ülkenin zor durumda kalınca muhalefet menfaat sağlıyormuş.
Yahu Allah aşkına birisi bana neden bu ülkede vergi toplandığını bi açıklasın. Biz bu vergilerei neye veriyoruz? Birileri altına uçak çeksin diye mi halka hizmet edilsin diye mi?

Söylesinler vergi yetmiyor, izahını yapsınlar daha fazla vergi yapsınlar ortada adlarını dilenci diye çıkarmasınlar.

Bak buraya dikkat izahını yapsınlar. Bu vergiler nereye gidiyor? Vergi diye altına alıp düzmedikleri kaldı yakında o da olacak.

Silah yaptılar bir kaç gerizekalı dışında karşı çıkan yok. Sınır ötesi operasyon yaptılar bir kaç gereizekalı dışında karşı çıkan yok. Sorulan sorular niye daha önce yapmadınız minvalindeydi.

Biz bütün vergiyi silaha mı gömüyoruz? Yoo nerde bunun izahı? Yok. Devlet niye lüksünden kısmıyor? O da yok.
Hükümetin yaptığı dilencilik meşru değildir, rezilliktir, kepazeliktir, Türk tarihinin yüz karasıdır.

Hazine öyle boşaldı ki para dilendiler bizden bunun izahı bu ben yapayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bağışlamasınlar tabi, ama ciyak ciyak bağırsınlar, hesap sorsunlar.
Yahu bu CHP kafası yok mu, illallah...
Dünyada başka bir eşi benzeri var mı, gerçekten merak ediyor insan.
Nereye gitti o paralar? Alnı ak olan hadi lan ordan der çıkarır vurur masaya.
Yanlışı olmayan adam dürüst ve korkusuzdur delilini koyar ve susturur.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, salgın nedeniyle 'Biz Bize Yeteriz' kampanyasında toplanan 2 milyar TL’yi aşkın bağışın nerelere harcandığının acilen açıklanmasını istedi.

Ekli dosyayı görüntüle 106415
İnsanları kavga ettirmeyi bırak sürekli bir hevesin var kavgaya.Derdin ne senin? Kavga istiyorsan yallah mahallene.Burda milleti karıştırma kardeşim.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
bağış yapanlar da yapmayanlar da gayet sorabilir merak edebilir. korkmayın olum bu kadar da.
Korkmak ne alaka kardeşim.Hainlerden korkmayız biz.

İyi tarafi mi var ki
Kardesim oturduğun ülkeyi bile onlar geliştirdi.Haberin yokmu.Adam olmasaydı koronadan bi kenarda geberirdin hastane bulamadığın için.Nankörlük etme!

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
2 milyar liranın kalem kalem aktarıldığı yerlerin şeffaf şekilde açıklanması çok mu zor? Böyle yapılsa daha çok vatandaş katılır belki?

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Burada yazdığın her şey popülist söylemler üstüne. GERÇEKLERDEN UZAK... Bu ülkede yaşamıyon heralde son yıllarda.

Vergi topluyor banane baksın bana deyip kaldırıp kapatıyon. ( Son 2-3 yıldır yaşananları görmezden gelip banane abi ne yaparsa yapsın baksın deyip kaldırıp kapatmakta artık ne bileyim. Yada hükümet değişince sabah kalıcam ve bu saydıklarımın hiç biri olmayacak sanmakta ayrı bir şey. )

Şöyle örneklendireyim baban kanser olmuş iyileşme aşamasında zor günler geçiriyor borç harç ile uğraşıyor sen evinde otururken Banane ben bisiklet istiyom diye ağlıyon. Banane baba isen bana bisiklet alacan doğurmasaydınız o zaman demek gibi birşey senin anlattıkların. )

15 Temmuz darbe gecesinden sonra günümüze kadar yaşanan maddi manevi olayları bir tart kendini HÜKÜMETİN yerine koy ve sonra lütfen mantıklı düşünmeye ve konuşmaya davet ediyorum seni...

Bu ülkede en kolay şey MUHALEFET olmak ama biraz düşünerek ve İnsanı bakarak yap şu işi.
Aynen ya körler galiba.Bananeymiş.Ulan sanane ise yürü git ülkeden.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954

Kardesim oturduğun ülkeyi bile onlar geliştirdi.Haberin yokmu.Adam olmasaydı koronadan bi kenarda geberirdin hastane bulamadığın için.Nankörlük etme!
Pfffffffff...

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068

senin kafayı yasamak istiyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Burada yazdığın her şey popülist söylemler üstüne. GERÇEKLERDEN UZAK... Bu ülkede yaşamıyon heralde son yıllarda.

Vergi topluyor banane baksın bana deyip kaldırıp kapatıyon. ( Son 2-3 yıldır yaşananları görmezden gelip banane abi ne yaparsa yapsın baksın deyip kaldırıp kapatmakta artık ne bileyim. Yada hükümet değişince sabah kalkıcam ve bu saydıklarımın hiç biri olmayacak vergi yok herkese para dağıtacaklar PC Telefon araba flan yarı fiyatına dülecek flan sanmakta ayrı bir şey. )

Şöyle örneklendireyim baban kanser olmuş iyileşme aşamasında zor günler geçiriyor borç harç ile uğraşıyor sen evinde otururken Banane ben bisiklet istiyom diye ağlıyon. Banane baba isen bana bisiklet alacan doğurmasaydınız o zaman demek gibi birşey senin anlattıkların. )

15 Temmuz darbe gecesinden sonra günümüze kadar yaşanan maddi manevi olayları bir tart kendini HÜKÜMETİN yerine koy ve sonra lütfen mantıklı düşünmeye ve konuşmaya davet ediyorum seni...

Bu ülkede en kolay şey MUHALEFET olmak ama biraz düşünerek ve İnsanı bakarak yap şu işi.
15 Temmuza kim sebebiyet verdi? Kim engellemedi/engelleyemedi? Bu hükümetin sorumsuzluğu değil mi?
Bahane yok. Bu hükümetin bahanesi yok.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
ona da "şu tarihten önce sonra" diye tarih uydurdular oh mis gibi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
15 Temmuz gecesi canlı yayınlarda veya meydanlara çıkıp sonuna kadar mücadele edecez diyen kimdi bir düşünmeni öneririm. Birde diğer tarafta sevinç çığlıkları atıp hadi hayırlısı bunlar gidiyor galiba deyip kahvesini yudumlayanlar canlı yayına bile bağlanmayanlar kendi partililerini sokağa çağırmayanlar vardı.

15 temmuz sonrasıda aynı tatava. Kontrollü darbe dendi Tiyatro dendi. Gene halktan kopuk ve uzak duruldu. Hükümet biz bunlarla mücadele edecez dedikçe bazıları arka çıktı. KHK'lıları geri işe alacazlar. İçerde olanları salacazlar yok Samanyoluna çıkmalar onların bankalarına para yatırmalar. Bunları gördük bu ülkede.
15 Temmuzda Kütahyada valiliğin önüne çıktım ben kimin nee yaptığı benin bağlamaz.
15 Temmuzu engelleyemeyen bu hükümettir. 15 Temmuzu bahane edemez.

Son düzenleyen moderatör: