Bisiklet Jant'ı Nasıl Boyanmalı

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar merhabalar.

Salcano ng 650d bisikletim var ancak site yönetimi sağolsub ilk yıllarda bisiklet parkı yapmadığı için siyah renk olan jant telleri pas içinde.

Bende bu ürünü alıp Piranha X30000 Matkap İçin Detay Zımpara-Taşlama Ucu Fiyatı paslı yerleri matkap ile zımparalayıp tekrar siyaha boyamak istiyorum.

Ne tür boya kullanmalıyım, sağlam ve kalıcı olması için neler yapmalıyım ? parlak metalık renk olan vites attırıcı paslanmış onuda zımparalamayı düşünüyorum zımapraladıktan sonra mat bir görünüm alacak muhtemelen onu nasıl parlak eskı sıfır haline çevirebilirim ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
zımpara değil de kumlama gerek boya su bazlı yağlı boya kullan.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
zımpara değil de kumlama gerek boya su bazlı yağlı boya kullan.
Kumlama uzun iş. Zımpara ile ham metale ulaşabilirim. Metalik araç spreyleri oluyor ya aracı olan herkes bilir sanırım, ufak yerlerde boyaya uygun spreylerı var onlardan alsam olmaz mı ? Zaten masrafları 50 TL yi geçecekse sıfır jant teli döşettirmeyi düşünüyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yağlı boya leke tutar. Çamurda v.s.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Kumlama uzun iş. Zımpara ile ham metale ulaşabilirim. Metalik araç spreyleri oluyor ya aracı olan herkes bilir sanırım, ufak yerlerde boyaya uygun spreylerı var onlardan alsam olmaz mı ? Zaten masrafları 50 TL yi geçecekse sıfır jant teli döşettirmeyi düşünüyorum.

Yağlı boya leke tutar. Çamurda v.s.
al o zaman o sprey boyadan benimki boyasızdı paslanmadı yamuldu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Pası temizlesek zımapra ile atma olur mu tekrar paslanma olmamsı için diyorum.
mümkün pas geçerse boya koruyucu olabilir ama genel uygulama boyadan önce anti pas denen astar boya atmak sonra son kat boyası atılıyor gri yada yeşil olabilir anti pas astar rengi.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
mümkün pas geçerse boya koruyucu olabilir ama genel uygulama boyadan önce anti pas denen astar boya atmak sonra son kat boyası atılıyor gri yada yeşil olabilir anti pas astar rengi.
Neyse bu çok uğraştırır sıfırını yaptırsam aynı paraya maal olacak neredeyse. :)

Arveron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pas çıkaran cilalar var,birde hocam bence jant'a direk sprey ile giriş.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Hocam o krom kaplama için jant telleri sökülmesi lazım...

Direk sprey atsam pas altta olduğu için boya atar. Yanlış mı biliyorum.
tel fırça ile temizle selülozik tinerle yıka kurut boya.
695243.jpg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Yarın devam edelim. Fiyat alayım servısten ona göre detaylı ne yapcez bakalım.
sen onu kibar kullanıyorsun değil mi? ben benimkini hiç kibar kullanmadım hemen hemen hiç yıkamadım çamurlu gezdim banamısın demedi maşayı yamulttum hurdacıya verdiler...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
sen onu kibar kullanıyorsun değil mi? ben benimkini hiç kibar kullanmadım hemen hemen hiç yıkamadım çamurlu gezdim banamısın demedi maşayı yamulttum hurdacıya verdiler...
Kibar kullansam şuan bu halde olmazdı sanırım :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Kibar kullansam şuan bu halde olmazdı sanırım :D
bana göre kibar bir yol düşün refüş var yaya geçişi için hafif alçak ama 10cm yükseklikte ben ve bir arkadaş bisikletlerimizi oradan tam gaz geçerdik bam güm şeklinde beceriksizler orda yapışır yere...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
bana göre kibar bir yol düşün refüş var yaya geçişi için hafif alçak ama 10cm yükseklikte ben ve bir arkadaş bisikletlerimizi oradan tam gaz geçerdik bam güm şeklinde beceriksizler orda yapışır yere...
Öyle gerçersen akort ayarın bozulur jant dandikte jantta deformasyon meydana gelir. jant kapagı varsa o kapak çatlar :D Bunlar olabilecek hasarlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Öyle gerçersen akort ayarın bozulur jant dandikte jantta deformasyon meydana gelir. jant kapagı varsa o kapak çatlar :D Bunlar olabilecek hasarlar.
kapak yoktu dandikti ama bişey olmadı zaten jantlara hiç ayar yapılmamıştı arka tekeri havaya kaldırıp çevirince sekiz çizer sallanırdı yumuk kadar taşa vurdum janta oturdu maşaya çarpıp düşmüştü...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
kapak yoktu dandikti ama bişey olmadı zaten jantlara hiç ayar yapılmamıştı arka tekeri havaya kaldırıp çevirince sekiz çizer sallanırdı yumuk kadar taşa vurdum janta oturdu maşaya çarpıp düşmüştü...
Gelsen bisiklete bir tur bineyim desen bindirmem. O nasıl bir bisiklet sürme şekli. Pen son bisiklet parcalayici :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
birde virajlarda yatırma huyum vardı gidonu yere vurmak da dağildi buna duvardan çok yere vurmuşumdur...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
en zevklisi gidonu geçebildiği yerlerden geçmek...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bu pası söktükten sonra tamamen zımpara yaptıktan sonra tekrar paslanmaması için ne yapılabilir boya dışında.