'Biz Bize Yeteriz' kampanyasında toplanan 2 milyar TL nereye harcandı?

Bu konuyu okuyanlar

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Hah neyse özür dilerim genede.Siyaset bana düşmez

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Daha 1 kere göremedim burada göreve geldiğiniz İçerik Ekibi olduğunuz ilk günden beri.

Siyaset çok hareketli doğru. Ama bu siyaset tek taraflı mı hareketli 3-4 aydır 1 tane diğer taraf ile ilgili bilgi haber olmaz mı her şey mi kötü her şey mi yanlış ? Jack reis'in forum sorumlusu gibi davranıyorsun bence bunlar yanlış hareketler.

( Bu arada diğer arkadaşın söylemlerin ve hareketleri yanlış tasvif etmiyom haberiniz olsun. Kimse ile bu şekilde saygısızca konuşulamaz. )
En basiti geçen gün ilk buluşmada hesabı kim ödemeli diye konu açtım. Teşekkür ediyorum bu arada siz saygınızı hiçbir zaman bozmadınız :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
En basiti geçen gün ilk buluşmada hesabı kim ödemeli diye konu açtım

:D O ilk buluşmada hesabı kim öder KONU DIŞI kısmında.
Ben Türkiye/Gündem ve Siyaset bölümün de açtığın tek taraflı konuları kastettim.
( Amann neyse boşverin. İçerik ekibide tarafsız olmayı vermesin. Nede olsa böyle bir kural kaide yok dersiniz. )

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
Sürekli diyorum, gündem konularında insanların istediği karşıdakini haksız çıkarmak, ve bunun için sadece yazıyor. Tamamen taraflı bir şekilde konuşuyor herkes. Gündem konuları bu yüzden sıkıntılı. İnsanların tek amacı haklı çıkmak ve tarafını savunmak olduğu için. İnsanlar tarafını savunsun, ama her konuda konuyu açan taraflı, konuya cevap yazan taraflı ve her konuda tarafı ne yaparsa savunuyor. Ama karşı çıktığı taraf kötü bir şey yaparsa ölene kadar söyler. Sorulursa o tarafsız konuşmuyor, bu tarafsız konuşmuyor. Herkesin tarafını ölümüne savunmaya çalıştı ve tek istediklerinin kavga çıkması olduğu için gündem konuları sıkıntılı. Gündem konularını insanlar mahvediyor. Kısaca bir gündem konusunun özeti:
Konu açılır
Bir kaç kişi bir şey yazar
Konuya işi sadece başkalarının dediklerini bir tarafından anlayıp onlara boş cevaplar yazmak olanlar gelir
Sen taraflısın, o taraflı, şu taraflı diyenler gelir
Savunduğu parti ne yaparsa ölümüne kadar savunan ve destekleyenler gelir
Sonra insanlar tek istediklerini yaparak bir kavga çıkarırlar, sadece karşıdakini haksız çıkarmak için konuşur (Sadece konuşur)
Sen şöylesin, sen böylesin, sen öylesin diyerek insanlara boş yapanlar gelir
Sonra tartışmadaki kişiler birbirlerine laf çakarlar, herkes birbirine sağlam giydirir.
Devre arası girer bir sessizlik olur insanlar konu bitti zanneder sonra bir kişi kitap gibi bir mesaj gönderir
Mesaj akışı yavaşlar ama herkes kitap gibi mesajlar gönderir

Yani tek amacınız karşıdakini haksız çıkarmak, bunu kabul edin. Sadece bunun için yaptıklarınız ise çocukça. Sürekli denilenlere cevap yazıp onları gömüyorsunuz, birilerine taraflısın deyip duruyorsunuz, sürekli birbirinize geçiriyorsunuz. Yapmayın. Tek olan insanların hakkınızdaki düşüncelerin kötüleşmesi veya insanların hakkınızda ki düşüncelerinin normal bir insan iken taraflı, koyu chp li, koyu akp li, boş konuşan, konuşulmaz gibi kötü şeyler ile değişmesi. Yani gündem konularında sürekli kavga yapmayın. Sizin yüzünüzden başkalarının, insanların onun hakkında ki düşüncelerini de kötü yöne çekiyorsunuz. Biri yanlış bir şey yazdığı zaman ona abartılı cevaplar yazıyorsunuz, onu gömüyorsunuz ve genelde bunu gören insanların onun hakkında ki düşünceleri değişiyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bana göre paranın nereye harcandığının bir önemi yok asıl sıkıntı bu kampanyaya kim hangi mantıkla bağışta bulunmuş ilginç olan bu.
Millet bağış yaparken de sizden onay alsın oldu olacak.

Allah'ım sen sözde özgürlük savunucularına karşı bize sabır ver. Milletin cebindeki parayı nereye harcayacağına bile karışıyorlar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İçerik üreticilerinin mesaj kasmak için siyasete abanması neden birilerinin ağzına konuyu bulandırmak için dolandı?
Mesele konuları kimin ne için açtığı değil.. Konunun içeriği.
Para konuşalım para. İnsanları değil.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Arkadaşlar paraların nereye gittiğini söyleyecek misiniz yoksa ''ühü ühü'' deyip konuyu uzatmaya devam mı edeceksiniz? Biri de hainler diyor tam komedi filmi :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Arkadaşlar paraların nereye gittiğini söyleyecek misiniz yoksa ''ühü ühü'' deyip konuyu uzatmaya devam mı edeceksiniz? Biri de hainler diyor tam komedi filmi :D

Sizin için fark edecek mi ? A yapıldı deseler neden B yapılmadı diyecen.
C için harcandı deseler D varken C'de neymiş diyecen gene eleştirecen...

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Sizin için fark edecek mi ? A yapıldı deseler neden B yapılmadı diyecen.
C için harcandı deseler D varken C'de neymiş diyecen gene eleştirecen...
Nereden bilmiyorsun fark etmeyeceğini? Ben o paranın nereye harcandığını kanıtlarıyla bilmek istiyorum ve sen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysan bunu bilmek senin hakkın sen bilmek istemiyorsan banane kardeşim? Kendi işinize geliyor diye konuyu başka yerlere çekmeyi bırakın artık seviyenizi eksi seviyelere düşürüyorsunuz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Nereden bilmiyorsun fark etmeyeceğini?

Görüyorum hal ve hareketlerini söylemlerini. Son 1 yıldır yazdıkların ortada. Adım gibi biliyorum yarın sabah açıklasın. Şuraya şunu yaptık denildiğinde NEDEN ŞU YAPILMADI diyecen ve gene eleştirecen. ( Bu ülkede en kolay iş MUHALAFET yapmak. )

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Size ne arkadaşım bırakın bunu para verenler sorsun, hem para vermeyip hem milletin verdiği parayı mı soruyorsunuz? Yine de çok merak ediyorsanız diğer ülkelere yapılan yardımlara, devletin verdiği kredi ve sosyal yardımlara bakın. Türkiye öyle sandığınız gibi havadan para kazanabilecek bir ülke değil, yıllardır halkın ayakta tuttuğu bir devlettir en azından bunu bilmenizi beklerdim ama o da yok. Bilmiyorsanız konuşmayın abi bu kadar zor olamaz.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Görüyorum hal ve hareketlerini söylemlerini. Son 1 yıldır yazdıkların ortada. Adım gibi biliyorum yarın sabah açıklasın. Şuraya şunu yaptık denildiğinde NEDEN ŞU YAPILMADI diyecen ve gene eleştirecen. ( Bu ülkede en kolay iş MUHALAFET yapmak. )
Ya kardeşim benim vatandaş olarak hakkım eleştirmek değil mi? Neden daha iyisi yapılabilirken daha kötüsü yapıldı demek benim hakkım değil mi? Bunları bir vatandaş bile öngörebiliyorken neden devlet göremiyor deyip devletin artık ülkeyi iyi yönetemediğini belirtmek hakkım değil mi? Ülkem hakkında bir şeyleri öğrenmek hakkım değil mi? İstediğim şeyi istediğim kadar eleştiririm bu seni zerre kadar ilgilendirmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Size ne arkadaşım bırakın bunu para verenler sorsun, hem para vermeyip hem milletin verdiği parayı mı soruyorsunuz?
Kardeşim gökten ayet mi indi sana nereden biliyorsun bizim para vermediğimizi? Ayrıca vermemişsek bile bunu sorup sormayacağımız seni ilgilendirmez.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Nereye gideceğini bilmiyorsanız vermeseydiniz.
Kardeşim ben verdiğimde gideceği yeri biliyordum şuanda da gidip gitmediğini öğrenmek için kanıt istiyorum ama siz bana kanıt vermezseniz işte o vakit şüphelenirim artık ''millete laf atacağım'' diye dediğiniz boş laflarınızdan vazgeçin lütfen.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Kardeşim ben verdiğimde gideceği yeri biliyordum şuanda da gidip gitmediğini öğrenmek için kanıt istiyorum ama siz bana kanıt vermezseniz işte o vakit şüphelenirim artık ''millete laf atacağım'' diye dediğiniz boş laflarınızdan vazgeçin lütfen.
Kanıt istemeden vermeniz hata, bu sizin sorumluluğunuzda olan bir şey şimdi devlet açıklama yapsa da haklı yapmasa da haklı ki yapsa bile anlamak istemeyenlerin anlamayacağı gayet ortada.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Kardeşim sen gelecekteki olayın kanıtını geçmişte mi aramaya çalışıyorsun?
Parayı vermeden önce "Bu para nereye gidecek, ona göre verelim?" Demek çok mu zordu da şimdi karalama kampanyası başlatıyorsunuz? Körü körüne parayı verip şimdi de nereye gitti demek çok mantıklıymış gibi geçmişten falan bahsediyorsun.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Şeffaf olmaları gerek. Acilen açıklamaları lazım.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Parayı vermeden önce "Bu para nereye gidecek, ona göre verelim?" Demek çok mu zordu da şimdi karalama kampanyası başlatıyorsunuz? Körü körüne parayı verip şimdi de nereye gitti demek çok mantıklıymış gibi geçmişten falan bahsediyorsun.
Sen benim yazdıklarımı tekrar oku istersen. Ayrıca siz niye bunun açıklanmasından bu kadar korkuyorsunuz ya? Size mi verildi yoksa ?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Forumda sadece biz yokuz:) sürekli siyaset de açmıyoruz iyi bak istersen
İki yıldan beri buradayım daha önce forumda bu kadar ateşli tartisma olmazdı olsa bile nadirdir ve nedense sürekli sizin açtığınız konular tartışmaya sebep oluyor bence bir siz kendinize bakın ortalık karıştırmadan ustasınız