Birinin seslerini duyuyorum laptopumdan

Bu konuyu okuyanlar

ThunderLegacy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayardan tft atarken belli süre sonra bi ses arada rahatsız etmeye başlamıştı başta aldırış etmedim ama bilgisayarın sesini temelli kapadığımda bile bilgisayardan birinin nefes sesleri ile birlikte touchpad tuşlarına basma sesleri gelmeye başladı yanımdaki kardeşime de sordum ben mi yanılıyorum diye ama gerçekten pc nin sesini kapattığım halde bile ses pc den gelmeye devam etti belli süre ben haliyle hemen kamerayı kapattım önlem olsun diye tekrardan kağıt koydum mic kapalı şu anda ama tedirgin etti bu durum beni ciddi anlamda bilgisayarımdan geldi bu sesler

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Genleşen bir parça olabilir mi içerisinde(çok ucuk bir ihtimal fakat başka bir açıklama gelmiyor aklıma)?

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Bilgisayardan pek anlamıyorsan HDD sesini yanlış anlamış olabilirsin, eMMC ve SSD'lerde öyle hırıltı sesi çıkmıyor çünkü.

ThunderLegacy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hocam bende başta hdd dir kesin dedim ama zaten benim hdd nin sesini biliyorum ihtimali imkansız bi durum işin garip yanı da ben pc nin micini açtım bekle .... sen dedim ben seni bulmazsam ...çoçuğuyum dedim çıldırdım sinirden o laftann sonra kapadım mici de daha sonra ses kesildi yanımda kardeşimde duymasa bunları kendimi deli sanıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

antivirüs programı bakınıyorum şu anda ne yapıcam bilmiyorum çıldırıcam ya

hocam bende başta hdd dir kesin dedim ama zaten benim hdd nin sesini biliyorum ihtimali imkansız bi durum işin garip yanı da ben pc nin micini açtım bekle .... sen dedim ben seni bulmazsam ...çoçuğuyum dedim çıldırdım sinirden o laftann sonra kapadım mici de daha sonra ses kesildi yanımda kardeşimde duymasa bunları kendimi deli sanıcam

antivirüs programı bakınıyorum şu anda ne yapıcam bilmiyorum çıldırıcam ya
lütfen yardım edin ya inanmıyorsanız kendimi nasıl kanıtlayabilirim bilmiyorum ama gerçekten doğru bu dedikelrim

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bilgisayara format at çok endişeli isen fakat kapalı iken de geliyor diyorsun, kafam almadı gitti.

ThunderLegacy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayara format at çok endişeli isen fakat kapalı iken de geliyor diyorsun, kafam almadı gitti.
PC kapalı iken değil hocam mikrofon ve bilgisayarın sesi kapalıyken geldi bende bunu idrak edemedim bi türlü kısa bir süre de olmadı bu sesin nereden geldiğini bulabileceğim kadar zaman vardı arasında ama sebebini bende bilmiyorum

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,427
PC kapalı iken değil hocam mikrofon ve bilgisayarın sesi kapalıyken geldi bende bunu idrak edemedim bi türlü kısa bir süre de olmadı bu sesin nereden geldiğini bulabileceğim kadar zaman vardı arasında ama sebebini bende bilmiyorum
çok endişeliysen format at ama hemen atma sesin nedenini kaynayığını bul öyle at

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bilgisayarin içini açmayı deneyebilirsin.

ThunderLegacy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hocam bu txt dosyasında malware uygulamasının bulduğu birkaç şey var ama bunlardan biri sebep olabilrmi ekran görüntüsünüde attım 28 sonuç bulmuş ama

Ekli dosyalar

• malvare sonuç.txt
    5.2 KB · Görüntüleme: 384
  • Ek Açıklama 2020-03-24 015230.png
    Ek Açıklama 2020-03-24 015230.png
    165.3 KB · Görüntüleme: 208

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Olabilir, en garanti format atın.
Low Level Format en güvenlisi hatta.

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Hocam brnim kafama takılan mousepad sesi nasıl geliyor

ThunderLegacy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam laptopun touch padinde sol ve sağ tarafta mousetaki gibi basma görevi gören iki tane buton gibi bişey yokmu bastığında yüksek ses çıkar aynı onun gibi bir ses yani aslında
Kaldı ki kaç tane virüs programından geçirdim ben bile bilmiyorum bu 3. virüs programı olacak şimdi Kaspersky , Malwarebytes , McAfee bunları deniyorum sırasıyla kaspersky önceden vardı ama bana hiç virüs hatası vermedi malwarebyte ta ise 28 civarında virüs ortaya çıkardı mcafee taramasını yapıyo şu anda da

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Başlığı görünce mazi canlandı gözümde. Senen bilmem kaç, ericsonun antenli ve kapaklı telefonu vardı. Geceleyin tuş kombinasyonuyla polis telsizi, itfaiye telsizine bağlanıyorduk ve dinliyorduk adamları eheheh.

Malwarebytes, Nod32 veya Kaspersky haricinde yazılım önermem şahsen. Öte yandan hiç bunlarla uğraşmadan temiz hard format en iyisidir tabii ki.

Ben yine de makinenin genleşmesi kaynaklıdır diye düşünüyorum. Odamda yanı başında metal, alüminyum ve sert plastik kaplı m6800 kullanıyorum. Makineyi açtıktan 40 dakika sonrasında bile ısı kaynaklı çatır çutur ses yapıyor. Aynı şekilde kapattığımda soğumaya geçince de. Bence elektrik ark yapıyor gibi birşey ve kapanır ayak hoparlöre yada microfona elektrik vriyor bu tarz bir sonuç doğuyor. Yada arkadaşın da dediği gibi sıcak soğun genleşme vs olaylarıdır.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Benim kullandığım hoparlörde de sesi kapatınca tuhaf sesler geliyor.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
internette bu ses olayını yaşayanlar tek siz değilsiniz,kiminde telsiz,kiminde açık kalan sanal chat,radyo,dikkatimi çeken se,eski tip hoparlörün mıktasından dolay telsiz yayınlarını alması oldu.
Herkes arıyor gelen sesi ,bulan 10 kişide 4 kişi

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Hocam bilgisayar başlatılırken BIOS menüyü açın ordada ses geliyormu bir bakın, BIOS menüsüne virüs girecek değil sonuçta.

Reaksiyon puanı
106
Başlığı görümce eski bi anımı hatırladım sene 2009 veya 2008 5 veya 6 yaşındayım bilgisayarda gta sanandreas oynuyodum ama bilgisayarımdan insan sesleri geliyo konuşma bu ''malları nereye getiriyim -avm ye -tmm''
konuşmalar bunlardan ibaretti ama her gece duyuyodum sanada bunun olabileceğini düşünüyodum ve pc den gelen ses yan apartmanda oturan nakliyatçı bir abinin telsizlerine bağlanmıştı eğer insan sesi duyuyoysan bu olabilir :) duymuyosan temiz bi format veya hdd ye bakman lazım :)

ThunderLegacy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam virüs programlarının taratmaaını dün bitirmiştim bu gün daha açmadım birazdan bakıcam ama format atmayı hemen yapmak da istemiyorum çok fazla dosyam var bu dosyaları taşımak için gerekli ekipmanım da yok alacak parada :D bu günlük bilgisayarımı açıp bekleyeceğim eğer bir daha olursa mecbur dediğiniz çözümleri uygulayacağım

Yazdıklarınız yüreğime su serpti resmen aklımı kaçıracaktım sadece ben miyim diye tabi bu durumu yaşamak da baya bi kötü ama en azından deli değilmişim