BitCoin (Miner) Virüsü nasıl Silinir?

Bu konuyu okuyanlar

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Bir çok Bilgisayar kullanıcısının başına gelmiş bir olaydır. GPU'ya boşta bile tam yük bindirip GPU'nun boşta 60-70 Derecelerde çalışmasına sebep olan bu virüs, aynı zamanda gün içi kullanımda performans düşüşüne de sebep olmaktadır. Geçenlerde bu virüs Kişisel Bilgisayarıma bulaştı. Açıkçası ilk başta ben bunu anlamadım. Normalde boşta 35-45 Derece Çalışan bilgisayarım, bir anda 60 dereceye kadar çıktı. MSI Afterburner'a bir bakayım dedim. GPU'm full yükte çalışıyordu. İlk başta tozlanmadan dolayı sandım fakat imkanı yoktu. GPU'yla alakalı bir durumdu. Araştırdım ve Bitcoin virüsünün bilgisayarıma bulaştığını öğrendim. Direkt işe koyuldum ve Virüsü bilgisayardan sildim. İşte bunu nasıl mı yaptım? Çok kolay:
1.ADW Cleaner'ı indirin (GEZGİNLER)
2. ADW Cleaner'dan tarama yapın
3. Bulunan tüm ögeleri karantinaya alıp Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
4. Ve Tekrar Bilgisayar açıldığında, Karantinadaki O "Lanet" virüsü kalıcı olarak silin.

Umarım sorununuz çözülür. Sağlıcakla kalın.

serhat1233212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Reaksiyon puanı
427
ya nerden anlicam Windows 10 tehdit yok diyo şimdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

abi benim pcde gözkktü gittim ayarlardan kişisel dosyaları silmicek şekilde sildim gitmişmidir ne yapim anlat lütfen
Kankam AdwCleaneri şu adresten indir.

Ardından bilgisayarı tarat.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Windowsa bir dünya lisans parası ödüyorsunuz sonra virüs bulaşıyor, virüsü temizlemek için antiviruse para ödüyorsunuz, başkalarının bitcoin mining maliyetlerine katlanıyorsunuz.

Linux kullanın virus de neymiş hem hiç kimseye de para ödemiyorsunuz :).

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Bitcoin almak zor saklamasi daha zor ben bunu gördükten sonra para olsada almam...