Bıttım sabunu

Bu konuyu okuyanlar

Davut Gürel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bıttım sabunu menengiç, çitlembik, çedene, çıtlık, çitemik gibi farklı şekillerde yörelere göre değişmektedir. Sakız ağaçlarının ailesinden olan Bıttım özü fıstık ağacı özü ile de benzerlikler göstermektedir. Genellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ nde üretilen bu bitki birçok yönü ile sorunlara şifa olabilmektedir. Doğal bir şekilde kullanılabilecek en etkili sabunlardan olan Bıttım üretiminde de hiçbir katkı maddesi uygulanmaması ile doğallığını koruyabilmektedir.

El yapımı ile oldukça sağlık koşullarda üretilen bu bıttım sabunu hiçbir kimyasal özellikler göstermemesi ile güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Genellikle sonbahar başlarında çıkan Bıttım sabunu hammaddesi bıttım fıstıklarının bu dönemde daha taze yapılması da tercih edecekler için önemlidir. bıttım sabunu faydaları saymakla bitmeyen bu saf doğal bitkisel içerikli Bıttım sabunu birçok olumlu etkisi ile sorunlarınız için rahatlıkla kullanılabilir. Saç ve ciltler için doğal bir tedavi edici ve besleyici bu sabun sizler de çeşitli noktalardan elde edebilirsiniz.